Як перевірити версію DirectX - все про комп'ютери

Рекламний блок

DirectX це компонент, який використовується розроблювачами комп'ютерних ігор та інших 3d програм. Ігри та програми, які були розроблені з використанням DirectX, можна запустити тільки в тому випадку, якщо на комп'ютері встановлений DirectX. Більш того, кожна така гра або програма вимагає, щоб встановлений DirectX мав певну версію. У зв'язку з цим при встановленні ігор і програм часто виникає необхідність перевірити версію DirectX.


Як перевірити версію DirectX встановленого в Windows

Якщо ви хочете перевірити, яка версія DirectX встановлена у вашій Windows, то простіше за все це зробити за допомогою команди «dxdiag». Команда «dxdiag» працює у всіх сучасних версіях Windows, включаючи Windows XP, Windows 7, Windows 8 і Windows 10. Тому у вас точно не виникне жодних проблем з виконанням даної команди.

Отже, для того щоб перевірити версію DirectX, вам необхідно натиснути комбінацію клавіш Windows R, ввести команду «dxdiag» і натиснути на кнопку «OK».

В результаті перед вами відкриється вікно, яке називається «Засіб діагностики DirectX». В цьому вікні доступна вся основна інформація про систему. Серед іншого тут є і версія DirectX.

Треба відзначити, що версія DirectX, яка встановлена в операційній системі Windows, може відрізнятися від тієї яку підтримує ваша відеокарта.

Як перевірити, яку версію DirectX відеокарта підтримує

Якщо ви хочете перевірити, яку версію DirectX підтримує ваша відеокарта, то для цього вам доведеться завантажити програму TechPowerUp GPU-Z. Ця програма повністю безкоштовна і призначена для перегляду інформації про відеокарту. З її допомогою можна дізнатися яка відеокарта встановлена на комп'ютері, які в неї характеристики, а також яку версію DirectX вона підтримує.

Отож, скачайте програму GPU-Z і запустіть на своєму комп'ютері. Після запуску програми зверніть увагу на рядок «DirectX Suport».

У цій рядку буде вказана версія DirectX, яку підтримує ваша відеокарта.

Рекламний блок