Як включити безпечний режим Windows 7 - все про комп'ютери

Рекламний блок

Безпечний режим-це режим роботи Windows, в якому завантажуються тільки самі необхідні компоненти ОС. Завантаження тільки самого необхідного дозволяє виключити вплив другорядних програм і драйверів на роботу всієї операційної системи. Безпечний режим дозволяє завантажити комп'ютер у випадку зараження вірусами, виникнення конфлікту драйверів або інших програмних помилок. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь про те, як включити безпечний режим Windows 7.

Включити безпечний режим Windows 7 досить просто. Все, що потрібно зробити, це перезавантажити комп'ютер (якщо комп'ютер вимкнений і не включається, то просто натисніть на кнопку включення) і в момент початку завантаження натискати на кнопку F8. Натискати на кнопку потрібно багато разів, до тих пір, поки на екрані не з'явиться список варіантів завантаження Windows 7.


Зверніть увагу, кнопку F8 потрібно починати натискати відразу після початку завантаження комп'ютера, якщо ви запізнилися з натисканням, то Windows завантажиться у звичайному режимі. Якщо ви побачите, що завантаження Windows почалася в звичайному режимі (з'явився логотип), то значить, що ви не встигли натиснути на кнопку F8. У цьому випадку необхідно перезавантажити комп'ютер і спробувати ще раз.

Якщо ви натиснете F8 вчасно, то перед вами з'явиться меню додаткових варіантів завантаження Windows (див. скріншот нижче).

Для того щоб включити безпечний режим потрібно просто вибрати один з цих варіантів і натиснути на кнопку Enter. Зверніть увагу, тут є 3 варіанти завантаження в безпечному режимі:

 • Безпечний режим – звичайний безпечний режим. У цьому варіанті завантажуються тільки самі необхідні компоненти операційної системи. При цьому локальна мережа та Інтернет не працює драйвер мережеві драйвери не завантажуються).
 • Безпечний режим із завантаженням мережних драйверів – безпечний режим із завантаженням мережних драйверів. Те ж саме, що й перший варіант, але з підтримкою локальної мережі і інтернету.
 • Безпечний режим з підтримкою командного рядка – безпечний режим, в якому не працює звичний графічний інтерфейс. Після завантаження в цьому режимі з'являється командний рядок, у якому користувач може вводити команди.
 • Автоматичне включення безпечного режиму Windows 7

  Якщо описаний вище спосіб включення безпечного режиму здається занадто складним, то ви можете скористатися автоматичним входом в безпечний режим. Для цього відкрийте меню «Виконати» (комбінація клавіш Windows R) або меню Пуск і введіть MSCONFIG. Після введення цієї команди повинно відкритися вікно під назвою «Конфігурація системи». У цьому вікні слід перейти на вкладку «Завантаження», активувати безпечний режим і зберегти налаштування, натиснувши на кнопку «Ок».

  Після цього потрібно перезавантажити комп'ютер. При наступному завантаженні комп'ютера безпечний режим буде включений автоматично.

  Треба зазначити, що після включення даної функції комп'ютер буде завантажуватися в безпечному режимі кожен раз. Для того щоб комп'ютер знову почав завантажуватися в звичайному режимі потрібно ще раз зайти у вікно «Конфігурація системи» (команда MSCONFIG ) і відключити функцію «Безпечний режим».

  Рекламний блок