Як підключити принтер до комп'ютера через Wi-Fi мережа - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Хай локальна (домашня) мережа складається з декількох комп'ютерів, пов'язаних через бездротову мережу wifi. І постало питання про те, як в цю конфігурацію додати принтер (ПУ - друкуючий пристрій), так, щоб друкувати на ньому можна було з будь-якого з них. Звичайно, його можна підключити кабель до комп'ютера (ноутбука) і друкувати на ньому документи з інших ПК. Але в такому разі цей комп'ютер повинен бути постійно включений, та ще й прив'язаний до певного місця, не завжди самому зручному. Сучасні бездротові технології дозволяють обійти ці недоліки, наприклад, шляхом підключення ПУ через роутер з wifi. Для цього існує кілька способів, які залежать від конфігурації мережі і апаратних і функціональних можливостей, якими володіють як роутер, так і принтер.


Зміст статті:

 • 1 Спосіб 1 – з допомогою WPS
 • 2 Спосіб 2 – за допомогою майстра підключення
 • 3 Спосіб 3 – через роутер з USB
 • 4 Спосіб 4 – підключення до ноутбука

 • Спосіб 1 – з допомогою WPS

  Для використання цього способу підключити ПУ через роутер wifi необхідно, щоб обидва ці пристрої підтримували технологію Wi-fi Protected Setup (WPS). Для більшості сучасних моделей пристроїв ця вимога виконується. Але на всяк випадок це слід перевірити. У тому, що дана модель ПУ підтримує цю технологію, можна переконатися, вивчивши інструкцію до нього, або звернувшись на сайт його виробника. Тепер погляньте на днище роутера. Тут розташовується ярлик, на який повинен бути нанесений значок WPS і ПІН-код, який знадобиться при підключенні ПУ:


  Але такого ярлика може і не бути, в цьому випадку підтримки WPS переконаємося, зайшовши в web-інтерфейс роутера. Тим більше, що навіть при наявності такого ярлика це все одно потрібно робити, щоб налаштувати WPS. В залежності від моделі роутера вхід в його інтерфейс зазвичай проводиться за допомогою набору в адресному рядку браузера адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Де знаходиться місце з налаштуваннями WPS в выдавшемся після цього меню – також залежить від моделі роутера. Для прикладу наведемо уривок з меню однієї з моделей роутера D-Link:

  Налаштування WPS полягає в установці перемикача в стан Enabled. Крім цього, потрібно в полі Device PIN вказати ПІН роутера. Також необхідно переконатися, що для бездротової мережі повинна бути встановлена захист типу WPA або WPA2, але тільки не WEP – вона не годиться. Ще в налаштуваннях роутера потрібно відключити MAC-фільтрацію. Деякі моделі принтерів мають спеціальну кнопку для включення WPS. При наявності такої її необхідно натиснути і утримувати, поки пристрій не знаходить бездротову мережу. Якщо один з пристроїв оснащений індикатором з'єднання, то після підключення він повинен загорітися.

  Спосіб 2 – за допомогою майстра підключення

  Налаштування підключення цим способом заснована на використанні майстра підключення. Якщо ПУ підтримує підключення через бездротову мережу і протоколи WEP або WPA, то, як правило, підключити його за допомогою майстра установки. Для цього користувач повинен знати:


 • Ім'я мережі (SSID).
 • Пароль на свою мережу (ключ шифрування WEP або пароль WPA).
 • Підключити принтер через wifi за допомогою майстра можна наступними діями:


 • Натиснути кнопку «Налаштування» в панелі керування ПУ і в меню вибрати пункт «Мережа». Майстер підключення зробить пошук доступних бездротових мереж і видасть їх список.
 • У цьому списку вибрати свою wifi мережу. Якщо її немає в списку, то потрібно її ім'я ввести вручну.
 • Далі майстер попросить ввести пароль мережі.
 • На цьому робота майстра завершується, настройка виконана, про що вказує відповідний індикатор на роутері або ПУ, якщо він є. Слід зазначити, що вводити ім'я мережі і пароль потрібно з урахуванням регістра.

  Спосіб 3 – через роутер з USB

  Цей спосіб розрахований на той випадок, коли ПУ не підтримує бездротовий зв'язок, але роутер має порт USB для підключення. Зрозуміло, щоб його підключити, ці два порти потрібно з'єднати USB-кабелем. Для реалізації цього способу необхідно знати точне найменування принтера і локальний адресу роутера, який для Windows буде виступати в ролі мережевого ПУ. Останнє зазвичай у багатьох користувачів викликає утруднення в тому, як його дізнатися. Тому перш, ніж перейти до налаштування з'єднання через wifi, коротко зупинимося на цій проблемі.

  Це робиться наступним чином. Потрібно викликати режим командного рядка і в якості команди ввести ipconfig. У відповідь на це видається дуже багато інформації, але інтерес представляє тільки один рядок – основний адреса шлюзу, оскільки їм є роутер:

  Налаштування підключення в цьому випадку починається з того, щоб додати в конфігурацію локальної мережі новий принтер. Це можна виконати з допомогою «Пуск» - «Пристрої та принтери» або через Панель управління. У підсумку потрібно домогтися появи вікна з двома варіантами – додати локальний або мережевий принтер. Далі виконуємо такі дії:

 • Вибираємо перший варіант, і після натискання кнопки «Далі» система просить задати порт. Вибираємо варіант «Створити новий порт» та з виниклого списку вибираємо «Standard TCP/IP Port».
 • Потім з'являється вікно з параметрами підключення ПУ. У ньому потрібно вказати локальний адресу пристрою (а ним є адреса роутера, який ми вже отримали) і ім'я порту. В якості останнього можна використовувати знову адресу роутера (за замовчуванням) або задати своє ім'я. Прапорець опитування міняти не потрібно.
 • Далі Windows переходить до пошуку заданого порту та встановлення драйверів. Можливо, що порт не буде знайдений, тоді система попросить вказати додаткові відомості про ПУ. Зокрема, потрібно буде задати Тип пристрою» – «Особливе», і протокол - «1.Raw».
 • Потім починається установка драйвера ПУ. Вона відбувається аналогічно установці драйверів інших пристроїв із зазначенням виробника і моделі пристрою. Якщо драйвер вже встановлено раніше, то піде запит, потрібно використовувати вже встановлений, або замінити його новим. Також доведеться відповісти на питання про ім'я ПУ.
 • По завершенню установки драйвера система запитає, чи потрібно цей принтер зробити загальним. Так як він підключений до роутера, доступ до якого мають усі об'єкти локальної мережі, налаштування його в якості загального сенсу не має.
 • На останній сторінці додавання пристрою буде запит про те, чи використовувати його за замовчуванням, чи ні, а також запропоновано надрукувати пробну сторінку.
 • Спосіб 4 – підключення до ноутбука

  Цей спосіб підключити ПУ полягає в підключенні його до ноутбука, налаштованому в режимі точки доступу. Фактично – це спосіб 3, в якому роль роутера виконує ноутбук, тому він тут не розглядається. До того ж, це не дуже зручний варіант, так як змушує тримати ноутбук постійно включеним.

  Рекламний блок