Як знайти людину за фото в ВК - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Твердження про те, що в Інтернеті можна знайти все, що чув, мабуть, кожен. Проте до недавнього часу воно не відповідало дійсності – навіть знаючи багато інформації про людину, позитивний результат пошуку людини по фотографії в ВК аж ніяк не був гарантований. Зараз же для цього достатньо всього лише фото.


Шукаємо людину в VK з фото


Зміст статті:

 • 1 Сервіс FindFace дозволяє шукати людей по фото
 • 1.1 Пошук і фільтрація результатів у ВКонтакте
 • 1.2 Відсутність збігів осіб з фото
 • 1.3 Помилкові результати
 • 2 Знайти людину використовуючи фотографію можна з пошуковими системами
 • 3 Які фото найкраще підходять для пошуку
 • 3.1 Висновок

 • Сервіс FindFace дозволяє шукати людей по фото

  Сервіс Findface.ru (є також додаток під Android і iOS) дозволяє з найбільшою ймовірністю знайти і розпізнати сторінку в соціальній мережі по фотографії її власника. На даний момент сервіс працює тільки з зображеннями ВКонтакте, але в майбутньому розробники обіцяють додати підтримку та інших популярних сайтів.


  При реєстрації користувач отримає можливість 30 разів шукати людей з фото і 5 разів переходити на профілі зі списку результатів. Після вичерпання цих лімітів за користування сервісом доведеться платити, найдешевший тариф становить 149 руб. на місяць, і надає в розпорядження користувача 75 пошукових запитів. Зазвичай цього цілком достатньо. Якщо ж потрібно шукати багато знімків, то доведеться придбати VIP-аккаунт за 459 руб. в місяць.

  Читайте також: Як зробити пряму трансляцію в ВК.

  Пошук і фільтрація результатів у ВКонтакте

  Щоб почати пошук, достатньо надати сервісу доступ до вашої сторінці ВК і завантажити фото в спеціальну форму. Зазвичай результати розташовуються в порядку схожості із зразком, втім, не слід забувати, що сервіс пропонує функцію платного просування свого профілю початок пошукової видачі.


  Кількість збігів може бути занадто великим, тому бажано виставити віковий інтервал і передбачуваний місто проживання розшукуваного людини з фото. Вказувати статус відносин не рекомендується, так як він часто не відповідає дійсності. Якщо з застосуванням фільтра потрібний результат не був отриманий, то його слід прибрати і повторити пошук, переглянувши результати вручну.


  Ідентифікація людини з фото з Findface.ru


  Цікаво: Як дізнатися хто заходив на мою сторінку Вконтакте.

  Відсутність збігів осіб з фото

  Слід звернути увагу, що якщо користувач соціальної мережі не викладає на сторінці свої фото або ж редагує всі зображення в спеціальних програмах, то відшукати його картинки буде вкрай важко. У таких випадках надія залишається тільки на групові знімки – на них може бути присутнім підпис, а знаючи ім'я та прізвище, знайти потрібну людину набагато простіше.

  Також слід згадати про те, що в додатку FindFace присутня можливість приховати свою сторінку. В такому випадку необхідно скористатися альтернативним сервісом або спробувати розшукати його родичів, знайомих. Може бути, потрібна людина знаходиться у них в друзях або залишав записи на стіні.

  Помилкові результати

  На даний момент точність алгоритму, за словами його творця, становить 85%. Однак для кінцевого користувача помилки пошуку по зображенню насамперед пов'язані не з недосконалістю алгоритму, а з розміщенням чужих фото. Це може бути зроблено не тільки з метою шахрайства, багато люди публікують знімки своїх родичів або колег, а також групові фото.


  Знайти людину


  Сторінок з відповідними фотографіями може бути кілька. Таке відбувається, коли користувач з будь-яких причин реєструє новий обліковий запис або ж його особисті дані копіюють шахраї. У таких випадках необхідно звернутися в службу підтримки.

  Знайти людину використовуючи фотографію можна з пошуковими системами

  Даний спосіб пошуку користувача з фото здається застарілим, порівняно з FindFace, однак у нього є свої переваги.

 • По-перше, він повністю безкоштовний.
 • По-друге, він дозволяє знайти фото не тільки Вконтакті, але і на багатьох інших сайтах, а також відфільтрувати результати по даті додавання і багатьом іншим параметрам.
 • Інструкції з використання сервісів від Яндекс і Google дуже схожі: необхідно перейти в форму пошуку і вказати шлях до картинки, яку хочеться знайти.


  Пошук людини використовуючи сервіс Google Картинки


  На жаль, точність пошуку залишає бажати кращого, оскільки навіть невелике редагування здатне зробити зображення унікальним на думку пошукової системи. Ці сервіси швидше підходять для пошуку дублікатів фотографій, ніж людей. Втім, це теж буває корисно, адже можна виявити факт несанкціонованого використання ваших фото або перевірити чи дійсно людина, яка намагається з вами познайомитися, відправив особистий знімок, а не взяв його з відкритих джерел.

  Які фото найкраще підходять для пошуку

  Команда FindFace заявляє, що їх сервіс здатний обробляти навіть фотографії поганої якості. Можливо, це дійсно так, але на практиці слід спробувати максимально полегшити завдання пошуковій системі.

  Для підвищення шансів розшукати людину необхідно завантажувати не відредаговані фотографії в хорошій якості, на яких особа знято крупним планом. Бажано, щоб людина на знімку був без сонячних окулярів або інших аксесуарів. Не рекомендується використовувати старі фотографії, так як з віком риси обличчя змінюються, особливо це стосується дітей. Якщо з першої спроби відшукати потрібну людину не вийшло, то слід спробувати фото з іншого ракурсу.

  Висновок

  Коли потрібно виконувати пошук по зображенню з Інтернету, то його необхідно завантажити на комп'ютер або скопіювати посилання (URL) знімка. Використовувати скріншоти вкрай не рекомендується. Якщо ж зробити це все-таки довелося, то слід відключити стиснення зображень і зберігати їх у форматі jpeg або аналогічному за якістю.

  Рекламний блок