Як відкрити Диспетчер пристроїв - все про комп'ютери

Рекламний блок

Диспетчер пристроїв – це компонент операційної системи Windows, який створений для керування підключеними до комп'ютера пристроями. У Диспетчері пристроїв відображаються всі підключені пристрої. Тут можна визначити чи правильно працює підключений пристрій, змінити параметри його роботи, а також встановити або видалити драйвери.

У багатьох інструкціях по налаштуванню операційної системи Windows, які публікуються в інтернеті, можна зустріти фразу «відкрийте Диспетчер пристроїв». Але, далеко не завжди користувачеві досить докладно пояснюється, як це можна зробити. У цій статті ми розповімо про те, як відкрити Диспетчер пристроїв, на прикладі таких популярних операційних систем, як Windows 7 і Windows XP.


Як відкрити Диспетчер пристроїв Windows 7

Відкрити диспетчер пристроїв Windows 7 можна різними способами. Найчастіше використовується наступний алгоритм: відкриваємо меню Пуск, переходимо в Панель управління і відкриваємо розділ «Система і безпека».

У розділі «Система і безпека» відкриваємо розділ «Система».

Після цього відкриється вікно з основними характеристиками даного комп'ютера. Тут потрібно натиснути на посилання «Диспетчер пристроїв», яка знаходиться у лівій частині вікна.

Після цього перед вами відкриється вікно Диспетчера пристроїв Windows 7.

Як відкрити Диспетчер пристроїв Windows XP

В Windows XP Диспетчер пристроїв відкривається схожим чином. Спочатку відкриваємо меню Пуск і переходимо в Панель управління. В Панелі керування потрібно відкрити розділ «Система».

Після цього перед вами відкриється вікно «Властивості системи». Тут потрібно перейти на вкладку «Обладнання».

На вкладці обладнання потрібно натиснути на кнопку «Диспетчер пристроїв».

Після цього перед вами відкриється вікно Диспетчера пристрою.

Інші способи відкриття Диспетчера пристроїв

Також існують і інші способи відкриття Диспетчера пристроїв. Наприклад, ви можете виконати команду «mmc devmgmt.msc». Для цього відкрийте меню «Виконати» (комбінація клавіш Windows-R) або командний рядок і введіть mmc devmgmt.msc». Ця команда працює як Windows 7, так і в Windows XP.

В операційній системі Windows 7, а також в більш нових версіях Windows, для відкриття Диспетчера пристроїв можна використовувати пошуковий рядок. Для цього потрібно просто відкрити меню Пуск і ввести в пошук фразу «Диспетчер пристроїв», після чого відкрити запропоновану системою програму.

Якщо у вас Windows 8, в якій немає меню Пуск, то ви можете ввести фразу «Диспетчер пристроїв» в пошукову форму на стартовому екрані.

Рекламний блок