Як дізнатися модель ноутбука - все про комп'ютери

Рекламний блок

Не рідко користувачі не знають точної назви моделі свого ноутбука. В принципі, саме по собі, це не проблема. Але, бувають ситуації, коли знати модель ноутбука просто необхідно. Наприклад, при пошуку відповідних драйверів. Дана стаття буде присвячена тому, як дізнатися модель ноутбука.


Спосіб № 0. Вивчення коробки або гарантійної документації ноутбука. Якщо у вас збереглася коробка або гарантійна документація від ноутбука, то ви можете подивитися модель ноутбука там.

Як правило, модель ноутбука вказують на наклейці, яка розташована на бічній грані коробки.

Спосіб № 1. Огляд передній частині ноутбука. Відкрийте ваш ноутбук і огляньте його. Швидше за все, ви виявите наклейки, які вказують на точна назва моделі. Найчастіше такі наклейки знаходяться під монітором і трохи нижче клавіатури.

Спосіб № 2. Огляд нижній частині ноутбука. Якщо на передній частині ноутбука немає наклейок із інформацією, то ви можете дізнатися модель ноутбука, перевернувши його і вивчивши наклейки на нижній частині. Як правило, тут наклейки зберігаються краще, тому даний спосіб спрацьовує в більшості випадків. Також, крім моделі ноутбука тут можна дізнатися ключ від операційної системи Windows.

Спосіб № 3. Огляд акумулятора. Якщо вам не вдалося дізнатися модель ноутбука з наклейкою на верхній і нижній частині корпусу, то вам потрібно зняти акумулятор і вивчити написи на ньому. Для того щоб зняти акумулятор до ноутбука потрібно звільнити одну або дві засувки на корпусі поруч з акумулятором.

Також потрібно оглянути місце, де був встановлений акумулятор. Не рідко виробники розміщують інформацію про ноутбук саме під акумулятором.

Спосіб № 4. Використовуємо командний рядок. Ще один спосіб, який дозволяє дізнатися модель свого ноутбука – це команда «wmic csproduct get name».

Для того щоб скористатися цією командою, відкрийте меню Виконати (комбінація клавіш Windows R) або меню "Пуск" і введіть команду «CMD». Після цього перед вами відкриється вікно командного рядка. В це вікно і потрібно ввести команду «wmic csproduct get name». Після введення цієї команди на екрані з'явиться назва вашого ноутбука.

Спосіб № 5. Переглядаємо інформацію в БІОС. Також ви можете подивитися модель ноутбука в БІОС. Для цього потрібно зайти в БІОС ноутбука і вивчіть інформацію на першій вкладці.

Як правило, тут можна дізнатися модель ноутбука, а також його основні характеристики, такі як, модель процесора, частота процесора кількість оперативної пам'яті.

Спосіб № 6. Використовуємо спеціальні програми. Також ви можете дізнатися модель ноутбука за допомогою спеціальних програм для перегляду характеристик комп'ютера. Наприклад, ви можете використовувати програму Everest.

У даній програмі, вам потрібно відкрити розділ «Комп'ютер – DMI – Система». Тут у рядку «продукт» буде вказано модель вашого ноутбука.

Рекламний блок