Як вибрати колонки для комп'ютера - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Комп'ютерна техніка сьогодні виконує не тільки робочі функції. Все частіше персональний комп'ютер використовується для розваг, він дає можливість слухати музику, дивитися фільми і короткі відеоролики, грати в гонки, стрілялки й інші ігри. Для всіх цих речей потрібен звук, саме він допомагає відчути всі переваги використання техніки. Щоб забезпечити потрібні звукові ефекти, потрібно звукова карта колонки для комп'ютера (акустична система). Тому до вибору акустики потрібно підходити уважно, враховуючи усі характеристики пристрою.


Колонка – це джерело звукового випромінювання. Вона складається з одного або декількох динаміків, які знаходяться в спеціальному корпусі з різних матеріалів. Якщо кілька колонок, то це вже повноцінна акустична система.


Зміст статті:

 • 1 Як вибирати колонки
 • 2 Тип
 • 3 Потужність
 • 4 Чутливість
 • 5 Кількість колонок і смуг
 • 6 Елементи управління
 • 7 Матеріал корпусу

 • Як вибирати колонки

  насправді тут все залежить від індивідуального переваги кожного користувача. Ті, для кого якість звуку не грає занадто великої ролі (лише б він був) можуть придбати бюджетні колонки в пластиковому корпусі. Ті, кому важлива якість звучання, вибирають дерев'яні варіанти з більш високою вартістю.

  Якщо говорити серйозно, то більшість колонок для комп'ютера не дає найвищої якості звуку. Професійні музиканти або відчайдушні меломани свій вибір зроблять на користь сучасних стереосистем або домашнього кінотеатру, а комп'ютер буде використовувати в інших цілях.  Тому на виборі професійної акустичної системи акцентувати увагу не будемо. А от порадити, як вибрати звичайні колонки, які відмінно підходять для роботи і відпочинку, спробуємо. У кожного користувача ПК повинні бути недорогі і якісні пристрої для відтворення звуку. Від звичайних моделей, які використовуються в кінотеатрах на концертах та інших діях великого масштабу, домашні колонки відрізняються компактністю, функцією придушення магнітних випромінювань, сумісність з звуковими картами і комп'ютерними роз'ємами. А почати свій вибір варто з визначення типу колонок.

  Тип

  Першим, що потрібно визначити – це тип колонок. У залежності від оснащеності внутрішнім підсилювачем їх поділяють на пасивні й активні. Активні пристрої мають внутрішній підсилювач звуку, що забезпечує хороші показники звукових ефектів без застосування зовнішніх підсилювачів. Пасивні пристрої потребують в зовнішніх підсилювачах, внутрішніх адже у них немає.

  Розрізнити ці два типи дуже просто. Активні мають власний шнур з вилкою для підключення до електромережі, а пасивні потребують підключення до іншого пристрою. Для комплектації сучасної техніки частіше використовуються активні колонки.

  Потужність

  Колонки для комп'ютера повинні володіти достатньою потужністю, щоб забезпечувати якісний звук незалежно від гучності звучання. Вказують цей показник в цілісному вигляді (20 Вт на систему з двох колонок) або для кожної колонки окремо (2х10 Вт).

  У офісних пристроїв показник потужності становить від 2 до 6 Вт. Причому мінімальної потужності в 2 Вт вистачає лише для звукових ефектів ОС Windows. Щоб на комп'ютері можна було дивитися відео та слухати аудіозаписи показник потужності повинен складати як мінімум 4 Вт. Потужності в 6 Вт вже вистачить для проведення презентацій в невеликому приміщенні і для прослуховування музики в шумному середовищі.

  Для домашнього ПК потужність кожної колонки повинна бути в межах 10-30 Вт. Діапазон досить великий і вибір слід робити виходячи з цілей. Якщо гучна музика не потрібна, то 10-15 Вт буде цілком достатньо. Якщо звучання потрібно на солідному рівні, то показник потужності в 20-30 Вт буде якраз до речі. Але тут потрібно враховувати те, що сусідам може не сподобатися ваш домашній концерт.

  Для ігрових цілей або для облаштування домашнього кінотеатру вимоги, як і до звичайних домашніх колонкам. Але такі акустичні системи складаються з декількох каналів, і враховується сумарна потужність. У систем з форматом 5:1 загальна потужність становить від 50 до 300 Вт. Широкий діапазон також залишає вибір для різних цілей. Для звичайного домашнього дозвілля вистачає і 75 Вт. Для шанувальників гучного звуку підійдуть акустичні системи на 250 Вт. А при наявності колонок на 500 Вт можна вже проводити справжні концерти.

  У портативних пристроїв потужність складає 0,5-4 Вт. Причому всі вироби з потужністю до 1 Вт купувати не варто, вони нічим не краще стандартних динаміків ноутбука. Якщо живлення від USB, то хорошим варіантом будуть портативні пристрої, потужність 2-3 Вт. Якщо від електричної мережі, то вибирати колонки потрібно від 4 Вт і вище.

  Чутливість

  Чутливість колонок – це ще один показник, що відповідає за гучність звучання. Вимірюється він в Децибелах і вказує, скільки Децибел (який тиск) виробляє пристрій при потужності 1 Вт на відстані 1 метра.

  Якщо для експерименту взяти дві колонки для комп'ютера з рівними показниками потужності, то голосніше звучати буде та, у якої високі показники чутливості.

  Сучасна акустика, призначена для домашнього використання, по чутливості має показники від 84 до 129 Децибел. Оптимальним варіантом будуть колонки з показниками від 85-89 Децибел.

  Кількість колонок і смуг

  Для офісних цілей зазвичай купують систему з 2 колонок, які відповідають типу 2.0. Домашні колонки складаються з 2 каналів, також можлива наявність сабвуфера. Це спеціальна колонка з широким динаміком, який виконує функцію відтворення низьких частот, що забезпечує хороші баси.

  Для ігрового комп'ютера і для домашнього кінотеатру потрібна система з 5 колонок і сабвуфера. Такі системи відносять до типу 5:1. Враховувати потрібно і можливості свого ПК. Він повинен бути оснащений достатньою кількістю роз'ємів для підключення колонок. Якщо на материнській платі всього 3 роз'єми під 3,5 мм, то вона дозволяє підключити лише систему 2.0 або 2.1. Якщо роз'ємів 5-6, то можна підключити будь-яку акустику від 2.2 до 7.1.
  Смуги на колонках - це мов. Якщо на пристрої одна смуга, то система односмугова і за відтворення звуку відповідає тільки один динамік. Якщо двосмугова система, то один динамік відповідає за низькочастотні звуки, а другий за високочастотні. У трисмугові колонках є три динаміка. Перший служить для низьких частот, другий - для середніх, а третій - для високих. Чим більше динаміків на пристрої, тим якісніше виходить звук.

  Елементи управління

  Колонки для комп'ютера управляються не тільки за допомогою налаштувань Windows. На одній з колонок або на сабвуфері є спеціальна панель з регулятором звуку різних частот і кнопка включення/вимикання.

  Деякі виробники пристроїв елементи керування роблять на передній частині колонки. Це більш зручно. Але на інших моделях регулятори на задній частині пристроїв. Це пояснюється тим, що постійно регулювати звук не потрібно, а при потребі це легко зробити на комп'ютері. Ще одним чинником на користь задньої панелі виступає знос елементів управління.

  Існує і більш сучасний спосіб керування налаштуваннями – бездротовий пульт. Він допомагає не тільки регулювати гучність і баси, але і перемикати комп'ютерні входи на телевізійні, і навпаки. Деякі моделі пультів дозволяють підключати до себе навушники, і перевтілюються в компактний плеєр.

  Матеріал корпусу

  Важливою характеристикою є матеріал корпусу колонок. Бюджетні варіанти продаються в пластикових корпусах. Вони трохи погіршують звучання і можуть деренчати навіть на невеликій гучності. Дорогим і якісним варіантом є дерев'яні корпусу. Вони відрізняються прекрасним звучанням і стильним виглядом.

  Ті люди, які шукають щось середнє, теж мають з чого вибрати. Компромісом будуть корпуси з МДФ. Він забезпечують якісне звучання, зовнішній вигляд відмінно вписується в інтер'єр і не деренчить. А також, на відміну від дерев'яних, вони коштують дешевше.

  Є і варіанти в стилі хайтек, які в комплекті містять маленькі пристрої в металевих корпусах. Вони відмінно виглядають і не займають багато місця. Але і вартість у них відповідний.

  Також є пристрої з застосуванням якісного пластика. За характеристиками вони нагадують корпусу з МДФ. Якісний звук, стильний дизайн і відсутність деренчання. Але порівняно з бюджетним пластиком, коштувати вони будуть дорожче.

  Також колонки можуть бути оснащені декоративними панелями. Потрібно пам'ятати, що динаміки - це дуже чутливі частини пристроїв, а при наявності таких панелей вони будуть закриті від прямого впливу.

  Рекламний блок