Два способи тому як в інтернеті знайти картинку по картинці - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Всім користувачам мережі інтернет добре відомо, що робити пошук в системах яндекс або гугл можна, написавши у рядку літерний запит. У відповідності заданим умовам людина може побачити знайдену інформацію. Але не завжди люди шукають в мережі тільки текстову інформацію, багато з них користуються і пошуком картинок. Ця функція потрібна їм для з'ясування унікальності малюнка, або для розваги (наприклад, багато шукають людей схожих на свою фотографію). Саме для цих користувачів залишається актуальним питання про те, як знайти схожі зображення в інтернеті.

Дана стаття розповідає про двох популярних способи пошуку схожих зображень чи фото.


Зміст статті:

 • 1 Алгоритм «розшуку» схожих малюнків в інтернеті
 • 2 Як це працює в гугл
 • 3 Як це працює в Яндекс

 • Алгоритм «розшуку» схожих малюнків в інтернеті

  Раніше, коли проводився пошук ілюстрацій лише з текстового запитом, яндекс або гугл для цього зображення міг орієнтуватися тільки на опис під фото в тому чи іншому ресурсі або ж на інформацію, прописану в параметрах alt або title. В результаті такого запиту могли відобразитися найнесподіваніші результати.

  Подібні накладки виправлялися розробниками вручну для найбільш популярних запитів. Але якщо виникала ситуація, що потрібно знайти оригінал певного малюнка або визначити хто зображений на фото, такий принцип не спрацьовував. Вже зараз таку операцію можна проводити в обох найбільш популярних веб-системах – гугл і яндекс.

  У більш доступній формі суть роботи цього процесу описує яндекс: зображення ділиться на дрібні елементи, які служать віртуальними словами. Після чого пошук проводиться за логікою стандартного текстового запиту. Система підбирає набір віртуальних слів, які найбільш схожі на завантажений малюнок.


  Як це працює в гугл

  Щоб почати пошук ілюстрації в гугл провалюємося в розділ «Пошук по картинці».


  Для цього натискаємо на зображення фотоапарата в правому краю форми. система запропонує два варіанти, як завантажити потрібну картинку:

 • прописати її адресу – клікаємо по об'єкту в інтернеті правою клавішею миші та вибираємо рядок «копіювати URL зображення» або подібний варіант;
 • завантажити з комп'ютера;
 • Наприклад, скопіювавши адресу з сайту вікіпедія і вказавши його в рядку, вийшов наступний результат:

  Система повідомляє про те, що на сторінці показано А. Енштейн в молоді роки. Далі користувачеві пропонують вибір ілюстрації більшого розміру з адресами сайтів, де можна знайти подібні малюнки.

  Пошук за ілюстрації можна доповнити і класичним текстовим запитом. Наприклад, вибравши інтересуемий малюнок, дописуємо «історія виникнення» або будь-яке інше слово. Результат відображає сторінки містять такі ж або схожі малюнки та інформацію з текстового запитом.

  Крім двох перерахованих способів завантаження даних малюнка в пошук, для браузера Гугл хром розроблений ще один. У вікні браузера наведіть мишку на ілюстрацію і клацніть правою кнопкою, у випадаючому меню виберіть рядок «Знайти це зображення Google».

  Автоматично відкриється сторінка системи з результатами запитаного малюнка та інформацією про нього.

  Як це працює в Яндекс

  Другий загальновідомий пошукач пропонує таку ж функцію не так давно. Назву воно несе «Комп'ютерне зір». Ілюстрація дробиться на візуальні слова і пошук здійснюється по всьому рунету. потім система вибирає ті сторінки, на яких візуальні слова стоять в найбільш схожому порядку, що і в стартовому зображенні.

  Для користувача процес мало відрізняється від пошуку картинок в гугл. Шелкаем на фотоапарат з лупою в правій частині пошукового рядка і виробляємо завантаження фотографії.

  Якщо потрібно знайти дані по посиланню, то її можна скопіювати в пошуковий рядок. Правою клавішею миші клацаєте по зображенню і вибираєте рядок «копіювати адресу» або подібне за змістом, залежно від використовуваного браузера.

  Щоб завантажити необхідні дані з комп'ютера, клацніть по відповідній кнопці у вікні форми.

  У підсумку вийде приблизно так:

  Яндекс повідомляє нам що на фото показаний Ейнштейн. Зображення можна сортувати за розміром і форматом. Відмінністю такого підходу в яндекс є те, що він веде історію запитів, які користувач може переглянути.

  Можливості всіх описаних систем зростають з кожним днем. І вже зараз можна знайти схожі картинки в більшому дозволі, дізнатися, що саме зображено на фото, знайти товари по зображенню і т. п. Це економить час і сили користувачів при знаходженні потрібної інформації.

  Рекламний блок