Як змінити цифри на літери у стовпцях Excel - все про комп'ютери

Рекламний блок

Іноді після запуску програми Excel користувачі виявляють, що в заголовках стовпців вказані не букви, а цифри. Як правило, таке відбувається після того, як користувач відкрив Excel файл з відповідними налаштуваннями або хтось змінив налаштування і не повідомив про це.

У даній статті ми розповімо про те, як змінити цифри на літери в заголовках стовпців Excel. Стаття буде корисною для будь-якої версії табличного процесора Excel, включаючи Excel 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016.


Перед тим, як перейти безпосередньо до вирішення проблеми дамо трохи теорії. Якщо у заголовках ваших стовпців вказуються не букви, а цифри (як на скріншоті внизу), то це означає, що у вас включений стиль посилань R1C1.

Стиль R1C1 – це альтернативний спосіб запису адреси комірки. У даному способі замість цифр для рядків та букв для стовпців використовуються тільки цифри. При цьому адреса клітинки записується у форматі R3C2, де R3 – це третя рядок (R – row або рядок), а C2 – це другий стовпець (C – column або стовпець). Щоб стало зрозуміліше покажемо, як буде виглядати формула, яка вираховує суму двох вічок, якщо включений стиль R1C1.

Тепер перейдемо безпосередньо до відключення даної функції і повернення до звичного стилю адресації комірок. Якщо ви користуєтеся Excel 2003, для того щоб змінити цифри на літери вам потрібно відкрити меню «Сервіс – Параметри» та в вікні, що відкрилося, перейти на вкладку «Загальні». Тут буде доступна функція «Стиль посилань R1C1», вимкніть її, і ви повернетеся до звичайного стилю.

Якщо ж ви користуєтеся Excel 2007, 2010, 2013 або 2016, то вам потрібно відкрити меню «Файл» і перейти в «Параметри».

Після цього відкриється вікно «Параметри Excel». Тут потрібно перейти в розділ «Формули» і відключити функцію «Стиль посилань R1C1».

Після збереження налаштувань за допомогою кнопки «ОК» адресація стовпців поміняється з букв на цифри і ви зможете користуватися стандартним стилем Excel.

Рекламний блок