Помилка в даних CRC як виправити - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Деякі користувачі при завантаженні (або установці) файлів з будь-яких джерел можуть зіткнутися з помилкою CRC, яка проявляє себе сполученням «Помилка даних (CRC)». Ця проблема зазвичай виникає в ситуації, коли система фіксує невідповідність контрольних даних файлу, що завантажується, внаслідок чого виникає повідомлення про помилку в даних CRC. У цій статті я розповім, що таке помилка даних CRC, при яких умовах вона виникає, а також поясню як її виправити.


Скріншот помилки «Розташування недоступне»


Зміст статті:

 • 1 Що таке CRC
 • 2 Особливості виникнення помилки CRC
 • 3 Помилка в даних CRC - проблеми з жорстким диском
 • 4 Як виправити помилку CRC - альтернативні варіанти
 • 5 Висновок

 • Що таке CRC

  Перш ніж почати описувати, що робити в ситуації, коли з'являється помилка в даних CRC, слід пояснити, що таке «CRC».


  Як відомо, CRC (Cycle Redundancy Check – в перекладі «циклічна надлишкова перевірка») являє собою алгоритм створення та перевірки контрольної суми файлу». Остання використовується у стеженні за цілісністю даних, які передаються з метою профілактики їх пошкодження або втрати.

  Даний алгоритм на основі циклічного коду обчислює контрольну суму файлу і додає її до тіла самого файлу. При завантаженні (копіювання) даного файла система, володіючи алгоритмом обчислення контрольної суми, перевіряє правильність отриманих даних, і при виникненні розбіжностей видає повідомлення про помилку CRC (data error - cycle redundancy check ).

  Алгоритм CRC був винайдений у далекому 1961 році, пережив кілька якісних покращень, і нині є універсальним засобом для перевірки цілісності одержуваних даних.


  Технологія CRC


  Особливості виникнення помилки CRC

  Що ж до причин виникнення даної дисфункції, то конкретні причини помилки CRC можуть бути наступними:


 • Втрата або пошкодження будь-якого з пакетів мережевих даних при їх передачі;
 • Втрата або пошкодження даних на жорсткому диску (наприклад, з-за поганих секторів);
 • Фізичне пошкодження оптичного диска з інформацією (CD, DVD та ін);
 • Порушення цілісності реєстру;
 • Випадковий збій при інсталяції програми;
 • Невірна конфігурація файлів і так далі.
 • Для відображення коду CRC існує така програма як HashTab, яка, після установки, у властивостях самого файлу (клікаєм правою кнопкою миші на файлі, потім вибираємо «Властивості) відображає значення контрольних сум цього файлу.


  Програма HashTab


  Помилка в даних CRC - проблеми з жорстким диском

  Отже, як виправити помилку CRC? Оскільки вона регулярно трапляється із-за проблем доступу до жорсткого диска, то рекомендую виконати наступне:

  Дія 1. Відновити втрачені дані на жорсткому диску. Якщо дана проблема виникла при спробі отримання доступу до якого-небудь файлу на жорсткому диску, тоді варто використовувати різноманітні програми для відновлення втрачених даних. Зокрема, можна спробувати в ділі такі програмні продукти як Power Data Recovery або BadCopy Pro, призначені саме для розглянутих мною завдань.

  наприклад, щоб скористатися Power Data Recovery, необхідно завантажити та встановити програму, в меню вибрати «Damaged Partition Recovery», і здійснити повне сканування (Full Scan). Якщо вдасться відновити втрачені дані, тоді, першим ділом, потрібно буде скопіювати їх на надійний і безпечний носій.


  Інтерфейс програми Power Data Recovery


  Дія 2. Альтернативним варіантом відновлення доступу до даних на вінчестері є використання системної утиліти перевірки диска.

 • Зайдіть в Провідник, клацніть правою клавішею миші на проблемному диску (наприклад,:), в меню виберіть «Властивості».
 • Перейдіть на вкладку «Сервіс», клікніть на «Виконати перевірку», поставте галочки напроти двох опцій перевірки диска, натисніть «Ok», а потім перезавантажте комп'ютер.
 • Після перезавантаження система автоматично вмикає перевірку цілісності даних на жорсткому диску, і спробує відновити пошкоджені сектори (може зайняти якийсь час).

 • Перевіряємо диск на наявність помилок


  Дія 3. Також можна запустити командний рядок від імені адміністратора (натиснути на кнопку «Пуск», в рядку пошуку написати cmd (не натискаючи на введення), клікнути на що з'явився вгорі однотипний результат правою клавішею миші і вибрати «Запуск від імені адміністратора). У командному рядку необхідно написати:

  chkdsk c: /r /f - (замість «с:» впишіть ім'я іншого проблемного диска при необхідності) потім натиснути на enter і дочекатися закінчення перевірки.

  Як виправити помилку CRC - альтернативні варіанти

  Крім проблем з жорстким диском, помилка CRC може виникати і з інших причин. Тому щоб пофіксити помилку CRC зробіть наступне:

 • Скачайте торрент-файл з іншого джерела. Якщо ви завантажили який-небудь файл з торентів і отримали помилку CRC, тоді запустіть торрент-клієнт, видалите закачування з помилкою, а потім і самі некоректно завантажені файли на жорсткому диску. Спробуйте пошукати альтернативну закачування тієї ж програми на торрент-трекері, можливо проблемна закачування була створена не зовсім коректно, або файли в ній були пошкоджені. В деяких ситуаціях не буде зайвим і перевстановити торрент-клієнт, причина помилки CRC може бути і в ньому;
 • Якщо ви отримали дану помилку при спробі зчитування даних з СД (ДВД) диска, тоді, для початку, необхідно акуратно протерти поверхню диска м'якою тканиною з метою видалення пилу або бруду на його поверхні, а потім спробувати вважати його вміст за допомогою вже згаданої програми BadCopyPro;


  Використовуємо програму BadCopyPro


 • Якщо ця помилка виникла при встановленні будь-якої гри, буде простіше завантажити її образ ще раз (або самі файли програми) з іншого джерела з допомогою перевірених програм рівня Download Master, можливо, це допоможе позбавитися від помилки CRC.
 • Висновок

  Якщо у вас виникла помилка даних CRC, то, перш за все, визначитеся з умовами, при яких виникла ця помилка. Найбільш часто вона виникає при спробі завантаження і установки образів дисків (або самих програм) з мережі. Ефективним засобом в цьому випадку буде використання альтернативних ресурсів для закачування файлів даних, що, в більшості випадків, допомагає ефективно вирішити зазначену проблему. Якщо ж ви маєте справу з дисфункцією в роботі жорсткого диска, тоді необхідно використовувати програми рівня Power Data Recovery або BadCopyPro, здатних допомогти у відновленні доступу до потрібних вам файлів.

  загрузка...
  загрузка...