Як обрізати фотографію - все про комп'ютери

Рекламний блок

Існує безліч програм, які дозволяють обрізати фотографії. Але, більшість з цих програм є платними або занадто складними для освоєння. Наприклад, програма Adobe Photoshop коштує занадто дорого, а безкоштовна програма Gimp має занадто заплутаний інтерфейс. Тому користувачі цікавляться, як обрізати фотографію без дорогих і складних програм.

В дэтом матеріалі ми розповімо про програму FastStone Image Viewer, яка дозволяє вирішити цю проблему. Програма FastStone Image Viewer повністю безкоштовна. Скачайте цю програму з офіційного сайту faststone.org і встановіть на свій комп'ютер.

Відкривши фотографію через програму FastStone Image Viewer, ви побачите, що фотографія відкрилася на весь екран. У лівій частині екрану є спеціальне меню, за допомогою якого ви можете запускати функції редагування зображення. Для того щоб це меню з'явилося, підведіть мишу до лівого краю екрана.


Для того щоб обрізати фотографію, ви повинні запустити функцію «Обрізка».

Після цього перед вами відкриється вікно «Обрізка». За допомогою цього вікна ви можете обрізати фотографії.

Виконувати обрізання фотографії можна виконувати по-різному. Найпростіший варіант це виділити потрібну область фотографії, після чого натиснути на кнопку «Обрізати». У цьому випадку ви отримаєте ту частину фотографії, яку виділили в ручну.

При необхідності ви можете вказати розмір фотографії в спеціальне поле в нижній частині вікна «Обрізка».

Наприклад, якщо після обрізки фотографії, ви хочете отримати знімок розміром 2000 2000 пікселів, то ви можете вказати значення. В результаті обрізання фотографії з такими параметрами, ви отримаєте знімок потрібного вам розміру.

Також ви можете вказати співвідношення сторін, яке ви хочете отримати після обрізки фотографії. Для цього потрібно використовувати випадаюче меню під назвою «Розмір паперу».

Ця функція буває особливо корисна при обрізанні фотографій перед друком. Наприклад, ви плануєте друкувати фотографії в форматі 9 на 13. У цьому випадку ви можете підготувати свої знімки до друку, обрізавши їх відповідно з цим співвідношенням сторін.

Після того, як ви налаштували параметри обрізки і натиснули на кнопку «обрізати», перед вами відкриється вікно програми FastStone Image Viewer вже обрізаної фотографією. Для того щоб зберегти зміни у фотографії потрібно закрити програму і зберегти файл.

Для цього натисніть на кнопку «Yes» у вікні з попередженням.

Після натискання на кнопку «Yes», програма запропонує вам вказати папку, в яку потрібно зберегти обрізаний файл.

Якщо ви виберіть ту ж папку, де зберігалася фотографія раніше, то файл буде перезаписаний. При необхідності ви можете змінити назву файлу і зберегти обрізану фотографію разом з оригінальною.

Рекламний блок