Способи відкриття командного будівництва в Windows 10 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Командний рядок не користується популярністю серед звичайних людей, так як з її можливостями в основному знайомі просунуті власники комп'ютерів і програмісти. Однак, є ситуації, коли використовувати командний рядок необхідно. Приміром, таке може статися, якщо графічний інтерфейс операційної системи дав збій. Командний рядок в Windows 10 присутній, а її можливості дещо розширені. Вона може змінювати параметри операційної системи, проводити дії над файлами та виконувати інші функції, але тепер її використовувати стало зручніше. Однак, щоб ознайомитися з можливостями, необхідно для початку відкрити командний рядок. Зробити це можна різними способами.


Зміст статті:

 • 1 Відкриття рядка з використанням особливого меню і утиліти «Виконати»
 • 2 Як запустити командний рядок за допомогою ярлика і пошуку
 • 3 Як відкрити рядок із стандартного меню та за допомогою провідника?
 • 4 Висновок

 • Відкриття рядка з використанням особливого меню і утиліти «Виконати»

  Ще в Windows 8 з'явилося нове зручне меню, за допомогою якого можливо відкрити багато корисні функції, в тому числі командний рядок. Зайти в нього можна, виконавши комбінацію Windows X або клікнувши правою кнопкою миші по значку «Пуск». Там знаходиться командний рядок між пунктами «Керування комп'ютером» і «Диспетчер завдань».


  Наглядові користувачі звернуть увагу на те, що тут є дві рядка з назвою «Командний рядок». Перша звичайна, а друга, що має примітку «Адміністратор». Їх різниця в тому, що стандартна запускається з правами звичайного користувача, а друга від імені адміністратора. Яку саме вибрати – може вирішувати кожен власник Windows 10 самостійно.

  Досвідчені користувачі знають, що за допомогою утиліти «Виконати» можна легко і швидко відкрити будь-який додаток. Щоб викликати це вікно, необхідно використовувати комбінацію клавіш Windows R. Якщо все зроблено правильно, то вікно має моментально з'явитися.

  Командний рядок Windows 10 відкривається, якщо вписати у віконечко «Виконати» наступні символи: CMD і натиснути «Ок». Після цього утиліта зобов'язана запуститься.


  Як запустити командний рядок за допомогою ярлика і пошуку

  Людям, яким доводиться користуватися командним рядком регулярно, можна створити ярлик на робочому столі. З використанням нього можна легко і швидко запускати утиліту і не витрачати час на інші програми. Зробити це досить просто. Потрібно натиснути правою кнопкою миші на вільне місце на робочому столі і вибрати «Створити» — «Ярлик».


  Після цього повинно відкритися вікно, де необхідно вказати розташування об'єкта. Тут потрібно вручну ввести: cmd і натиснути далі. Наступний пункт – ім'я ярлика. Його можна вибрати на свій смак, а потім натиснути «Готово». Тепер повинен з'явитися потрібний ярлик, який назавжди позбавить від питання, як відкрити командний рядок в Windows 10.
  Якщо щось не вийшло, або просто не хочеться створювати ярлик, можна активувати рядок за допомогою пошуку по комп'ютеру. Для цього потрібно зайти в Пуск, знайти там рядок пошуку, введіть cmd. Після цього будуть видані результати та пропозиції шукати інформацію в інтернеті. У цьому випадку необхідно звернути увагу на самий верх, де буде відображатися командний рядок з відповідною іконкою.

  Як відкрити рядок із стандартного меню та за допомогою провідника?

  Дані способи менш поширені, так як займають більше часу ніж попередні. Проте, вони цілком робочі. Стандартне меню Windows 10 – цілком зручна річ, у якій розташовуються всі встановлені програми. Там є розділ «Службові», де і знаходиться командний рядок. Прямо звідти цю утиліту можна запустити.

  Як користуватися провідником знає практично кожна людина, що має комп'ютер. За допомогою його можна запустити рядок прямо з папки, в якій вона знаходиться. Зазвичай вона лежить за адресою C:\Windows\System32. Перейшовши туди, необхідно знайти файл з назвою cmd.exe. Його і потрібно відкрити, щоб відразу скористатися утилітою.

  Висновок

  Всі перераховані способи підходять для Windows 10, а деякі з них можна використовувати і в більш ранніх версіях операційної системи. Будь-який з них можна застосовувати, коли потрібно запустити командний рядок. До речі, досвідченим користувачам рекомендується ознайомитися з новими можливостями і комбінаціями клавіш цієї утиліти, які з'явилися в Windows 10. Їх потрібно знати людям, що працюють з командним рядком на професійному рівні.

  Рекламний блок