Як почистити комп'ютер щоб не гальмував - все про комп'ютери

Рекламний блок

Звичайно, після установки операційної системи комп'ютер працює дуже швидко, але з часом він помітно сповільнюється і якщо нічого не робити, то він може почати гальмувати або підвішувати. У цій статті ми розповімо про те, як почистити комп'ютер щоб він не гальмував і працював майже так само швидко, як після установки. Стаття буде актуальною для Windows XP, Windows 7 і 10.


Почистіть системний диск

Якщо ваш комп'ютер гальмує, і ви хочете вирішити цю проблему, то варто почати з звільнення місця на системному диску. Може здатися, що кількість вільного місця на системному диску не повинно ніяк впливати на швидкість роботи комп'ютера, але на практиці такий вплив є і вона досить значна.

Справа в тому, що програмам потрібно місце на системному диску для того, щоб зберігати свої налаштування і проміжні результати роботи (тимчасові файли). І якщо на системному диску мало місця, то програми можуть помітно гальмувати або взагалі зависати. Для нормальної роботи всіх програм потрібно стежити, щоб на системному диску було хоча б кілька гігабайт місця (більше – краще).

найпростіший спосіб почистити системний диск, це скористатися утилітою Очищення диска». Для цього потрібно відкрити вікно «Мій комп'ютер», клікнути правою кнопкою мишки по системному диску, вибрати «Властивості» і у вікні натиснути на кнопку «Очищення диска».

Після цього система проаналізує файли на жорсткому диску і покаже вам, що можна без побоювань видаляти. Встановіть позначку навпроти тих файлів, які ви згодні видалити, і натисніть на кнопку «Ок».

Також ви можете почистити системний диск видаливши програми, якими ви не користуєтесь. Для цього потрібно зайти в «Панель управління» і відкрити там розділ «Видалення програм».

Після цього потрібно клікнути правою кнопкою мишки по програмі, яку ви хочете видалити, і в меню вибрати пункт «Видалити».

Якщо видалення програм також не дозволяє мати достатньо місця на системному диску, то можна спробувати перенести частину файлів користувача з системного диска на інший диск. Зазвичай, найбільше користувальницьких файлів знаходиться в таких папок:

 • Робочий стіл – за адресою C:\Users\Имя_пользователя\Desktop;
 • Папка «Завантаження» — за адресою C:\Users\Имя_пользователя\Downloads;
 • Папка «Мої документи» — за адресою С:\Имя_пользователя \Aleks\Documents;
 • Більш детально про звільнення місця на системному диску можна почитати в статті «Як почистити комп'ютер від непотрібних файлів».

  Виконайте дефрагментацію системного диска

  Якщо у вас звичайний жорсткий диск (не SSD), то після звільнення місця на системному диску, можна виконати його дефрагментацію. Це оптимізує розміщення файлів на диску і підвищить швидкість роботи комп'ютера.

  Для виконання дефрагментації можна використовувати вбудовану утиліту або сторонні програми. Для прикладу покажемо, як це робиться в безкоштовній програмі Auslogics Disk Defrag Free.

  Запускаємо програму Auslogics Disk Defrag Free, відзначаємо системний диск і натискаємо на кнопку «Дефрагментація». Після цього програма проаналізує вибраний диск і почне дефрагментацію, якщо вона дійсно потрібна. Після запуску дефрагментації потрібно просто дочекатися закінчення цього процесу.

  Почистіть автозавантаження

  Після звільнення місця на системному диску і дефрагментації варто перевірити автозавантаження. Якщо в автозавантаженні знаходиться дуже багато програм, то комп'ютер може дуже помітно гальмувати. Тому якщо ви хочете почистити комп'ютер так, щоб він не гальмував, то без перевірки автозавантаження вам не обійтися.

  Якщо ви користуєтеся операційною системою Windows XP або Windows 7, то ви можете почистити автозавантаження за допомогою утиліти MSCONFIG. Для цього відкрийте меню «Виконати» з допомогою комбінації клавіш Windows R, введіть команду MSCONFIG і натисніть на кнопку «Ок».

  У вікні, перейдіть на вкладку «Автозавантаження». Тут ви побачите список програм, які знаходяться в автозавантаженні і автоматично запускаються при старті операційної системи. Вивчіть список програм і визначте програми, які вам не потрібні. Для того щоб видалити ці програми з автозавантаження просто зніміть позначки і збережіть налаштування за допомогою кнопки «Ок».

  В операційній системі Windows 10 для управління автозавантаженням потрібно відкрити «Диспетчер завдань» і перейти на вкладку «Автозавантаження». Для того щоб відключити автозавантаження програми тут потрібно клацнути по ній правою кнопкою мишки і вибрати пункт «Вимкнути».

  Також програми можуть запускатися автоматично за допомогою служб. Для того щоб відключити непотрібні програми у службах виконайте команду MSCONFIG і перейдіть на вкладку «Служби». Тут все однаково, як в Windows 7, так і в Windows 10. Спочатку потрібно встановити позначку навпроти опції «Не відображати служби Майкрософт». Після цього у списку служб будуть відображатися тільки служби від сторонніх програм. Ви можете відключити будь-яку службу, встановлену сторонньою програмою, на роботу операційної системи це не вплине.

  Для відключення непотрібних служб зніміть позначки навпроти них і збережіть налаштування, натиснувши на кнопку «Ок».

  Почистіть розширення в браузері

  Ще одне місце, де може бути велика кількість не потрібних програм це список розширень в браузері. Кожне розширення браузера створює додаткове навантаження і враховуючи, що у більшості користувачів браузер запущено постійно, це може призводити до того, що комп'ютер почне помітно гальмувати.

  Для того щоб вирішити цю проблему зайдіть у ваш браузер і перейдіть на сторінку зі списком розширень. Якщо ви користуєтеся Google Chrome, то для цього потрібно відкрити меню браузера, вибрати «Додаткові інструменти» і перейти в «Розширення». В інших браузерах список розширень може відкриватися як-то по-іншому.

  Вивчіть список встановлених розширень і видаліть ті, якими не користуєтеся. У браузері Google Chrome для видалення розширення потрібно просто натиснути на іконку сміттєвого кошика.

  Рекламний блок