Віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Трапляються ситуації, коли необхідно віддалено допомогти іншому користувачеві з проблемами на його комп'ютері. Це може бути який-небудь вірус, дисфункція операційної системи, проблеми з якою-небудь програмою та багато іншого – факт в тому, що користувач може знаходитися від вас на відстані сотень кілометрів, і приїхати до нього ви ніяк не можете. Нерозв'язна проблема? Звичайно ж, ні! Скористайтеся програмами, що забезпечують віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет, і ви зможете швидко і зручно допомогти потрібного вам реципієнту. У цій статті я розповім, як створити віддалений доступ до необхідного комп'ютера через мережу Інтернет, і які інструменти можна для цього використовувати.


Доступ до комп'ютера на відстані через Інтернет


Зміст статті:

 • 1 Віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет – особливості функціоналу
 • 2 ТеamViewer - програма дистанційної підтримки
 • 3 Remote Utilites - онлайн доступ до віддаленого ПК
 • 4 Ammyy Admin - підключаємося до комп'ютера на відстані
 • 5 UltraVNC - віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет
 • 6 Висновок

 • Віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет – особливості функціоналу

  Крім вищеописаних «побутових» ситуацій, віддалений доступ до ПК через Інтернет буде дуже корисний в корпоративних умовах, коли один-два системних адміністратора обслуговують багато десятків комп'ютерів. В таких обставинах замість того, щоб бігати по різних приміщень (а то і організаціям) і «чинити» з'являються час від часу помилки, сисадміну простіше і зручніше використовувати віддалений доступ до потрібного комп'ютера.


  Підключайтеся до потрібного комп'ютера по всьому світу!


  В абсолютній більшості випадків організація віддаленого доступу вимагає двох програмних компонентів – «хостинг» або «сервер» (програма, що встановлюється на комп'ютер, до якого необхідно приєднатися) і «клієнт» або «вьювер» (програма для з'єднання з комп'ютером-хостом і управління ним).


  Дві частини з'єднання


  Використовуваний при віддаленому доступі інтерфейс зазвичай ділиться на консольний (управління іншим ПК здійснюється за допомогою консольних команд) і візуальний (з допомогою різних кнопок, іконок). В процесі віддаленого адміністрування використовуються такі протоколи як Telnet, ICA, RDP, X11 і ряд інших.

  При цьому створення віддаленого доступу через Інтернет відбувається завдяки спеціальним програмам, і нижче я розповім про найбільш відомих з них, здатних виконати дистанційний доступ до комп'ютера через всесвітню мережу Інтернет.


  ТеamViewer - програма дистанційної підтримки

  TeamViewer – напевно, найкраща програма для отримання віддаленого доступу по мережі. Вона володіє безліччю можливостей, легко інсталюється на комп'ютер і починає працювати, і це без необхідності вносити якісь зміни в роботу вашого роутера або брандмауера.


  Програма ТеamViewer підтримує відео, голосові дзвінки, текстове спілкування, трансфер файлів, пробудження по локальній мережі, вміє перезавантажувати цільовий комп'ютер у безпечному режимі, а потім знову автоматично відновлювати потрібну з'єднання.

  Комп'ютер, до якого ви хочете підключитися, може працювати на Windows, Mac або Linux, також підтримуються мобільні платформи – Android, iOS, WP, BlackBerry, тобто є можливість управління віддаленим ПК з мобільного пристрою.

  При запуску програма відобразить ID комп'ютера і пароль доступу, і щоб підключитися до даного ПК досить ввести ID та пароль в спеціальне вікно.


  Для підключення до вашого комп'ютера необхідний ID і пароль


  При цьому безкоштовна версія програми має ряд обмежень і працює досить нестабільно, хоча для разової допомоги іншій людині її функціоналу вистачить з лишком. Якщо ж хочете більшого в платній версії, тоді доведеться викласти непогані гроші.

  Remote Utilites - онлайн доступ до віддаленого ПК

  Дана програма має безліч цікавих можливостей, при цьому, на відміну від TeamViewer, безкоштовна версія не обмежена ні часом стабільної роботи, ні мінімумом підключаються машин. Remote Utilities дозволяють контролювати до 10 комп'ютерів, для підключення до цільового комп'ютера використовується ідентифікатор «Internet ID». Завантажити програму можна на www.remoteutilities.com/download.


  Використання ІДЕНТИФІКАТОР і пароль Ремоут Утилитиес


  Функціонал програми класично організований для програм такого типу, програма має частині Host і Client (Viewer). Інсталяція програми також не вимагає ніяких додаткових змін в системі, для підключення клієнта до хосту потрібно введення Internet ID і пароля, це дозволить легко здійснити віддалене підключення до комп'ютера через Інтернет.

  Програма підтримує віддалений менеджер завдань, трансфер файлів, віддалену перезавантаження, текстовий чат, віддалений доступ до реєстру, перегляд віддаленої вебкамери та інше.

  Ammyy Admin - підключаємося до комп'ютера на відстані

  Дана програма Ammyy Admin – зручний і портативний інструмент, щоб здійснити створення віддаленого доступу до іншого комп'ютера через Інтернет. Організація роботи схожі на вищеописані програми – з'єднання здійснюється за ідентифікатором комп'ютера (ID), програма не вимагає якої-небудь інсталяції, просто запускається і починає працювати.

  Для онлайн підключення користувачів один до одного клієнт повідомляє оператору свій ID, оператор вводить ID клієнта в спеціальне вікно програми і натискає «Підключитися». Клієнт у свою чергу схвалює дозвіл оператору, після цього оператор може працювати з комп'ютером клієнта як зі своїм.


  Програма Аммі Адмін


  Набір функцій програми Ammyy Admin класичний для додатків цього типу.

  UltraVNC - віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет

  Функціонал даної UltraVNC програми схожий на попередні, а для установки з'єднання використовуються дві програми – server (ставиться на цільовому комп'ютері) і viewer (на комп'ютері того, хто буде контролювати сервер). При інсталяції програми ви вибираєте, які саме компоненти (server, viewer) необхідно встановити на ваш ПК і відзначаєте їх галочками.

  Щоб здійснити віддалене підключення до іншого ПК через інтернет вам необхідно буде дізнатися IP-адреса сервера, робота з ID, як в попередніх програмах тут відсутня.


  Додаток Ультра Внс


  UltraVNC підтримує трансфер файлів, текстовий чат, доступ до буфера обміну, а також підключення до сервера в режимі Safe Mode.

  Висновок

  Зрозуміло, це далеко не повний перелік програм для того, щоб здійснити віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет. Можна згадати про таких програмах як AeroAdmin, Radmin, LogMeIn, RemotePC, Firnass і ряд інших. При всьому їх розмаїтті принципи роботи в них схожі – поділ функціоналу на серверну та клієнтську частини, використання ідентифікатора (в більшості випадків) і базовий набір опцій для управління. Для тих, хто бажає швидко надати по мережі комп'ютерну допомогти іншому користувачеві, дані програми стануть зручним і корисним інструментом для вирішення зазначених завдань.

  Рекламний блок