Як підключити комп'ютер до Wi-Fi - все про комп'ютери

Рекламний блок

Бездротові мережі набирають все більшу популярність. Все частіше користувачі воліють використовувати Wi-Fi не тільки для підключення ноутбуків, планшетів, і іншої мобільної техніки, але і для підключення звичайних стаціонарних комп'ютерів. У зв'язку з цим виникає багато питань про те, як підключити комп'ютер до Wi-Fi. В цьому матеріалі ми спробуємо відповісти на ці питання і розглянемо кілька способів підключення звичайного настільного комп'ютера до Wi-Fi мережі.

Підключення комп'ютера до Wi-Fi за допомогою зовнішнього адаптера

Для підключення комп'ютера до Wi-Fi ви можете використовувати зовнішні Wi-Fi адаптери. Такі адаптери підключаються за допомогою USB. Завдяки використанню USB для підключення такого Wi-Fi адаптера немає необхідності розбирати системний блок. Крім цього зовнішні Wi-Fi адаптери з підключенням по USB можна використовувати з ноутбуками. Наприклад, для того щоб забезпечити велику швидкість підключення або замінити несправний Wi-Fi модуль ноутбука.


Для прикладу розглянемо Wi-Fi адаптер ASUS USB-AC56. Даний адаптер дуже схожий на звичайну флешку. З одного боку адаптера розташований USB, а з другої гніздо для підключення Wi-Fi антени.

Даний Wi-Fi адаптер підтримує підключення згідно стандарту 802.11 ac. Виробник заявляє максимальну швидкість з'єднання до 867 Мбіт/с. В реальних тестах даний адаптер показує швидкість передачі даних до 25 МБ/с, тобто до 200 Мбіт/с.

Підключення комп'ютера до Wi-Fi за допомогою внутрішнього адаптера

Крім зовнішніх Wi-Fi адаптерів для підключення комп'ютера до Wi-Fi мережі можна використовувати і внутрішні адаптери. Внутрішні Wi-Fi адаптери мають кілька переваг порівняно з їх зовнішніми аналогами:

 • Внутрішні адаптери не займають USB порт;
 • При однаковій ціні внутрішні адаптери забезпечують більшу швидкість підключення;
 • Для підключення до материнської плати використовуються інтерфейси PCI або PCI Express x1. Тому при покупці внутрішнього Wi-Fi адаптера потрібно переконатися, що ваша материнська плата підтримує інтерфейс, який використовує обраний вами адаптер. Інакше ви не зможете його підключити.

  Для прикладу розглянемо внутрішній Wi-Fi адаптер ASUS PCE-AC68. Даний Wi-Fi адаптер підключається до інтерфейсу PCI Express x1. Всю його верхню частину закриває великий радіатор, який захищає компоненти від перегріву.

  На зовнішній панелі адаптера є три роз'єми для підключення Wi-Fi антен. Цей Wi-Fi адаптер підтримує підключення згідно стандарту 802.11 ac. Виробник заявляє максимальну швидкість з'єднання до 1900 Мбіт/с. В реальному тестуванні швидкість передачі даних, при використанні цього адаптера, досягає 93 МБ/с (або 744 мбіт/с).

  Підключення комп'ютера Wi-Fi за допомогою заміни материнської плати

  Також існують материнські плати з Wi-Fi адаптером. Так що, якщо ви не знаєте, як підключити комп'ютер до Wi-Fi, то проблему можна вирішити заміною материнської плати.

  На жаль, вбудовані Wi-Fi адаптери зараз є тільки на компактних платах, а також на дорогих материнських платах ТОП-рівня. Тому заміна материнської плати виявиться для вас найбільш дорогим варіантом підключення комп'ютера до Wi-Fi. Крім цього, заміна материнської плати це справа досить клопітка. Тому даний варіант виглядає зовсім не цікавим.

  Рекламний блок