Як прискорити роботу комп'ютера - все про комп'ютери

загрузка...

Рано чи пізно всі користувачі задаються питанням, як прискорити роботу комп'ютера. Причому, це питання актуальне не тільки для застарілих і слабких комп'ютерів, але і для комп'ютерів з сучасними комплектуючими. У даній статті ми розглянемо кілька способів, які дозволять значно прискорити роботу комп'ютера.

Видалення не потрібних програм з автозавантаження

Багато програми при установці записують себе в автозавантаження. В результаті в автозавантаження потрапляють десятки програм, якими користувач ніколи не користується. Ці програми запускаються разом з операційною системою і витрачають системні ресурси. Для того щоб прискорити роботу комп'ютера вам необхідно видалити з автозавантаження програми, які ви не використовуєте, або використовуєте вкрай рідко.

Для того щоб це зробити відкрийте меню Виконати (комбінація клавіш Windows R) і введіть команду «msconfig». Також ви можете ввести команду «msconfig» в пошукову рядок меню Пуск або стартового екрану, якщо ви використовуєте Windows 8).


Після цього перед вами відкриється вікно «Конфігурація системи». Тут потрібно перейти на вкладку «Автозавантаження» і зняти позначки навпроти програм, які ви хочете видалити з авто завантаження. Щоб зберегти налаштування натисніть на кнопку «Застосувати».

Крім цього ви можете скористатися програмою Autoruns. Дана програма багато в чому схожа на утиліту msconfig, але на відміну від неї має більше можливостей.

З допомогою програми Autoruns можна перевірити всі можливі способи, які можуть використовуватися програмами для потрапляння в автозавантаження. Для того щоб відключити автозавантаження з допомогою Autoruns досить просто зняти позначку навпроти потрібної програми.

Вимкніть не потрібні служби

Служби це один із способів автозавантаження програм. Відключивши не потрібні служби ви зможете трохи знизити навантаження і прискорити роботу комп'ютера. Для цього виконайте команду msconfig і у вікні «Конфігурація системи» перейдіть на вкладку «Служби».

Тут, у першу чергу, потрібно поставити позначку навпроти опції «Не відображати служби Майкрософт». Включення даної функції приховує ті служби, які є частиною операційної системи. Відключення таких служб може викликати не стабільну роботу комп'ютера, тому без досвіду і знань їх краще не чіпати.

Після того як ви приховали служби Майкрософт необхідно відключити ті служби, які були запущені не потрібними програмами вам. Для збереження налаштувань натисніть на кнопку «Застосувати».

Звільніть місце на системному диску

Якщо на системному диску немає вільного місця, то це буде призводити до значних подвисаниям під час роботи комп'ютера. Це пов'язано з тим, що програмах і операційній системі потрібно вільне місце для збереження налаштувань і тимчасових файлів. Крім цього на системному диску розміщено файл підкачки, який операційна система переміщує дані з оперативної пам'яті.

Для того щоб звільнити місце на системному диску і прискорити роботу комп'ютера, ви можете видалити або перенести на інший диск) не потрібні програми. Крім цього потрібно перевірити вагу файлів і папок на робочому столі. Весь вміст робочого столу знаходиться на системному диску, тому просте перенесення документів з робочого столу на інший диск дозволить звільнити місце на системному диску.

Крім цього ви можете скористатися функцією «Очищення диска». Для цього відкриєте властивості системного диска і натисніть на кнопку «Очищення диска».

Після цього операційна система проаналізує системний диск і запропонує список файлів, які можна видалити без шкоди для системи.

Встановіть позначку навпроти файлів, які ви згодні видалити, і натисніть на кнопку «OK».

Виконайте дефрагментацію системного диска

Ще один досить ефективний спосіб прискорення роботи комп'ютера це дефрагментація системного диска. Цю процедуру можна виконати за допомогою вбудованих в систему інструментів. Але, краще використовувати сторонні програми.

Безкоштовні програми для дефрагментації:

 • Auslogics Disk Defrag Free;
 • Defraggler;
 • IObit Smart Defrag;
 • MyDefrag.
 • Платні програми для дефрагментації:

 • O&O Defrag;
 • Auslogics Disk Defrag Pro;
 • Можете використовувати будь-яку з цих програм. Принципової різниці між ними немає.

  Єдине зауваження, не варто виконувати дефрагментацію для SSD-накопичувачів. Оскільки дефрагментація SSD не дає жодних результатів, але при цьому скорочує термін служби накопичувача.

  Вимкніть візуальні ефекти

  Якщо ви вже все зробили, але все ще думаєте, як прискорити роботу комп'ютера, то вам варто відключити візуальні ефекти. Для цього відкрийте Панель управління – Система і безпека – Система – Додаткові параметри системи.

  Після цього перед вами повинно відкритися вікно «Властивості системи». Тут потрібно натиснути на кнопку «Параметри» в розділі «Швидкодія».

  Після цього перед вами відкриється вікно «Параметри швидкодії», тут потрібно включити функцію «Забезпечити найкращу швидкодію».

  Щоб зберегти результат закрийте всі вікна натисканням на кнопку «OK».

  Збільште розмір файлу підкачки

  Якщо у вас є багато вільного місця на системному диску, то можна спробувати збільшити розмір файлу підкачки. У деяких ситуаціях це дозволяє прискорити роботу комп'ютера.

  Щоб це зробити, так само як і в попередньому випадку, відкрийте вікно «Параметри швидкодії». Після чого перейдіть на вкладку «Додатково» та натисніть на кнопку «Змінити».

  Після цього зніміть позначку навпроти пункту «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки» і встановіть позначку навпроти опції «Вказати розмір».

  Далі вам потрібно вказати новий розмір файлу підкачки і закрити всі вікна натисканням на кнопку «OK».

  загрузка...
  загрузка...