Як об'єднати таблиці у Word - все про комп'ютери

Рекламний блок

При роботі з таблицями в текстовому редакторі Word, не рідко виникає необхідність розділити або об'єднати таблиці. З поділом зазвичай проблем не виникає, оскільки для цієї процедури в Word передбачена окрема кнопка. Але, об'єднання таблиць не рідко ставить не досвідчених користувачів в глухий кут. Вони не можуть знайти кнопку, яка б відповідала за цю функцію і відповідно не знають, що робити. У цьому матеріалі ми розглянемо відразу два способи, як об'єднати таблиці у Word 2003, 2007, 2010, 2013 або 2016.


Спосіб № 1. Видалення всіх символом між таблицями.

найпростіший спосіб об'єднати таблиці в Ворді це просто видалити всі символи між двома таблицями. При цьому вам потрібно видалити як видимі символи, так і не видимі (не друкуються). Для того щоб зробити це встановіть курсор між таблицями і видаліть всі наявні між ними символи (включаючи пробіли) за допомогою клавіші Backspace.

Після того, як всі символи між двома таблицями будуть видалені, потрібно натиснути на клавішу Delete. Це видалить не видимий перенесення рядка між таблицями, і вони автоматично об'єднаються.

Якщо вам не зовсім зрозуміло, навіщо потрібно натискати на клавішу Delete, то на вкладці «Головна» є кнопка «Відобразити всі знаки». Якщо її натиснути, то в документі будуть відображатися всі символи.

Це дозволить зрозуміти, що заважає об'єднанню таблиць і що ми видаляємо натисканням на клавішу Delete.


Спосіб № 2. Вирізати другу таблицю і вставити її під першою.

Другий спосіб об'єднання таблиць в Ворді передбачає використання функцій «Вирізати» і «Вставити (Ctrl-X, Ctrl-V). Перевагою даного способу є те, що вам не потрібно видаляти текст між таблицями. Після об'єднання таблиць текст просто зміститься вниз.

Для того, щоб скористатися цим способом потрібно виділити мишкою нижню частину таблиці і вирізати її з допомогою комбінації клавіш Ctrl-X або за допомогою функції «Вирізати» у контекстному меню.

Після цього потрібно встановити курсор відразу після першої таблиці (перед текстом, який був між таблицями).

І вставити вирізану таблицю за допомогою комбінації клавіш Ctrl V.

В результаті ви об'єднаєте таблиці. При цьому текст, який раніше був між таблицями не пішов, а просто змістився вниз об'єднаної таблиці.

Додаток. Як розділити таблиці.

Також потрібно згадати про поділ таблиць. Для того щоб розділити раніше об'єднані таблиці потрібно встановити курсор в таблицю на рядку з якої повинна починатися друга таблиця. Після чого потрібно перейти на вкладку «Робота з таблицями – Макет» і натиснути на кнопку «Розділити таблиці». Також розділити таблиці можна за допомогою комбінації клавіш Ctrl-Shift-Enter.

Якщо у вас Word 2003, то для поділу об'єднаних таблиць потрібно відкрити меню «Таблиця» у верхній частині вікна вибрати пункт «Розбити таблицю».

Рекламний блок