Правильно чистимо папки winsxs в Windows 7 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блокЗміст статті:

 • 1 Навіщо потрібна ця папка
 • 2 Видалення та чистка winsxs
 • 3 Як правильно очистити папки winsxs
 • 3.1 Установка оновлень KB2852386
 • 4 Процес очищення winsxs
 • 5 Очищення winsxs з допомогою програми DISM
 • 6 Потрібно взагалі чистити winsxs?

 • Навіщо потрібна ця папка

  Багато користувачів, займаючись оптимізацією об'єму дискового простору, який займає Windows 7, з подивом виявляють, що папка winsxs має величезний розмір, який, до того ж, збільшується з часом. Природно, перед ними постають питання, для чого вона потрібна, чи можна її видалити, як очистити папки winsxs в Windows 7 і, чи не призведе це до зниження життєздатності системи. За словами розробників ОС, в цій папці зберігається інформація про всі оновлення, що встановлювалися в систему. Цим і пояснюється факт зростання її розміру – чим старше Windows, тим більше оновлень в ній встановлювалося. А ось відповідь на питання про її видалення і чищенні не такий простий і вимагає роз'яснень.

  Видалення та чистка winsxs

  Відразу відповідаємо на питання, чи можна видалити цю папку? Ні, не можна! Це неминуче викличе нестабільну роботу Windows 7 або навіть її крах з неможливістю відновлення. До такого ж ефекту призведуть спроби її ручного чищення видаленням файлів в корзину або застосування різних сторонніх утиліт-чистильників зразок CCleaner. Навряд чи кому з користувачів, не кажучи вже про програми очищення диска, відомо, які файли з цієї папки можна видалити, щоб зменшити її розмір, а які не можна. Справа в тому, що серед файлів цієї папки є свіжі оновлення, а є і застарілі, які стали непотрібними системі і згодом були замінені новими. Такі файли займають багато місця, від них можна було б позбутися, але кошти відрізнити їх від потрібних оновлень відсутні.


  Як правильно очистити папки winsxs

  У жовтні 2013 року microsoft'ом випущено оновлення KB2852386 (необов'язкове), яке і було призначене для вирішення проблеми з акуратною очищенням папки winsxs. Тому тим користувачам, хто збирається грамотно очистити цю папку, настійно рекомендується встановити його, якщо воно ще не встановлено. Але тільки для встановлення та оновлення потрібно, щоб в Windows 7 був встановлений СервисПак1 (SP1). Оновлення працездатно як в 32-бітної Windows, так і в 64-розрядній.

  Установка оновлень KB2852386

  Небажано викачувати оновлення з допомогою одного з браузерів. Найкращий спосіб його встановити – використовувати штатні засоби Windows. Для цього в Панелі управління відкриваємо розділ «Центр оновлення Windows».

  У цьому вікні необхідно клацнути по обов'язковим оголошенням, у відповідь на це буде виданий їх список. В ньому потрібно знайти KB2852386, позначити його прапорцем і натиснути кнопку «Встановити оновлення». Потім потрібно дочекатися завершення процесу оновлення і перезавантажитися.


  Процес очищення winsxs

  При встановленому оновлення KB2852386 процес видалення застарілих оновлень виконується наступним чином. Викликаємо Провідник клацанням по «Комп'ютер», у вікні провідника windows натискаємо правою кнопкою миші на системному диску і в контекстному меню вибираємо «Властивості». У вікні властивостей відкриваємо вкладку «Загальні» і клацаємо по кнопці «Очищення диска».


  Крім цього, очищення диска можна виконати з командного рядка, якщо запустити з неї в режимі адміністратора системну утиліту cleanmgr і задати системний диск. Як в тому, так і в іншому варіанті запуститься процес сканування системного диска для виявлення папок і файлів, які можна усунути з диска без шкоди для функціонування системи.

  Після завершення сканування буде виданий список об'єктів, які можна видалити і тим самим знизити обсяг зайнятої частини системного диска. Користувач повинен позначити ті об'єкти, які він збирається видалити, і натиснути кнопку «ОК». Для очищення winsxs необхідно позначити пункт «Очищення оновлень Windows». Якщо папка winsxs немає застарілих оновлень, то цього пункту в переліку видаляються не буде.

  Після натиснення «ОК» утиліта очищення почне процес видалення виділених об'єктів. Він може зайняти досить великий час. Після її завершення слід перезавантажити комп'ютер.

  Очищення winsxs з допомогою програми DISM

  Ця утиліта з'явилася в дистрибутивах Windows, починаючи з 8-ки. Але за відомостями з Інтернету, її можна використовувати і в сімці. Необхідно лише завантажити і встановити. Який же її функціонал? А тут видалення тимчасових файлів і логів, Кеша, стиснення встановленої системи з вказівкою ступеня стиснення, відключення і видалення непотрібних служб, і, звичайно, видалення оновлень. Але спочатку її потрібно завантажити і помістити в папку Windows\System32.

  Утиліта запускається в режимі командного рядка від імені адміністратора. Перш ніж запускати очищення, слід виконати аналіз папки і дізнатися необхідність її очищення. Формат команд цієї утиліти не відрізняється різноманітністю і має вигляд:
  [tip]
  Dism.exe /Online /Cleanup-Image /опція команди
  [/tip]
  Далі ми будемо опускати повний формат команди і приводити тільки опцію описуваної команди. У будь-якому випадку утиліта відповідає вікном з результатом виконання команди, в якому значиться рядок «операція успішно завершена».

  Аналіз наповнення папки winsxs проводиться за допомогою опції
  [tip]/AnalyzeComponentStore[/tip]
  після виконання цієї команди отримуємо звіт про аналіз:
  З нього видно, що можна безболісно очистити резервні копії і неактивні компоненти, кеш і тимчасові дані, заощадивши на цьому трохи більше 1 Гб. У звіті присутній рядок «Рекомендується очищення сховища компонентів: Так», значить, можна виконувати команду очищення.

  Для цього виконуємо команду з опцією

  [tip]/StartComponentCleanup[/tip]

  По ній запускається процес видалення зайвих файлів, а по його закінченні видається екран з повідомленням про успішне завершення видалення.

  Процес очищення winsxs можна продовжити, ввівши команду на видалення заархівованих файлів, які були створені в ході оновлень. Опція цієї команди має вигляд:

  [tip]/SPSuperseded[/tip]

  Видалення застарілих версій компонент системи можна виконати за допомогою команди з опцією

  [tip]/StartComponentCleanup /ResetBase[/tip]

  Тепер звернемося до корекції списку встановлених компонент ОС. Зрозуміло, зазвичай це робиться за допомогою функції «Включення або відключення компонентів Windows» з розділу «Програми та компоненти» Панелі управління. Однак навіть якщо який-небудь компонент не відзначений галочкою як знімний у виданому Windows списку, він все одно може бути присутнім в папки winsxs. Щоб побачити повний список зберігаються в цій папці компонент, потрібно виконати команду, задавши опцію

  [tip]/Online /English /Get-Features /Format:Table[/tip]

  Вибираючи з отриманої таблиці компоненти, які не потрібні користувачеві, він може стерти їх в winsxs і зменшити її розмір за допомогою команди, опції якої такі

  [tip]/Online /Disable-Feature /featurename:ім'я /Remove[/tip]

  де ім'я – назва видаляється компоненти.

  Потрібно взагалі чистити winsxs?

  Якщо тверезо дивитися на речі, то відповісти на це питання можна так:

 • Періодично, навіть на дуже давно встановленій системі – ні. Спроби заощадити кілька гігабайт дискового простору при сучасних обсягах жорстких дисків ні до чого не приведуть, крім трати часу, зносу диска і позбавлення можливості відкочувати непотрібні оновлення. Слід також мати на увазі, що багато файлові менеджери, в тому числі і Провідник, завищують її розмір приблизно на 40%.
 • Якщо сімка встановлена менше 2-х років тому, то розмір цієї папки навряд чи перевищить 2-3 Гб і чистити її немає ніякої необхідності.
 • Інша справа, коли залишився вільний об'єм системного диска настільки малий, що призводить до гальм при роботі. У такому разі ці самі звільнилися кілька гігабайт можуть дати збільшення продуктивності.
 • Рекламний блок