Способи скидання пароля на комп'ютері з Windows 7 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блокЗміст статті:

 • 1 Що таке SAM
 • 2 Що може адміністратор
 • 3 Видалення пароля за допомогою утиліти PassBoot
 • 4 Зняття пароля програмою Online NT Password & Registry Editor
 • 5 Що пропонує Microsoft
 • 6 Скидання пароля за допомогою інсталяційного диска

 • Що таке SAM

  В житті будь-якого користувача ПК може настати момент, коли він не може згадати пароль для входу в Windows, а папірець з ним втрачена. На жаль, паролі, особливо складні (тобто, не пов'язані ні з якими мнемоническими правилами), неважко і забути. Тому будь-якому користувачеві варто бути готовим до подібної ситуації, тобто знати, як позбутися від введення подібної інформації.

  В Windows для зберігання секретних даних застосовується система SAM (Security Account Manager – Менеджер безпеки облікових записів). Інформація SAM знаходиться в реєстрі в спеціальному ключі, доступу до якого не має ніхто. Зрозуміло, щоб дізнатися пароль якогось користувача, потрібно грунтовно попітніти. Проте перед нами стоїть інше завдання – зняти його, а це більш проста проблема. Для її вирішення розроблено багато різних утиліт, з деякими з них ми познайомимося в цій статті. Відразу хочеться попередити, що після видалення пароля може бути відсутнім доступ до зашифрованих файлів (EFS), якщо такі є.


  Що може адміністратор

  Якщо ви – адміністратор, чи знаєте пароль (а він часто не заданий для облікового запису адміністратора), то завдання істотно спрощується і не вимагає залучення ніяких сторонніх утиліт. Досить просто увійти в Windows (безпечний режим) під обліковим записом адміністратора, зайти в Панель керування у розділ «Облікові записи користувачів». Буде видано вікно з обліковим записом (УЗ) адміністратора:

  Далі слід клацнути по команді «Управління іншого облікового запису», в результаті чого буде видано вікно з переліком УЗ всіх користувачів комп'ютера. Клацаємо по користувачеві, пароль якого потрібно видалити, видається вікно з параметрами його УЗ. Серед команд буде присутній «Видалення пароля», виконуємо її. Перезавантажуємося під обліковим записом користувача і переконуємося, що система не вимагає введення пароля.

  Видалення пароля за допомогою утиліти PassBoot

  У цієї утиліти два різновиди: PassBootCD і PassBootUSB. Перша з них містить iso-образ утиліти, з якого потрібно створити завантажувальний компакт-диск, наприклад, програмою UltraISO. Друга – це сукупність файлів, з яких потрібно спочатку створити iso-образ, а потім з нього - завантажувальний USB-носій. Обидві можна скачати в Інтернеті, ось посилання:


  [tip]
  PassBootCD.zip


  PassBootUSB.zip
  [/tip]

  Чому потрібен завантажувальний компакт-диск або USB-носій? Справа в тому, що працює (тобто запущена Windows не дозволить працювати з SAM. Крім цього, перш ніж почати використовувати ці утиліти, необхідно переконатися в підтримці комп'ютером завантаження з CD/DVD або USB-носія.

  Після запуску у утиліті потрібно виконати наступні кроки (команди):

 • Вказати повний шлях до директорії реєстру ОС (це піддиректорія config в System32).
 • Задати варіант дій (Password Reset).
 • Встановити режим редагування даних.
 • Задати ім'я користувача, пароль якого потрібно зняти.
 • Задати команду скидання пароля.
 • Ввести знак !.
 • Натиснути клавішу Y.
 • На цьому корекція користувальницьких даних завершується, коректно завершуємо роботу утиліти і перевантажуємося з жорсткого диска.

  Зняття пароля програмою Online NT Password & Registry Editor

  Це один з найбільш потужних інструментів не тільки для видалення паролів, але і для багато чого іншого. Як і більшість подібних засобів скидання паролів, ця утиліта вимагає приміщення на завантажувальний носій (компакт-диск або флешку). Як це робиться, виходить за рамки цієї статті. В утиліті немає графічного інтерфейсу, але не варто цього боятися, її інтерфейс досить простий і зрозумілий, хоча і видає, на мій погляд, багато зайвого. Здебільшого від користувача потрібно вводити кілька символів і натиснути Enter.

  Будемо вважати, що завантажувальний носій підготовлений. Встановіть у BIOS пк завантаження з підготовленого носія, встановіть його і виконайте з нього завантаження. Після її закінчення буде виданий початковий екран утиліти з пропозицією задати опції. Тут просто натискаємо Enter:

  Наступний екран містить перелік розділів жорсткого диска, в яких утиліта виявить встановлені Віндовс. Якщо їх кілька, то користувач повинен цифрою поставити ту, паролі на вході в яку він має намір прибрати.

  Як тільки утиліта перевірить наявність потрібних файлів реєстру в заданому розділі Windows, вона пропонує вибрати один із варіантів подальших дій. Тут задаємо вибрати варіант Password reset, ввівши 1.

  На наступному вікні слід вибрати Edit user data and passwords – тобто знову ввести 1.

  Наступний екран видає перелік всіх користувачів, незалежно від того, який їх статус - адміністратор, або простий користувач, або гість. Задаємо потрібного користувача введенням його RID, зазначеного у першій колонці переліку (RID – відносний ідентифікатор користувача), і натискаємо Enter.

  Тепер утиліта видає екран із запитом намірів користувача. Оскільки потрібно зняти пароль, то вводимо 1 і тиснемо Enter.

  Залишається тільки завершити роботу утиліти і перезавантажити комп'ютер. Для цього тиснемо Enter, потім вводимо q і виходимо з режиму редагування даних. Тут утиліта пропонує зберегти зроблені зміни. На цей запит вводимо y.

  На цьому утиліта завершує роботу, її носій можна отримати з комп'ютера і перезавантажити його, попередньо відновивши завантаження з жорсткого диска.

  Що пропонує Microsoft

  А ця компанія пропонує своє офіційне засіб під назвою «Створення дискети скидання пароля». Звичайно, мова йде не тільки і не стільки про дискеті, скільки про створення USB-накопичувача, який згодом може бути використаний при вході в Windows. Цей метод реалізований вбудованими системними засобами і може бути використаний тільки для локальних акаунтів. Спосіб може бути використаний у всіх версіях Windows від 7 до 10. Як же використовувати цей метод? А ось як:

  Зайти в «Облікові записи користувачів» і вибрати «Створення дискети скидання пароля:

  З'явиться віконце майстер забутих паролів:

  У ньому необхідно натиснути «Далі», в результаті чого на usb-носій запишеться файл userkey.psw з інформацією для відновлення пароля. Щоб використовувати цей носій, його потрібно вставити в комп'ютер, а під час завантаження Windows при запиті пароля ввести все що завгодно. Після цього з'явиться команда скидання пароля. Клацніть по ній і виконуйте вказівки майстра.

  Скидання пароля за допомогою інсталяційного диска

  Цей метод можна рекомендувати тільки тим користувачам, у яких є інсталяційний диск Windows. Виконується наступними кроками:

 • Завантажитися з настановного диска. При появі вікна з вибором мовних параметрів натиснути «Далі»;
 • У наступному вікні вибрати «Відновлення системи» - з'явиться вікно з вибором компонент відновлення, в ньому клацаємо по «Командний рядок»;
 • У вікні командного рядка виконати команди підміни файлу sethc.exe на файл cmd.exe.
 • Виконати перезавантаження системи. При появі запиту логіна і пароля п'ять разів натиснути клавішу Shift, у результаті з'явиться вікно командного рядка.
 • У цьому вікні ввести рядок net user Користувач Новий пароль і натиснути Enter.
 • Закрити вікно з командним рядком вибрати «Перезавантаження» в правому нижньому кутку.
 • Виконати кроки 1-3, але на 3-му ввести команди відновлення файлів sethc.exe потім Enter, потім Y і знову Enter.
 • Виконати перезавантаження з введенням нового пароля.
 • Рекламний блок