Як підключити принтер до комп'ютера - все про комп'ютери

Рекламний блок

Принтер – практично не замінне пристрій, його однаково часто використовують як вдома, так і в офісі. Але, у принтерів є одна неприємна особливість. На відміну від інших периферійних пристроїв, вони майже ніколи не працюють без правильного підключення і установки драйверів.

Тому після переустановки Windows або покупки нового принтера, у користувачів виникає досить часто один і той же питання, як підключити принтер до комп'ютера. У даній статті ми постараємося вирішити цю проблему і максимально детально розглянемо процес підключення принтера до комп'ютера.

Процес підключення принтера до комп'ютера можна розділити на три основних етапи:

 • Підключення принтера до електроживлення;
 • Підключення принтера до комп'ютера;
 • І установка драйверів.
 • Розглянемо всі ці етапи, один за одним.


  Підключіть принтер до електроживлення

  Перше, що потрібно зробити, це встановити принтер в те місце, де він буде стояти і підключити його до електроживлення. Це не повинно викликати жодних труднощів. Підключаємо кабель електроживлення до принтера і після цього встромляємо його в найближчу розетку.

  Але, потрібно відзначити, що принтер не можна підключати до джерела безперебійного живлення (ДБЖ або UPS), тільки безпосередньо в розетку. Принтер споживає занадто багато електроенергії, так що він все одно не зможе працювати від ДБЖ.

  Підключіть принтер до комп'ютера за допомогою USB кабелю

  Наступний етап підключення принтера до комп'ютера або ноутбука це з'єднання комп'ютера і принтера за допомогою кабелю USB. Найчастіше, USB кабель йде в комплекті з принтером. Але, якщо його немає, або він загубився, то ви можете купити в найближчому магазині з комп'ютерною технікою.

  Для підключення принтера до нашого комп'ютера знадобиться звичайний USB кабель. Зверніть увагу, з одного боку USB кабелю довгастий роз'єм – він називається роз'єм тип A, а з іншого майже квадратний роз'єм – він називається Тип B. До комп'ютера підключаємо роз'єм тип A, а до принтера Тип B.

  Якщо принтер підключається за допомогою кабелю USB 3.0, роз'єм Тип B (який підключається до принтера) буде трохи відрізнятися. Він синього кольору і трохи більше за розміром.

  Завершуємо підключення принтера до комп'ютера установкою драйверів

  Після того як принтер підключений до електроживлення і підключений до комп'ютера за допомогою USB кабелю, можна починати установку драйверів. Зазвичай драйвери постачаються на диску разом з принтером. Якщо з принтером йде відразу кілька дисків, то вивчіть надписи на них. Нам потрібен той диск, на якому написано «Driver».

  Вставити диск з драйверами в комп'ютер. Після цього запуститься інсталятор драйверів принтера. Процес установки драйверів дуже простий і мало чим відрізняється від установки звичайної програми. Можливо, в процесі установки необхідно вимкнути і знову підключити принтер. Якщо така необхідність виникне, то установник вам про це повідомить.

  Після закінчення процесу установки, можливо, доведеться перезавантажити комп'ютер. Якщо така необхідність виникне, то установник про це повідомить.

  Якщо у вас немає диска з драйверами або установка з диска не запускається, то ви можете знайти драйвер в інтернеті. Скачувати драйвер найкраще з офіційного веб-сайту фірми-виробника принтера. В цьому випадку ви зможете отримати найновішу версію драйвера і при цьому не ризикуєте підхопити вірус.

  Рекламний блок