Як видалити Windows 10 і повернути колишню ОС - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


В середині літа користувачі ліцензійної Віндовс отримали можливість безкоштовно оновитися до останньої, 10 версії. Люди, які вже встигли особисто випробувати новинку, розійшлися в думках. Деякі від неї в захваті, а інші думають, як повернутися до попередньої версії Windows. Небажання залишити оновлення пов'язано з численними глюками і проблемами, викликаними відсутністю драйверів до певних пристроїв. Крім того, не всі програми, які були встановлені на ноутбуці, працюють у Віндовс 10. Через це виникає ряд проблем. І хоч розробники намагаються оперативно виправляти всі помилки, багато людей хочуть повернутися на колишню версію. Особливо це потрібно тим користувачам, у яких електронні пристрої просто не хочуть працювати з останньою версією ОС.


Зміст статті:

 • 1 Відомості про відкат до попередньої версії
 • 2 Як зробити відкат
 • 3 Як повернутися до попередньої версії, якщо відкат зробити не можна
 • 4 Висновок

 • Відомості про відкат до попередньої версії

  найпростіший спосіб повернути собі колишню версію, яка була до оновлення, це зробити відкат системи комп'ютера. Ця можливість передбачена самою системою, тому не повинно виникнути проблем чи глюків. Однак, є два нюанси:

 • По-перше, зробити відкат можна тільки протягом 30 днів після оновлення – потім ця функція зникає і її не можна повернути.
 • По-друге, на комп'ютері має бути папка Windows.old. В ній зберігається все, що стосується попередньої ОС. Деякі користувачі видаляють цю папку, щоб звільнити місце на диску. Однак, без неї не вдасться повернутися до попередньої версії. До речі, через 30 днів після оновлення вона сама автоматично зникне.
 • Користувачі, які бояться втратити свої файли, можуть не хвилюватися. Всі програми, настройки, документи та інше збережуться при відкаті. Комп'ютер буде виглядати так, ніби ніякого оновлення і не було. Але слід враховувати, що безкоштовно оновитися до нової версії можна тільки протягом року, а потім її при необхідності доведеться купувати і встановлювати як звичайну операційну систему.

  Як зробити відкат

  Якщо є впевненість в тому, що остання версія ОС не згодиться, або є необхідність повернутися до попередньої, то слід перейти до відкату. Видалення Windows 10 з комп'ютера - питання просте і легко вирішується.
  Порядок дій:


 • Для початку потрібно знайти значок повідомлень, який розташовується біля електронних годинників. Там необхідно вибрати пункт «параметри».
 • Серед всіх представлених розділів потрібно активувати «Оновлення та безпека». А в ньому повинен бути пункт «Відновлення». Якщо його немає – значить, після установки оновлення пройшло більше 30 днів.


 • У вищезазначеному розділі повинен бути окремий пункт з назвою «Повернутися до Windows». Версія буде вказано ту, яка стояла до цього на електронному пристрої.
 • Тепер потрібно натиснути на кнопку «Почати».
 • Пояснивши, чому з'явилося бажання зробити відкат, буде проведено ряд дій, після яких повернеться попередня операційна система. Більше не доведеться задаватися питанням про те, як усунути Віндовс 10.


  Як повернутися до попередньої версії, якщо відкат зробити не можна

  Може статися так, що з моменту поновлення пройшло більше місяця, або ж була видалена папка з минулою версією системи. При цьому хвилює питання, чи можна видалити Windows 10. Відповідь неодмінно порадує користувачів – повернути стару ОС дійсно можливо. Однак, доведеться встановлювати чисту версію Віндовс, з-за чого програми і документи будуть видалені.

  На такий крок може зважитися не кожен, так як встановлення всього необхідного піде чимало часу. Але якщо це дійсно потрібно, то можна використовувати завантажувальний диск для Віндовс або завантажити спеціальний файл ОС і записати його на флешку. Дії проводяться ті ж, що і при стандартній установці системи. До речі, потрібно мати активаційний ключ, так як без нього ліцензія не буде працювати. Можливо, його доведеться купити, адже використовувати піратські версії ОС не кращий варіант. Вони можуть бути з різними вірусами і глюками, що заважають нормальній роботі.

  Висновок

  Знати, як відкотити Windows 10, буде корисно кожній людині, який встановив її або тільки збирається. Однак, здійснювати видалення потрібно усвідомлено, а не тільки заради цікавості. Важливо пам'ятати, що відкат доступний тільки протягом 30 днів після моменту оновлення, тому, якщо хочеться повернутися до колишньої системи, не слід тягнути до останнього. Інакше потім доведеться встановлювати її з втратою всіх програм і документів або ж задовольнятися Віндовс 10. До речі, вона безкоштовно доступна тільки протягом року з моменту виходу, а потім за ліцензійну версію доведеться платити.

  Рекламний блок