Як зайти в безпечний режим Windows 10 - все про комп'ютери

Рекламний блок

Безпечний режим – відмінний інструмент для вирішення різноманітних проблем з операційною системою Windows. Якщо ваша система не завантажується або працює не стабільно, то ви можете спробувати увійти в безпечний режим і виправити виниклу проблему. У багатьох випадках такий підхід дозволяє оживити навіть сильно пошкоджену систему.

До появи Windows 8 для того щоб зайти в безпечний режим потрібно було просто перезавантажити комп'ютер і в момент завантаження натиснути на клавішу F8 на клавіатурі. Після цього з'являвся список можливих режимів роботи Windows, серед яких був і безпечний режим. Але, з появою Windows 8 даний спосіб перестав працювати. Тепер потрібно заходити в безпечний режим по-іншому.


У даному матеріалі ми розповімо про те, як зайти в безпечний режим Windows 10. Причому ми розглянемо дві можливі ситуації: коли Windows 10 завантажується в звичайному режимі і коли Windows 10 не завантажується. Почнемо з першої ситуації, оскільки вона більш проста.

Як зайти в безпечний режим Windows 10 MSCONFIG

Якщо ваша Windows 10 ще завантажується, то ви можете зайти в безпечний режим з допомогою утиліти MSCONFIG. Для цього відкрийте меню «Виконати» (Windows-R) або пошуковий рядок Windows 10 і введіть команду MSCONFIG».

Після цього перед вами відкриється вікно «Конфігурація системи». Тут потрібно перейти на вкладку «Завантаження» і включити функцію «Безпечний режим». Після цього потрібно закрити вікно натисканням на кнопку «OK» і перезавантажити комп'ютер.

При наступному перезавантаженні комп'ютера автоматично завантажиться в безпечному режимі. Але, потрібно враховувати один важливий момент. Після включення функції «Безпечний режим» MSCONFIG, комп'ютер буде кожен раз завантажитися в безпечному режимі. Для того щоб повернутися в звичайний режим роботи потрібно ще раз зайти в MSCONFIG, зняти галочку «Безпечний режим» і перезавантажитися.

Як увійти в безпечний режим Windows 10 за допомогою завантажувального диска

Якщо ваша Windows 10 взагалі не завантажується, то вищеописаний спосіб вам не допоможе. В цьому випадку вам потрібен завантажувальний диск з Windows 10 (або завантажувальна флешка). Вставте завантажувальний диск в дисковод і завантажити з нього комп'ютер так, як ви це робите перед перевстановлення Windows.

На самому початку ви побачите вікно з вибором мовних параметрів. Тут можна нічого не міняти і просто натиснути на кнопку «Далі».

Далі з'явиться вікно з великою кнопкою «Встановити». Тут потрібно натиснути на посилання «Відновлення системи», яка знаходиться внизу вікна.

Далі відкриється невелике меню на синьому тлі. Тут потрібно вибрати пункт «Діагностика».

У розділі «Діагностика» вибираємо пункт «Додаткові параметри».

І відкриваємо " командний рядок.

Після цього на екрані з'явиться командний рядок. Тут потрібно ввести команду «bcdedit /set globalsettings advancedoptions true» і натиснути на клавішу вводу. Далі закриваємо командний рядок натисканням на кнопку з червоним хрестом.

Після закриття командного рядка потрібно вибрати пункт меню «Продовжити».

У результаті комп'ютер повинен перезавантажитися. Завантажуємо комп'ютер не завантажувального диска, а як зазвичай. Якщо все зроблено правильно, то на екрані повинно з'явиться меню «Параметри завантаження».

З допомогою цього меню можна зайти в безпечний режим Windows 10, а також активувати інші спеціальні режими роботи системи.

Треба зазначити, що після вищеописаних дій комп'ютер буде відображати меню «Параметри завантаження» при кожному включенні. Для того щоб відключити цю функцію потрібно ще раз завантажитися з завантажувального диска і за допомогою командного рядка виконати команду «bcdedit /deletevalue globalsettings advancedoptions».

Рекламний блок