Як намалювати схему у Word - все про комп'ютери

Рекламний блок

Не рідко при створенні текстових документів виникає необхідність у додаванні різного роду схем для того щоб проілюструвати те, про що йде мова в тексті. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як намалювати схему в Word. Стаття буде актуальна для всіх сучасних версій даного текстового редактора, включаючи Word 2007, 2010, 2013 і 2016.


Для малювання схем у текстовому редакторі Word передбачено велику кількість інструментів. Більшість цих інструментів розміщується на вкладці «Вставка». Наприклад, на вкладці вставлення є кнопки «Фігури» і «SmartArt».

При натисканні на кнопку «Фігури» з'являється великий список доступних фігур, які можна використовувати для того, щоб намалювати схему.

Для того щоб намалювати фігуру на сторінці, виберіть одну з фігур у списку, клацніть лівою кнопкою миші по порожньому місцю і не відпускаючи кнопку проведіть мишею в бік. В результаті на сторінці з'явиться вибрана вами фігура, відпустіть мишку тоді, коли розмір фігури буде вас влаштовувати. Для того, щоб додати ще одну фігуру, поверніться на вкладку «Вставка», натисніть на кнопку «Фігура» і виберіть ще одну фігуру для вашої схеми. Таким чином можна швидко і доволі легко накреслити схему.

Зазвичай в схему потрібно включати не тільки фігури, але і текст. Для цього клікніть правою кнопкою миші по будь-якій фігурі і в меню виберіть пункт «Додати текст».

Крім цього, ви можете змінювати зовнішній вигляд фігур. Для цього потрібно виділити фігуру і перейти на вкладку «Формат». Тут можна вибрати готовий стиль фігури або вручну налаштувати її параметри. [divder]

Крім цього, ви можете намалювати схему за допомогою інструменту «SmartArt». Для цього перейдіть на вкладку «Вставка», натисніть на кнопку «SmartArt» і у вікні, виберіть один з готових шаблонів для вашої схеми.

Після вибору відповідного шаблону, схема з'явиться на сторінці.

Для того щоб додати додаткову схему фігуру потрібно виділити схему мишкою, перейти на вкладку «Конструктор» і натиснути на кнопку «Додати постать».

Також на вкладці «Конструктор» можна вибрати інший шаблон або вручну налаштувати зовнішній вигляд схеми.

Рекламний блок