Виключення комп'ютера по таймеру - все про комп'ютери

Рекламний блок

Виключення комп'ютера по таймеру цілком типова задача, з якою стикаються багато користувачів. Однак далеко не всі знають, як цю задачу можна вирішити. У даній статті ми розповімо про те, як вимкнути комп'ютер по таймеру в Windows 7, 8, 10 і XP. Для вирішення цієї задачі ми будемо використовувати з командного рядка, планувальник завдань і сторонні програми.


Вимикаємо комп'ютер по таймеру за допомогою командного рядка

Самий простий і швидкий спосіб вимкнути комп'ютер по таймеру це скористатися командою «shutdown», яка однаково добре працює в Windows 7, і в інших версіях Windows. Дану команду можна виконати з командного рядка або з допомогою меню «Виконати».

Команда shutdown має безліч параметрів, які дозволяють тонко налаштувати процес вимикання комп'ютера. Нижче ми розглянемо основні з них:

 • /s – Вимикання комп'ютера;
 • /r – Перезавантаження комп'ютера;
 • /h – Перехід у режим сну;
 • /f – Примусове завершення усіх відкритих програм без попередження користувача;
 • /t – Установка таймер в секундах.
 • Для того, щоб вимкнути комп'ютер по таймеру за допомогою команди shutdown, нам потрібно використовувати параметри /s (вимикання комп'ютера) і /t (установка таймера). Таким чином, команда для вимикання комп'ютера буде виглядати так:

 • Shutdown /s /t 60
 • Після виконання такої команди через командний рядок або меню «Виконати» комп'ютер вимкнеться через 60 секунд.

  Якщо ви хочете перезавантажити комп'ютер по таймеру, то замість параметра /s потрібно використовувати параметр /r. Теж саме з режимом сну. Використовуємо /h замість /s і комп'ютер замість включення, перейде в режим сну. Також можна додати параметр /f. У цьому разі вимкнення (перезавантаження, гібернація) розпочнеться негайно, при цьому всі працюючі програми будуть закриті без попередження користувача.

  Недоліком такого способу виключення комп'ютера є те, що завдання на виключення створюється тільки на один раз. Якщо вам потрібно вимикати комп'ютер по таймеру щодня, то вам потрібно використовувати Планувальник завдань або програми від сторонніх розробників.


  Використовуємо планувальник для виключення комп'ютера по таймеру

  В операційних системах Windows 7, 8, 10 і XP доступний дуже потужний інструмент під назвою «Планувальник завдань». Ви можете використовувати його для виключення комп'ютера по таймеру. Для того щоб відкрити Планувальник завдань, відкрийте меню пуск (або стартовий екран з плитками, якщо ви використовуєте Windows 8) і введіть в пошук «Планувальник завдань». Також Планувальник завдань можна запустити за допомогою команди «taskschd.msc».

  Після запуску планувальника завдань натискаємо на кнопку «Створити просту задачу». Ця кнопка знаходиться в правій частині вікна.

  Далі перед вами відкриється Майстер створення простої задачі. На першому этаме необхідно ввести назву створюваної завдання і натиснути на кнопку «Далі».

  Далі нам пропонують вказати, коли ми хочемо виконувати це завдання. Ви можете вибрати «Одноразово» якщо ви хочете вимкнути комп'ютер по таймеру тільки один раз. Якщо вам потрібно вимикати комп'ютер по таймеру щодня або в іншому режимі, то ви можете вибрати інший, більш підходящий вам варіант.

  На наступному етапі потрібно визначити час спрацьовування даного завдання.

  Далі йде вікно з вибором дії. Тут нічого міняти не потрібно, залишаємо значення «Запустити програму».

  Після цього нам потрібно ввести команду shutdown а також параметри запуску. Про те, як використовуються параметри запуску цієї команди вже говорилося вище.

  Далі йде останнє вікно. Тут потрібно просто натиснути на кнопку «Готово».

  Все, завдання на виключення комп'ютера по таймеру створена. Ви можете переглянути її в Бібліотеці завдань.

  З контекстного меню (правий клік мишкою) можна керувати створеним завданням.

  Ви можете виконати, завершити, відключити або видалити відкрити властивості завдання.


  Програми для виключення комп'ютера по таймеру

  Якщо описані способи виключення комп'ютера по таймеру вам не підходять або здаються занадто складними, то ви можете вимикати комп'ютер за допомогою програм сторонніх розробників. Нижче ми розглянемо кілька таких програм.

  PowerOff (Завантажити програму)

  Потужна безкоштовна програма для виключення комп'ютера по таймеру. За допомогою програми PowerOff можна налаштувати практично будь-яку дрібницю. З іншого боку, з-за величезної кількості функцій інтерфейс даної програми занадто перевантажений. З чого розібратися в ньому буває дуже важко.

  Switch Off (Завантажити програму)

  Невелика програма для вимикання комп'ютера. Програма Switch Off оснащується невеликим кількістю функцій і має легкий і зрозумілий інтерфейс. Програма оснащена вбудованим веб-сервером, який дозволяє вимикати комп'ютер по локальній мережі або через Інтернет.

  Розробник даної програми для виключення комп'ютера по таймеру заявляє підтримку тільки Windows 7, 8 і XP. Хоча і на Windows 10 вона повинна працювати без проблем.

  Рекламний блок