Як поставити таймер на вимикання комп'ютера - все про комп'ютери

Рекламний блок

Вимкнути комп'ютер вміє будь-який користувач. Але, в деяких ситуаціях виникає необхідність вимкнути комп'ютер не відразу, а через деякий час. Іншими словами - поставити таймер на вимикання комп'ютера. Як вчинити в такій ситуації вже знають не всі. У цій невеликій статті ми розглянемо відразу три способи як поставити таймер на вимикання комп'ютера.


Спосіб № 1. Команда shutdown.

найпростіший спосіб поставити таймер на вимикання комп'ютера, це скористатися командним shutdown. Дана команда дозволяє вимикати комп'ютер з встановленням певної затримки.

Щоб скористатися цим способом відкрийте командний рядок або меню «Виконати» і введіть таку команду:

 • Shutdown /s /t 60
 • Де параметр /s означає, що комп'ютер потрібно вимкнути, а /t 60 вказує затримку в секундах. На скріншоті внизу показано, як ця команда буде виглядати в командному рядку.

  Ви можете змінювати цю команду під свої потреби. Наприклад, ви можете збільшити час затримки перед вимиканням. Для цього замість 60 вкажіть інше число. Головне пам'ятати, що затримка встановлюється в секундах.

  Також ви можете замість виключення, відправити комп'ютер на перезавантаження або в режим сну. Для цього потрібно замінити параметр /s /r (перезавантаження) або на /h (гібернація). При необхідності можна включити примусове завершення всіх запущених програм без попередження користувача. Для цього в команду потрібно додати параметр /f. Якщо хочете дізнатися всі доступні параметри виконайте команду Shutdown без яких-небудь параметрів.


  Спосіб № 2. Планувальник завдань.

  Також ви можете поставити таймер на вимикання комп'ютера за допомогою планувальника завдань. Для цього запустіть «Планувальник завдань» з допомогою команди taskschd.msc. У самому планувальнику потрібно натиснути на кнопку «Створити просту задачу».

  Після цього запуститься майстер створення простої задачі. З його допомогою можна запланувати виконання команди Shutdown на певний час. Щоб почати створення завдання введіть ім'я і натисніть на кнопку «Далі».

  Після цього потрібно вибрати регулярність виконання завдання. У більшості випадків підійде одноразове виконання.

  Далі вказуємо дату і час виконання завдання.

  На наступному кроці потрібно вибрати пункт «Запустити програму» (ми будемо запускати програму Shutdown).

  Далі вводимо команду Shutdown і потрібні нам параметри.

  Все, завдання практично створено. Залишилося натиснути на кнопку «Готово».

  Після цього створене вами завдання з'явиться в «Бібліотеці завдань».

  Тепер у вибране час «Планувальник завдань» виконає команду Shutdown і комп'ютер вимкнеться.


  Спосіб № 2. Програми для вимикання комп'ютера.

  Також ви можете поставити таймер на вимикання комп'ютера за допомогою сторонніх програм. Наприклад, можна використовувати програму PowerOff (скріншоту внизу). Дана програма є безкоштовною і володіє масою функцій. З її допомогою можна налаштувати виключення комп'ютера по таймеру, по зворотного відліку, або в разі бездіяльності комп'ютера.

  Ще одна цікава програма для виключення комп'ютера по таймеру це Switch Off (знімок внизу).

  Програма Switch Off додає на панель завдань спеціальну іконку, з допомогою якої можна швидко налаштувати таймер вимкнення комп'ютера. Також Switch Off має ряд унікальних функцій. Наприклад, за допомогою даної програми ви зможете вимкнути свій комп'ютер з Інтернету.

  Рекламний блок