Як встановити windows 10 з флешки - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Якщо XP і сімка вже носять звання легендарних операційних систем від Microsoft, Windows 10 з'явився відносно недавно. Багато користувачів хочуть обзавестися такою новинкою, але тут виникає вічне питання, як встановити Windows 10 з флешки? Використання для даної мети USB-накопичувача завжди переслідувалося багатьма труднощами, воно відрізняється від установки ОС з компакт-диска. На щастя, проблему можна вирішити, але для цього доведеться трохи підготуватися.


Зміст статті:

 • 1 Створення завантажувальної флешки
 • 2 Процес підготовки
 • 2.1 Налаштування БІОС
 • 2.2 Boot Menu
 • 3 Установка
 • 3.1 Варіанти установки
 • 3.2 Завершення установки

 • Створення завантажувальної флешки

  На самому початку процесу потрібно створити завантажувальний накопичувач з програмами та файлами, необхідними для установки ОС. У разі коли віндовс ліцензійний, то для створення завантажувального накопичувача можна використовувати офіційний додаток від компанії, яку можна знайти на сайті Microsoft.


  Не варто забувати і про розрядності операційної системи, тому завантажувати ОС потрібно з урахуванням цього показника поточної версії (32 або 64-біт). Після завантаження і запуску утиліти потрібно натиснути на «Створити інсталяційний носій для іншого ПК», далі потрібно вибрати версію ОС і мова, на якому вона буде працювати.

  Важливий момент. При наявності ліцензії на версію Home, встановити варіант Pro не вийде, ОС просто неможливо буде активувати. А що стосується розрядності, то тут все на розсуд користувача, навіть при наявності x86 можна скачати x64.

  Наступним етапом створення завантажувального накопичувача буде вибір в меню створення «USB-пристрої флеш-пам'яті». Далі потрібно просто дочекатися моменту, поки всі файли для установки не «переїдуть» на флешку.


  За допомогою утиліти з офіційного сайту також можна отримати ISO образ операційної системи, який в подальшому можна записати на диск або флешку. За замовчуванням програма пропонує користувачеві скачування саме тієї версії, яка буде найкраще працювати на комп'ютері (з урахуванням технічних характеристик і поточної версії ОС).


  Процес підготовки

  Перед тим як оновлювати Windows на своєму комп'ютері, потрібно подумати про збереження своїх особистих даних (особливо про тих, які завалялися на робочому столі). Найкраще перемістити їх на окрему флешку або компакт-диск. Також можна зберегти на окремий розділ на жорсткому диску, який в процесі не буде форматуватися.

  Далі потрібно поставити завантаження з накопичувача. Спочатку потрібно перезавантажити комп'ютер (просто вимкнути і потім включити техніку не варто, в такому режимі особливості швидкого завантаження завадять процесу установки, тому варто використовувати перезавантаження).

  Далі є два способи виконання робіт:

 • Через BIOS.
 • Через Boot Menu.
 • Налаштування БІОС

  Щоб зайти в меню слід при завантаженні натиснути певну клавішу. У персональних комп'ютерах найчастіше БІОС викликається клавішею Delete, а в ноутбуках при натисканні на F2. Вся процедура робиться в кілька етапів:

 • Вхід в меню BOIS.
 • Вже в Біосі потрібно знайти розділ Boot, і в меню налаштувань Boot Priority поставити на перше місце свою флешку.
 • Далі потрібно натиснути на клавішу F10 (це дозволить зберегти налаштування).
 • У вікні, що побачить користувач, варто натиснути Yes.
 • Перезавантажити комп'ютер, після чого і почнеться установка нової ОС.
 • Boot Menu

  Використання цього методу вважається більш зручним. Це таке спеціальне меню, яке викликається за допомогою певних клавіш. Найчастіше це F11, F12 або Esc. Далі, пріоритетним чином також вибирається флешка.

  Коли завантажиться дистрибутив нової операційної системи, на екрані з'явиться напис «Press any key to boot from CD or DVD» з чорним фоном. Далі потрібно натиснути на будь-яку клавішу і чекати, поки не почнеться установка.

  Установка

  У першому вікні установки користувач може вибрати мову, спосіб введення з клавіатури і навіть формат часових поясів. В принципі, всі налаштування можна залишити за замовчуванням, вибравши тільки російська (або який вам треба) мова.

  Далі слід натиснути на кнопку «Встановити». Також у другому вікні меню «Відновлення системи», це дуже корисна функція, але при звичайній установці її не потрібно чіпати.

  Далі, програма установки вимагає введення ключа. Якщо був придбаний оригінальний диск з Windows 10, то секретну комбінацію букв і цифр можна знайти на коробці або ж у листі підтвердження. З'явилися і деякі зміни в політиці компанії Microsoft починаючи з жовтня 2015 року, можна ввести ліцензійний ключ для Windows 7 або 8,1. Коли ключа немає, то просто пропускаємо меню його введення, система встановиться без проблем, але не буде активована. Втім, активацію можна буде провести і після установки.

  У наступному вікні з'явитися ліцензійна угода, яка в ідеалі потрібно прочитати, поставити галочку згоди з його умовами та натиснути «Далі».

  Варіанти установки

  Важливим етапом є вибір варіанта установки, тут їх є відразу два:

 • Оновлення. Встановлювати таким способом рекомендують, коли потрібно зберегти всі файли та параметри старої ОС, а сама вона буде зберігатися в папці Windows old. Це звичайне оновлення операційної системи.
 • Вибіркова установка. Цей варіант передбачає лише часткове збереження даних. Також в процесі можна буде розбити жорсткий диск на спеціальні розділи і відформатувати їх, тобто повністю очистити.
 • Завершення установки

  При виборі другого варіанту, відкриється вікно, в якому потрібно вибрати місце під нову ОС. Коли вибір зроблено, натискається традиційна кнопка «Далі». Після цього починається установка файлів ОС на комп'ютер, по завершенні процесу відбудеться перезавантаження. Цього разу комп'ютер знову попросить натиснути будь-яку клавішу, але цього робити не варто. У такому випадку потрібно тільки чекати, коли операційна система завантажиться не з флешки, а вже з жорсткого диска.

  Далі знову доведеться чекати, нічого не натискаючи, система автоматично налаштує певні компоненти. У цей час може бути зависання комп'ютера, часті перезавантаження т. д. Ніяких заходів вживати не варто, це нормальний процес.

  На наступному етапі програма знову попросить ввести ключ, в цій ситуації робимо так, як і в попередній. Потім буде налаштування певних параметрів, тут можна зупинитися на стандартних настройках системи.

  Потім потрібно увійти в свій обліковий запис або її створення в локальному вигляді (підходить в тих випадках, коли немає інтернету). Кінцевим кроком стане встановлення стандартних програм, та їх налагодження. Операційна система буде супроводжувати процес повідомленням, що це не забере багато часу, але тут вже все залежить від «заліза». В деяких випадках останній етап може тривати до півгодини.

  Рекламний блок