Як поміняти дату в Windows 7 - все про комп'ютери

Рекламний блок

Однією з функцій комп'ютера є електронні годинники. З допомогою цих годин операційна система Windows може отримувати точні дані про поточний час та дату. Ці електронні годинники працюють досить точно. Навіть якщо ви повністю вимкніть комп'ютер і обесточите системний блок, годинник не зіб'ються, і при наступному включенні будуть показувати правильний час.

Для коректної роботи комп'ютера дуже важливо, щоб ці годинник показував правильний час, так як інформація про час вказується при створенні файлів, використовується для шифрування даних, а також використовується для виконання інших функцій комп'ютера.


Потреба змінити дату в Windows 7 виникає не часто. Наприклад, така необхідність може виникнути після скидання налаштувань BIOS через відключення батарейки на материнській платі. У даній статті ми розповімо про те, як поміняти дату в Windows 7.

насправді, поміняти дату в Windows 7 дуже просто. Для цього натисніть лівою кнопкою мишки на системні годинник, які знаходяться в правому нижньому кутку екрану.

Після цього перед вами з'явиться спливаюче вікно з годинником і календарем.

Для того щоб поміняти дату в Windows 7, вам необхідно натиснути на посилання «Зміна налаштувань дати і часу».

Після цього перед вами відкриється невелике вікно під назвою «Дата і час».

Треба зазначити, що вікно «Дата і час можна відкрити через Панель управління». Для цього потрібно відкрити Панель керування і перейти в розділ «Годинник, мова та регіон», а потім в підрозділ «Дата і час».

У вікні «Дата й час» вам потрібно натиснути на кнопку «Змінити дату і час».

Після цього з'явиться вікно під назвою «Налаштування часу і дати». Тут можна поміняти дату в Windows 7. Для того щоб це зробити, натисніть на заголовок календаря. У нашому випадку це «Серпень 2014».

Після натискання в рядку заголовка з'явиться поточний рік. Знову натискаємо на заголовок календаря.

Після цього ви побачите список років. Виберіть той, який ви хочете встановити.

Після цього вам потрібно буде вибрати на календарі місяць і дату. Всі цих простих маніпуляцій достатньо для того щоб поміняти дату в Windows 7. Для того щоб зберегти внесені зміни закрийте всі вікна натисканням на кнопку «Ok».

Для того щоб переконатися, що дата змінилася, наведіть курсор на системні годинник і подивіться на сплывающее повідомлення.

У верхній частині спливаючого повідомлення ви побачите дату, яка встановлена на вашому комп'ютері.

Як поміняти дату в Windows 7 за допомогою командного рядка

Командний рядок дозволяє виконувати багато дій з налаштування операційної системи Windows 7 набагато швидше і простіше. Але, для цього необхідно знати відповідні команди.

Якщо ви хочете поміняти дату з допомогою командного рядка, то вам потрібно використовувати команду «date». Дана команда приймає значення нової дати у форматі «день-місяць-рік». Наприклад, якщо ви хочете поміняти дату на 15 вересня 2014 року то вам потрібно ввести команду «date 15-09-2014».

Треба зазначити, що для того, щоб команда «date» спрацювала Командний рядок повинна бути запущена від імені адміністратора.

Для цього відкрийте меню «Пуск», введіть команду cmd і натисніть правою кнопкою мишки по знайденій програмі «cmd.exe». А у вікні, виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора».

Після цього командний рядок запускається з правами адміністратора, і ви зможете поміняти дату з допомогою команди «date».

Рекламний блок