Як збільшити файл підкачки в Windows 7 - все про комп'ютери

Рекламний блок

Файл підкачки це файл, який використовується операційною системою для розширення наявної оперативної пам'яті. Якщо в оперативній пам'яті закінчується вільне місце, то тимчасово не потрібні дані переміщаються в файл підкачки. Таким чином, операційна система уникає заповнення оперативної пам'яті і пов'язаних з цим проблем.

В деяких випадках збільшення файлу підкачки дозволяє підвищити продуктивність комп'ютера. У даному матеріалі ми розповімо про те, як збільшити файл підкачки в Windows 7, а також Windows XP.


Для початку відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Система і безпека».

Далі відкрийте під розділ «Система».

Після цього перед вами відкриється вікно «Система», в якому відображається основна інформація про вашому комп'ютері в операційній системі. Тут потрібно натиснути на посилання «Додаткові параметри системи», яка знаходиться в лівому бічному меню.

Далі відкриється вікно «Додатково». Тут, у розділі «Безпека», потрібно натиснути на кнопку «Параметри» (сама верхня кнопка).

Після цього відкриється вікно під назвою «Параметри швидкодії». Тут можна змінити налаштування операційної системи, які впливають на продуктивність. Для того, щоб збільшити розмір файлу підкачки потрібно перейти на вкладку «Додатково» і натиснути на кнопку «Змінити».

Після натискання на кнопку «Змінити» перед вами з'явиться вікно «Віртуальна пам'ять». За замовчуванням тут включена функція «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки». Зніміть галочку з цієї функції для того, щоб мати можливість збільшити файл підкачки.

Після цього активуйте функцію «Вказати розмір» та вкажіть потрібний розмір файлу підкачки.

Зверніть увагу, в самому низу вікна «Віртуальна пам'ять» зазначений поточний розмір файлу підкачки. Ця інформація вам знадобиться, якщо ви хочете збільшити файл підкачки.

При виборі розміру файлу підкачки є деякі хитрощі. Краще всього, щоб «Початковий розмір» (верхнє поле) і «Максимальний розмір» (нижнє поле) були однаковими. У цьому випадку розмір файлу підкачки не змінюватиметься, а отже, системний диск буде менше піддаватися фрагментированнию. А чим менше фрагментація, тим швидше працює операційна система.

Після того як ви введете потрібні значення розміру файлу підкачки, закрийте всі вікна натисканням на кнопку «Ok» і перезавантажте комп'ютер.

Як збільшити файл підкачки в Windows XP

Якщо ви хочете збільшити файл підкачки в Windows XP, то це робиться аналогічним чином. Відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Система».

Після цього перед вами відкриється вікно «Властивості системи». Тут потрібно перейти на вкладку «Додатково».

Після цього потрібно натиснути на кнопку «Параметри», яка знаходиться в розділі «Швидкодія».

Далі перед вами з'явиться вікно «Параметри швидкодії». Для того, щоб збільшити розмір файлу підкачки, перейдіть на вкладку «Додатково» та натисніть на кнопку «Змінити».

Після цього відкриється вікно «Віртуальна пам'ять». Тут можна збільшити або зменшити розмір файлу підкачки в Windows XP.

За замовчуванням у Windows XP використовуються різні значення для початкового та максимального розміру файлу підкачки. Як ми вже говорили вище, при збільшенні розміру файлу підкачки найкраще вказувати однакові значення поля «Початковий розмір» і «Максимальний розмір». Тоді файл підкачки буде фіксованого розміру, і не буде фрагментувати системний диск.

Після вказівки потрібного розміру файлу підкачки закрийте всі вікна натисканням на кнопку «OK» і перезавантажте комп'ютер.

Рекламний блок