Чому телефон став швидко розряджатися - комп'ютерна допомога

Рекламний блок

Однією з найпоширеніших проблем, з якою можуть зіткнутися користувачі сучасних телефонів, є швидкий витрата заряду батареї. Іноді пристрій, заряду якого вистачало на 1-2 дні, починає безпричинно втрачати його і виключатися в самий невідповідний час.

Що ж робити, якщо смартфон почав швидко розряджатися? Далі ми розглянемо причини такого явища і допоможемо з їх усуненням.


Можливі причини та шляхи їх вирішення

Отже, що може призвести до стрімкого витраті заряду батареї?

Перерахуємо можливі варіанти:

 • надмірна яскравість дисплея;
 • постійно включені бездротові інтерфейси;
 • включений GPS-модуль;
 • мобільні ігри;
 • часті перезавантаження пристрою
 • шкідливе ПЗ.
 • Зменшуємо яскравість дисплея

  Проблема може ховатися у надмірній яскравості дисплея, працює на 80-100%. Звичайно, працювати з бляклим екраном досить незручно, але в більшості випадків яскравості на рівні 50% цілком достатньо.


  Фото: налаштування яскравості


  Щоб змінити цей показник необхідно:

 • зайти в меню «Налаштування»;
 • виберіть пункт «Екран»;
 • підібрати показник яскравості, який не заважає комфортній роботі або ж встановити автоматичне підлаштування під освітлення, якщо ваш смартфон володіє даною функцією.
 • Увага! Крім освітлення дисплея в багатьох сучасних смартфонах присутні ще дві функції, здатні швидко витрачати заряд батареї – автоповорот дисплея і інтелектуальне очікування. Відключивши їх, ви також заощадите енергію.


  Фото: меню налаштування яскравості екрана


  Відключаємо бездротові інтерфейси

  Що робити, якщо батарея на телефоні швидко розряджається? Відключити бездротові інтерфейси! Дуже часто після їх використання вони продовжують працювати у фоновому режимі.

  Серед даних інтерфейсів:

 • GPRS;
 • Bluetooth;
 • 3G;
 • Wi-Fi.
 • Важливо знати, що навіть якщо вони активно не використовуються в даний момент і не повідомляють ніякої інформації, їх робота все одно витрачають невелику частину заряду батареї. Якщо кілька бездротових інтерфейсів підключені одночасно – це може призвести до більш швидкого витраті енергії.


  Фото: відключення бездротових інтерфейсів


  Відключаємо GPS-модуль

  Навігаційні програми стали невід'ємною частиною будь-якого смартфона, але треба пам'ятати, що вони можуть стати причиною швидкої розрядки акумулятора. В цілях економії також рекомендуємо відключити функцію геолокаціі, яка часто використовує камеру, що завантажуються з інтернету карти і соціальні мережі.


  Фото: налаштування GPS


  Подібні програми зазвичай працюють у фоновому режимі, із за чого не завжди помітно, що саме вони стають причиною невиправдано швидкого витрати заряду.

  Вчимося економити заряд, граючи в мобільні ігри

  Ігри для смартфонів вже давно можуть позмагатися з проектами для стаціонарних консолей і ПК. Вони стають все більш популярними, і буквально кожен користувач час від часу грає у щось на своєму телефоні. На жаль, подібні додатки вимагають велику кількість ресурсів і дуже швидко витрачають заряд батареї.


  Фото: вікно статистики однією з економ-програм


  Навіть з новим акумулятором смартфон не пропрацює як ігровий центр більше декількох годин. Завжди враховуйте це, вирушаючи в поїздку або граючи там, де немає можливості зарядити телефон. Для більш точного контролю над витратою енергії можна встановити спеціальну утиліту.

  Перезавантаження пристрою

  Час автономної роботи мобільних пристроїв також істотно скорочується при частих перезавантаженні. Це ресурсомісткий процес, здатний швидко розрядити акумулятор. В даному випадку рада може бути лише один – намагайтеся звести до мінімуму включення і виключення гаджета.


  Фото: спосіб перезавантаження


  Користуйтеся перезавантаженням тільки в крайніх випадках, коли, наприклад, пристрій повністю зависло.

  Віруси

  Віруси і шпигунські програми можуть стати справжньою «чорною дірою» для батареї, в якій буде тонути більша частина її заряду. Щоб не допустити цього – встановіть на телефон антивірус і регулярно скануйте його вміст.


  Установки Wi-Fi роутер для роботи з Інтернет від Ростелеком. Читати? як проводиться настройка роутера DIR-620 Ростелеком .

  Зрозуміла настройка роутера ZYXEL KEENETIC LITE для чайників. Тут.

  Проблеми з встановленим софтом

  Якщо ви впевнені, що батарея розряджається не з описаних вище причин, то варто звернути більш пильну увагу на встановлені програми. Часто одна або навіть декілька з них можуть повільно витрачати заряд, навіть якщо пристрій знаходиться в режимі очікування.

  Перевірити запущені процеси можна на екрані статистики, але, якщо там немає нічого підозрілого, залишається лише повністю очистити свій смартфон. Зробити це можна, повернувши телефон до заводських налаштувань. Ця процедура носить назву «Hard Reset».


  Фото: Hard Reset для Nokia Lumia


  Увага! Під час апаратного скидання налаштувань пристрій перезавантажиться, і на ньому будуть відновлені всі заводські параметри. Важливо врахувати, що при цьому буде стерта вся зберігається на ньому інформація, додатки, список контактів і повідомлень. Відновити їх після жорсткої перезавантаження неможливе, тому заздалегідь подбайте про їх збереження. Дані, збережені на SIM-карті і картах пам'яті, залишаться недоторканими.

  Такий вид перезавантаження передбачений на крайні випадки, коли система дає серйозні збої. У нашому випадку Hard Reset може допомогти видалити додатки, які витрачають заряд батареї і залишаються «невидимими». Це стосується також і вірусів, які могли непомітно прокрастися» на ваш телефон.

  Якщо в боротьбі з ними не допоміг встановлений антивірус, повне видалення всіх програм (включаючи і шкідливий софт) доведеться дуже до речі. Як скинути налаштування вашого пристрою – читайте далі.

  Відео: батарея швидко розряджається

  Hard Reset

  Розглянемо деталі «жорсткої перезавантаження», про яку ми говорили раніше. Для її запуску виробники передбачають особливе поєднання клавіш, підібрати який не так вже складно.

  Для смартфонів, що працюють під управлінням операційної системи Андроїд, цей процес буде виглядати наступним чином:

 • заходимо в Android system recovery;
 • за допомогою кнопки гучності гортаємо з'явився список і зупиняємося на «wipe data/factory reset»;
 • активуємо її, натиснувши кнопку «Power» або «Home»;
 • у новому меню перегортаємо рядки з опціями «NO» і вибираємо «Yes — delete all user data»;


  Фото: меню «жорсткої перезавантаження»


 • пристрій перезавантажиться і відновить налаштування від виробника, при цьому всі дані будуть стерті.
 • Калібрування

  Після скидання налаштувань необхідно провести калібрування заряду:

 • повністю разряжаем телефон;
 • виймаємо батарею і чекаємо кілька хвилин;
 • вставляємо її назад і знову ставимо апарат на зарядку, не включаючи його;
 • залишаємо пристрій заряджатися на кілька годин;
 • після повної зарядки акумулятора знову виймаємо його, вставляємо назад і запускаємо телефон, роблячи таким чином калібрування.
 • Механічні пошкодження пристрою

  На час, необхідний для повної розрядки телефону, також можуть вплинути механічні неполадки, що виникли, наприклад, після падіння пристрою. В даному випадку є не так багато заходів, які користувач може зробити самостійно. У разі пошкодження батареї рекомендується звернутися в сервісний центр або замінити її на нову.


  Фото: механічне пошкодження телефону


  Кращий захист від подібних неприємностей – ряд заходів, серед яких:

 • намагайтеся не упускати або бити телефон;
 • не залишайте його на сонці або поблизу джерел тепла;
 • захистити апарат від води і вологи.

 • Потрібна настройка IPTV? Читати статтю, налаштування IPTV через роутер TP-LINK.

  Телефон перестав підключається до WI-FI, що робити? Відповідь тут.

  Забув пароль від WIFI роутера? Рішення далі.

  Ми розглянули найбільш часті випадки того, чому телефон починає швидко розряджатися. Найчастіше це проблема вирішувана в домашніх умовах і не стане перешкодою навіть для початківця користувача. Сподіваємося, що описані нами методи вам знадобилися, а вивчені запобіжні заходи допоможуть надалі уникати подібних неприємностей.

  Рекламний блок