Як відформатувати флешку в FAT32 - все про комп'ютери

Рекламний блок

Файлова система FAT32 вважається застарілою з-за цілого ряду обмежень, які не прийнятні за сучасними мірками. Але, тим не менш, у багатьох випадках використання FAT32 буває виправдано. Наприклад, якщо ви хочете оновити BIOS з флешки, то, швидше за все, вам доведеться відформатувати її в FAT32. Якщо у вас виникла така необхідність, то дана стаття повинна вам допомогти. Тут ми розповімо про те, як відформатувати флешку в FAT32.


Як відформатувати флешку в FAT32 через контекстне меню

найпростіший спосіб, відформатувати флешку в FAT32, це скористатися стандартними інструментами операційної системи Windows. Для цього підключіть флешку до комп'ютера і відкрийте вікно «Мій комп'ютер». Після цього натисніть правою кнопкою мишки по з'явилася флешці і виберіть пункт «Форматувати».

Після цього перед вами відкриється вікно для форматування флешки. Тут переконатися, що в випадаючому списку файлових систем обрана FAT32. Якщо там обрана файлова система NTFS або exFAT, то міняємо значення на FAT32.

При бажанні можете змінити мітку тому (назву флешки) і увімкнути або вимкнути функцію швидкого форматування. Швидке форматування це перезапис файлової системи без фізичного видалення файлів з флешки. У більшості випадків користувачами використовується саме швидке форматування.

Після того як всі налаштування внесені, натисніть на кнопку «Почати».

Після цього з'явиться попередження про видалення всіх даних з флешки. Для того щоб продовжити форматування флешки просто натискаємо на кнопку «OK».

Якщо ви обрали швидкий режим, то форматування флешки в FAT32 займе всього кілька секунд. Про закінчення форматування повідомить спливаюче вікно.


Як відформатувати флешку в FAT32 через командний рядок

Також ви можете виконати форматування флешки у файлову систему FAT32 за допомогою командного рядка. Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows-R і у вікні введіть команду «cmd».

Після цього перед вами повинна відкритися командний рядок Windows. Для того щоб виконати форматування флешки потрібно скористатися командою «format». Ця команда може приймати велику кількість різних параметрів, але для того щоб виконати форматування в FAT32 нам потрібно всього декілька:

 • /FS:FAT32 – вказуємо файлову систему, яку хочемо використовувати;
 • F: — літера, яка присвоєна вашій флешці;
 • /q – режим швидкого форматування;
 • Отже, кінцевий вигляд нашої команди буде приблизно таким: format /FS:FAT32 F: /q. Введіть цю команду в командному рядку. При цьому не забудьте замінити F на літеру, яка присвоєна вашій флешці.

  Після введення цієї команди з'явиться повідомлення про те, що потрібно вставити новий диск і натиснути ENTER. Якщо флешка вже підключена до комп'ютера, то просто натискаємо ENTER.

  Далі з'явиться повідомлення з вимогою ввести мітку томи. Вводимо і знову натискаємо ENTER. Якщо мітка не потрібна, то пропускаємо цей етап, просто натискаючи клавішу ENTER.

  Після цього буде виконано форматування флешки у файлову систему FAT32.

  Після того як в командному рядку з'явиться пропозиція ввести іншу команду, флешку можна відключати.

  до Речі, у нас є окрема стаття про форматування карт пам'яті SD. Рекомендуємо ознайомитися.

  Рекламний блок