Як розділити файл на частини - все про комп'ютери

Рекламний блок

Не рідко виникає ситуація, коли потрібно відправити файл по пошті, але його розмір перевищує допустимий поріг. Як правило, в таких ситуаціях використовують інші способи відправки файлу. Наприклад, файл завантажують в хмарне сховище і відправляють посилання, за допомогою якої цей файл можна завантажити безкоштовно. Однак є й інший спосіб. Великий файл можна розділити на частини і відправити в декількох електронних листах. У даній статті ми розповімо, як це можна зробити.

Якщо ви не знаєте, як розділити файл на частини, то перше, що вам необхідно зробити, це завантажити та встановити архіватор. У цій статті ми будемо використовувати архіватор 7zip (7-zip.org), але ви можете використовувати WinRAR або будь-який інший, який вам зручний.


Після завантаження та інсталяції архіватора 7zip викликаємо контекстне меню (клік правою кнопкою мишки) для файлу, який ви хочете розділити на частини. У меню вибираємо «7-zip – Додати до архіву».

Після цього перед вами відкриється вікно з налаштуваннями створення архіву.

У нижній частині цього вікна є функція «Розбити на томи». З допомогою цієї функції ми можемо розділити файл на частини потрібного нам розміру.

Для того щоб розділити файл на частини потрібно ввести розмір, який ви хочете отримати. Розмір вводиться в мегабайтах. Для цього введіть число мегабайт з англійською літерою «M». Наприклад, 5M, 10M, 15M і т. д. Інші параметри архівації можете залишити або змінити по своєму бажанню. На процес розділення файлу на частини це не вплине. Єдине зауваження, формат архіву краще всього ставити «zip». Це найбільш популярний формат, використовуючи даний формат, ви зможете бути впевнені в тому, що з його відкриттям на іншому комп'ютері не виникне проблем.

Після того як ви ввели розмір файлу, який ви хочете отримати, можна натискати на кнопку «OK» і запускати процес архівування.

Для прикладу ми розбили файл на частини розміром 15 Мб. Після цього, в папці з вихідним файлом з'явилися файли архіву. Розмір кожного файлу не буде перевищувати той, який ви вказали в налаштуваннях архівування. У цьому можна переконатися, якщо подивитися на розмір файлу.

На цьому процес розділення файлу на частини можна вважати закінченим. Ви можете відправити створений архів по електронній пошті, прикріплюючи до кожного листа по одному файлу.

Для того щоб розпакувати такий архів і знову отримати вихідний файл, потрібно помістити всі частини архіву в одну папку і використовувати функцію «Розпакувати».

Рекламний блок