Як виділити весь текст у Word - все про комп'ютери

Рекламний блок

Виділення тексту – одна з найпростіших операцій у текстовому редакторі Word. Більшість користувачів виконують виділення за допомогою мишки. Даний спосіб дуже простий, але має ряд недоліків. По-перше, при виділенні тексту мишкою вам необхідно відірвати руку від клавіатури, а це значно уповільнює вашу роботу з документом. А по-друге, виділяти велику кількість тексту таким способом дуже довго, що також уповільнює роботу.

Альтернативним способом виділення тексту є виділення за допомогою клавіатури. У даній статті ми розповімо про те, як виділити весь текст в Word 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016. А також розглянемо ряд інших схожих операцій.


Виділення всього тексту в документі Word.

Для того щоб виділити весь текст в Ворді необхідно натиснути комбінацію клавіш CTRL A. Для того щоб вам було легше запам'ятати дану комбінацію клавіш, думайте про неї як про CTRL All (слово «All» перекладається з англійської як «всі» або «увесь»).

Крім цього, якщо у вас Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то ви можете виділити весь текст за допомогою кнопки «Виділити», яка знаходиться на вкладці «Головна».

В Word 2003 такої кнопки, на жаль, немає.


Виділення довільного блоку тексту.

З допомогою клавіатури можна виділити блок тексту будь-якого розміру. Для цього потрібно просто натиснути клавішу SHIFT і управляти курсором за допомогою стрілок на клавіатурі. При цьому буде виділятися текст. Початковою точкою виділення тексту стане точка, де був встановлений курсор у момент натискання на клавішу SHIFT. А кінцеву крапку виділення ви зможете вибрати, переміщаючись за допомогою стрілок на клавіатурі.

Даний спосіб виділення тексту можна прискорити. Для цього затисніть клавішу CTRL і SHIFT одночасно, після чого почніть переміщатися за допомогою стрілок на клавіатурі. У цьому випадку текст буде виглядати відразу цілими словами, що значно прискорить процес виділення потрібного блоку тексту.

Також ви можете вказати кінцеву точку виділення за допомогою мишки. Для цього просто затисніть клавішу SHIFT або CTRL і SHIFT одночасно) і клацніть мишкою в ту точку, де повинен знаходиться кінець виділеного тексту.


Виділення тексту за допомогою клавіш End і Home.

Є кілька цікавих способів виділення тексту з використанням клавіш END і HOME. Наприклад, при натисканні комбінації SHIFT END текстовий редактор Word виділяє весь текст від курсора до кінця рядка. А при використанні комбінації клавіш SHIFT HOME виділиться текст від початку рядка і до курсору.

Комбінація клавіш CTRL SHIFT END виділяє весь текст від курсора до кінця документа Word, CTRL SHIFT HOME від початку документа до курсора.


Виділення окремого слова, речення або абзацу.

Якщо вам потрібно виділити тільки одне конкретне слово, то ви можете зробити це простим подвійним кліком лівої кнопки мишки по слову. Якщо ж клацнути по слову три рази, то ви зможете виділити весь абзац тексту, в якому це слово знаходиться.

Для виділення одного речення клікати потрібно один раз, але при цьому затискати клавішу CTRL.

Рекламний блок