Що таке WWW - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Вбиваючи в адресному рядку свого браузера «www» користувач часто не усвідомлює точного значення цього терміна та його супутніх конотацій. При цьому сам термін «www» (абревіатура від «World Wide Web – всесвітня павутина) має чудову історію, яка пишеться і донині. У цій статті я розповім, що таке WWW, познайомлю читача з історією даного поняття, а також опишу каркас, на якому сьогодні працює всесвітня павутина.


Зміст статті:

 • 1 Визначення WWW
 • 2 Що це WWW – історія створення
 • 3 Структура WWW
 • 4 Що таке WWW v.2.0
 • 5 Висновок

 • Визначення WWW

  Для початку варто визначитися з тим, що це таке WWW. Як вже згадувалося вище, термін «WWW» є абревіатурою від World Wide Web (в перекладі з англійської - «всесвітня павутина»). Сьогодні WWW – це сукупність цифрових джерел інформації, оформлених у вигляді гіпертекстових документів (їх ще називають веб-сторінками).


  Термін WWW часто ототожнюють з терміном «Інтернет», що в корені не вірно. Якщо WWW (всесвітня павутина) – це, по суті, колекція веб-сторінок, «Інтернет» - це величезне число комп'ютерів, об'єднаних мережею воєдино. Хоча ця мережа комп'ютерів і забезпечує роботу WWW, тим не менш, саме ці, з'єднані воєдино, комп'ютери і називаються «Інтернетом».

  Тому буде правильніше говорити не «пошукаю що-небудь в Інтернеті», а «пошукаю що-небудь у всесвітній павутині».


  це WWW – історія створення

  Знання того, що таке WWW, було б неповним без розуміння генезису даного явища. WWW (всесвітня павутина) було винайдено британським вченим, сером Тімом Бернерсом-Лі у 1989 році, коли він разом зі своїм колегою Робертом Кайо спробував створити надійний інструмент для обміну даних між вченими-фізиками. У підсумку була запропонована концепція єдиної мережі, яка включає такі терміни як URL (єдиний покажчик ресурсу), протокол HTTP, HTTPS (протоколи передачі гіпертексту) і HTML (мова гіпертекстової розмітки). При цьому концепція даної мережі дозволяла обмінюватися даними між комп'ютерами з різною операційною системою, що стало важливим козирем у її подальшому розвитку.


  URL, HTTP, HTML


  Бернерс-Лі також є творцем першого веб-браузера (1990 рік) та веб-сервера (1991 рік) – прообразів структурних одиниць існуючої нині всесвітньої павутини.


  Творець концепції WWW Тім Бернерс-Лі


  З еволюцією проекту завдання розвитку WWW взяв на себе «Консорціум Всесвітньої Павутини» (1994 рік), який з тих пір займається створенням і впровадженням технологічних стандартів для WWW. На сьогоднішній день впроваджено більше сотні рекомендацій, а членами даного консорціуму є безліч організацій з різних країн світу.

  Структура WWW

  Розуміння того, що означає WWW, було б неповним без розуміння її структури та принципів функціонування. В основі WWW лежить функціонування безлічі веб-серверів (програм, які запускаються на комп'ютері і використовують протокол HTTP для обміну даними). Зазвичай веб-сервер отримує з мережі запит на який-небудь файл, знаходить його у себе і надсилає за адресою, зазначеною у запиті, причому деякі сервери можуть створювати потрібний файл (документ), що називається, «на ходу».

  Для перегляду інформації від веб-сервера користувач використовує спеціальне програмне забезпечення під назвою «веб-браузер», який дозволяє коректно відображати гіпертекст (спеціально розмічений текст, часто з використанням гіперпосилань).


  Використовуємо веб-браузер


  Сам же гіпертекст створюється з використанням HTML – спеціальної мови розмітки гіпертексту. Файли HTML є основою «всесвітньої павутини», а коли такий файл поміщається на веб-сервер він вже називається «веб-сторінкою». Система веб-сторінок називається «сайт», «веб-сайтом» або «веб-ресурсом».

  Що таке WWW v.2.0

  Варто доповнити поняття про те, що означає WWW, інформацією про так званої «другої версії WWW» (WEB 2.0). По суті, цей термін означає активну залученість простого користувача у створення контенту та його розповсюдження (блоги, соціальні мережі і так далі). При цьому технології створення веб-сторінок в Web 2.0 у порівнянні з Web 1.0 змінилися не суттєво.


  Web 2.0


  Висновок

  Вище я описав, що таке WWW, яка його історія та особливості функціонування. Зародившись наприкінці 80х років XX століття як інструмент для обміну даних між вченими-фізиками, WWW пройшла кілька етапів свого розвитку, і нині пов'язує воєдино мільярди людей по всьому світу. При цьому її можливості далеко не вичерпані, і нас чекає захоплююче майбутнє, побудоване на мережі Інтернет і функціоналі WWW. Не пропустіть його.

  Рекламний блок