Як дізнатися версію BIOS - все про комп'ютери

Рекламний блок

Необхідність дізнатися версію БІОС виникає не часто. Наприклад, ця інформація може знадобиться перед оновленням БІОС до більш нової версії. У цій статті ми розглянемо ряд способів, за допомогою яких ви зможете дізнатися версію BIOS, який використовується у вашій материнській платі.


Спосіб № 1. Запуск комп'ютера.

Під час запуску комп'ютера, на екрані на короткий час з'являється основна інформація про систему. Зазвичай тут можна дізнатися модель материнської плати, модель процесора, тактову частоту процесора, а також кількість ядер в процесорі. Крім цього на цьому екрані є інформація про версії BIOS.

Треба зазначити, що показ екрану з інформацією може бути відключена в налаштуваннях біоса. У цьому випадку при включенні комп'ютера ви нічого не побачите.

Спосіб № 2. Налаштування БІОС.

Також ви можете дізнатися версію БІОС просто відкривши налаштування біоса на вашому комп'ютері. У налаштуваннях вам потрібно знайти розділ під назвою «System Information». У цьому розділі відображається основна інформація про комп'ютері, а також версія BIOS.

Спосіб № 3. Відомості про систему.

В операційній системі Windows є команда «msinfo32». Після виконання цієї команди відкривається вікно «Відомості про систему». У цьому вікні відображається вся інформація про комп'ютер і операційну систему. Тут же можна дізнатися і версію BIOS.

Спосіб № 4. Командний рядок.

Через командний рядок Windows можна виконувати різні операції. Якщо вам потрібно дізнатися версію БІОС, то для цього введіть у командний рядок наступну команду: systeminfo | findstr /I /c:bios.

Спосіб № 5. Оболонка PowerShell.

Ще один варіант-це використання оболонки PowerShell. Для того щоб запустити оболонку PowerShell необхідно відкрити меню «Виконати» (комбінація клавіш CTRL R) і в діалоговому вікні ввести команду «powershell». Після цього вже в оболонці PowerShell потрібно ввести команду «get-wmiobject win32-bios».

Спосіб № 6. Редактор реєстру.

Також є можливість дізнатися версію біоса через Реєстр Windows. Для цього відкриваємо Редактор реєстру (команда REGEDIT) і переходимо в розділ HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System. У цьому розділі нам цікаві два ключі: SystemBiosDate і SystemBiosVersion.

В ключі SystemBiosDate зберігається дата випуску поточної версії BIOS, а ключі SystemBiosVersion безпосередньо сама інформація про версію.

Рекламний блок