Який антивірус краще для Windows 10: ТОП-10 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Багатьох людей цікавить питання, який антивірус краще всього підійде для нової операційної системи Windows 10. У цій ситуації потрібно враховувати такі фактори як, ступінь захисту ПК, і вплив на швидкість його роботи. Сильно допоможе у вирішенні питання досвід незалежної компанії AV-TEST, яка зайнялася вивченням роботи антивірусів для самої нової ОС від Microsoft.

Як і завжди залишається відкритим питання, що буде краще, платна або безкоштовна програма. До речі, представники лабораторії практично не працювали з безкоштовними версіями, але їх також необхідно згадати, адже більшість користувачів використовують саме такі антивіруси.


Зміст статті:

 • 1 Платні захисники
 • 1.1 Avira Antivirus Pro
 • 1.2 Kaspersky Internet Security
 • 1.3 Norton Security
 • 1.4 Інша трійка
 • 2 Безкоштовні антивіруси
 • 2.1 Avira Free
 • 2.2 Avast Free
 • 2.3 AVG Free
 • 2.4 Panda Free

 • Платні захисники

  В цьому випадку як раз можна взяти за основу дослідження AV-TEST і описати кращі версії захисників операційних систем. Взявши до уваги швидкість дії, зручність інтерфейсу і власне боротьбу з вірусами, можна скласти таку ТОП-четвірку:

 • Avira версії 2015 року (зараз є вже і 2016).
 • Bitdefender (2015 і 2016).
 • Kaspersky 2016.
 • Norton 2016.
 • У цілому ж рейтингова таблиця виглядає наступним чином:

  Трохи не дотягують до перших позицій, але при цьому володіють хорошими показниками роботи продукти компаній mcafee і Trend Micro. В результаті отримуємо шість кращих варіантів для Windows 10. Деякі програми практично невідомі пересічному користувачеві в Росії, але вже встигли здобути світове визнання.


  Avira Antivirus Pro

  Антивірус від даної компанії завжди славився зручним меню користування і оперативністю виконання завдань. Як каже рейтинг незалежних експертів, зі ступенем захисту також не виникне проблем.


  Нова версія програми володіє такими функціями:

 • Захист від вірусів.
 • Захист в мережі інтернет.
 • Фаєрвол.
 • Боротьба зі шкідливим програмним забезпеченням.
 • Можливість створення завантажувального носія для боротьби з вірусами.
 • Підтримка ігрового режиму.
 • Модуль System Speed Up (Прискорює роботу Windows 10 і інших версій продукту Microsoft).
 • Офіційний ресурс компанії можна знайти за адресою Avira.com. При цьому є одна маленька хитрість, якщо користувач бажає отримати пробну версію програми, то її можна завантажити з англомовної версії сайту, на російськомовному ресурсі такої можливості немає.

  Kaspersky Internet Security

  Цей продукт добре відомий власникам комп'ютерів по всьому світу. Що характерно, відгуки про нього не завжди позитивні, але як кажуть тести, нарікань на роботу Касперського не повинно бути. Програма відмінно працює на Windows 10.

  Вагомою перевагою Kaspersky порівняно з іншими антивірусами є відмінна взаємодія з російськими покупцями. Жителі колишніх країн радянського союзу асоціюються у розробників ПЗ в першу чергу з «піратами», тому на них не звертають уваги, а от служба підтримки Касперського працює непогано.

  Для початку радять скористатися пробним варіантом, його можна скачати на сайті Kaspersky.ru і діяти він буде протягом одного місяця. На цьому ж ресурсі можна придбати і повний антивірус.

  Norton Security

  Нортон теж користується великою популярністю і з кожним роком отримує пакет оновлень, які роблять антивірус ще краще. Як кажуть підсумки тестування, працює програма жваво, і вона дійсно захищає комп'ютер від шкідливих файлів.

  Також є і ряд додаткових функцій:

 • Фаєрвол.
 • Програма убезпечить її від спаму.
 • Надійний захист особистих даних (наприклад, від платіжних систем).
 • Як і в Авір, є функція прискорення роботи ОС.
 • Отримати пробник або придбати повну версію можна за адресою ru.norton.com.

  Інша трійка

  Три інші учасника зоряної шістки, а саме: Bitdefender, F-Secure, а також Trend Micro досить схожі, тому окремо довгих описів тут не потрібно. Єдина відмінність, на якому слід поставити особливий акцент – це відсутність російськомовної версії Ie.

  Антивірус Trend Micro відрізняється можливістю захисту мобільних гаджетів, а також функцією батьківського контролю. Також у програми є конфігурація настройок під Windows 10, що збільшує швидкість роботи.

  У F-Secure можливостей батьківського контролю немає, але серед переваг цього продукту варто виділити наявність безпечного пошуку у всесвітній павутині.

  Програма Bitdefender вже багато років тримається на передових позиціях усіляких рейтингів. Серед очевидних плюсів антивіруса виділяють боротьбу з шкідниками, у тому числі і в мережі інтернет, а також широкий функціонал. Також клієнти люблять Bitdefender за довгострокові пробні версії, іноді на сайтах виробники пропонують до 180 днів безкоштовного користування.

  У будь-якому випадку потрібно вибирати користувачеві, але якщо необхідний якісний захисник і за нього не шкода заплатити гроші, то варто звернути увагу на один з цих шести варіантів. Їх ефективність підтверджують не тільки досліди професіоналів, але й відгуки пересічних користувачів програми.

  Безкоштовні антивіруси

  Як і більш ранні версії Windows 10 оснащується стандартною програмою Defender. Якщо раніше захисник не сприймали всерйоз, то тепер це цілком добротний антивірус. Правда, як і раніше, зрівнятися з іншими захисниками, стандартний додаток не може. Якщо говорити простіше, то для нормальної роботи «Захисник Віндовс» цілком підходить, а ось коли часто треба завантажувати файли з будь-яких сумнівних ресурсів, то доведеться шукати інший вихід. Якщо стандартна програма не влаштовує, а грошей на покупку антивіруса немає, або просто немає бажання їх витрачати, то потрібен безкоштовний варіант.

  До радості таких користувачів існують програми, за скачування і встановлення яких не потрібно платити. Примітно, що деякі безкоштовні аналоги нічим не поступаються дорогим. На сьогоднішній день можна виділити 4 таких антивіруса, які чудово працюють з Windows 10.

  Avira Free

  Ця програма захищає комп'ютер від різних загроз також вона захищає дані користувача і гарантує виявлення вірусних файлів.

  У безкоштовній Авір є передова захист файлів, вона блокує різні трояни, черв'яки і інші віруси. Ще однією перевагою цієї програми стає функція хмарного сканування, вона ретельно аналізує невідомі дані з хмари.

  Avast Free

  Як уже говорилося, Avast користується великою популярністю, і це багато в чому забезпечується безкоштовним варіантом програми. Він відрізняється простим і зрозумілим інтерфейсом, а також оперативним скануванням даних.

  Крім боротьби з вірусними файлами, програма ще і захищає вашу мережу від хакерських атак.

  AVG Free

  Який захисник встановити безкоштовно? На це питання багато спеціалісти дадуть просто: AVG! Він швидко виявляє шкідливі дані.

  Також у програми є функція сканування посилань і небезпечних повідомлень на email.

  Panda Free

  Антивірус з красивою назвою і інтерфейсом теж захистить ПК від шкідників. Відмінною рисою програми стає функція «Набір відновлення», вона допоможе врятувати ОС навіть в критичних випадках, коли система відмовляється включатися.

  Всі ці програми відмінно працюють з «десяткою», залишається тільки вибрати ту, яка більше сподобається.

  Рекламний блок