Створення завантажувального диска windows 10 - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Сьогодні, коли нове покоління операційної системи windows, маркированное номером 10 вийшло і набирає популярність серед користувачів, актуальність створення інсталяційного диска з нею стає все більш популярною. Для чого це необхідно? Коли завантажувальний диск з системою завжди під рукою, відпадає необхідність у разі будь-яких проблем шукати його. Встановлення завжди можна повторити або скорегувати, а враховуючи технологію UEFI, використовуючи інсталяційний диск, це буде просто елементарним. Незважаючи на те, що windows 10 змогли зробити досить зручну систему оновлення попередніх версій системи, багато воліють повну установку з нуля. Це гарантує чистоту нової операційної системи від багів та інших негативних факторів попередньої версії.


Зміст статті:

 • 1 Завантажувальний диск - завжди під рукою
 • 2 Створюємо завантажувальну флешку
 • 2.1 Копіюємо образ
 • 3 Використовуємо програму Rufus
 • 4 Застосовуємо стандартні засоби windows

 • Завантажувальний диск - завжди під рукою

  Що ж необхідно для того, щоб швидко і якісно створити завантажувальний диск для windows 10. Програма для запису інформації на диск. Тут все залежить від уподобань користувача, вибір дуже широкий - від легкої Burnaware Free до багатофункціональної Nero. Далі, потрібно завантажити образ самої системи. Образ можна знайти на офіційному сайті Microsoft або ж скористатися дзеркалами і торрент-трекерами. Зверніть увагу на розрядність системи, яку ви збираєтеся завантажити. Це дуже важливо для того, щоб згодом у вас не вознкло конфліктів з системою.


  Одержавши ISO образ операційної системи windows 10, залишиться лише перенести її на диск. Для цього потрібно вставити чистий диск RW в привід і запустити ваш софт для запису. Після цього залишиться тільки вибрати необхідний образ і зробити процедуру запису.

  Обов'язково зверніть увагу на швидкість, з якою буде записуватися образ на диск. Обов'язковою умовою для всіх без винятку операційних систем є запис на самій мінімальній швидкості. Без дотримання цього нюансу, є ризик того, що завантажувальний диск просто не буде працювати.


  Для того, щоб перевірити якість новоствореного завантажувального диска, просто необхідно перезавантажити комп'ютер і через БІОС почати процес установки нової версії системи використовуючи інсталяційний диск.


  Створюємо завантажувальну флешку

  Якщо ваш персональний комп'ютер досить новий для того, щоб замість звичної BIOS на ній була система UEFI, варіант інсталяційного диска вам не підійде. Для того, щоб уникнути можливих проблем і не витрачати зайве час, рекомендується створювати завантажувальний диск безпосередньо на флешку.

  Заздалегідь запасіться знімних USB-диском розміром не менше чотирьох гігабайт. Для того, щоб підготувати її до подальшого використання, проведіть форматування накопичувача в FAT32.

  Далі ми розглянемо три найбільш поширених і водночас простих і доступних способи створення завантажувальної флешки.

  Копіюємо образ

  Для цього способу установки на флешку вам знадобиться спеціальний емулятор образів диска. Найбільшою популярністю користуються Daemon Tools і Alcohol 120%. За своїм функціоналом вони абсолютно однакові, якщо не враховувати того, що в Daemon Tools є варіант використання без перед установки - LITE, а тому, якщо емуляція використовується рідко, цілком можна рекомендувати саме його.

  Наступним кроком, необхідно змонтувати за допомогою обраного емулятора образ інсталяційного диска windows 10 в системі. Відкривши його, подібно до того, як відкриваєте будь-який інший диск, що знаходиться в CD-ROM або на знімному диску, потрібно скопіювати абсолютно весь вміст і перенести його на майбутню завантажувальну флешку. Через якийсь час, яке безпосередньо залежить від швидкодії комп'ютера, все буде готово. Тепер, якщо в меню UEFI у вас виставлений відповідний варіант завантаження, ви зможете дуже легко почати процедуру інсталяції.

  Використовуємо програму Rufus

  Другим способом швидко і ефективно створити завантажувальну флешку з операційною системою windows 10, є застосування чудовою, гідно оціненою багатьма користувачами, програми Rufus. Будучи русифікованої і дуже простий у зверненні, з нею впорається навіть дитина.

  Для початку качаємо утиліту з мережі, після чого встановлюємо її на комп'ютер. До речі, ще одним позитивним якістю цієї програмки є те, що у неї є портативна, не вимагає установки версія. Якщо ж ви вирішили качати для себе повний варіант, то як тільки інсталяція успішно завершиться і софт буде готовий до роботи, виконуємо наступні операції:

 • Підключаємо майбутню завантажувальну флешку до персонального комп'ютера або ноутбука
 • Після запуску Rufus, в розділі "пристрої" вибираємо наш накопичувач, на який і будемо розміщувати windows
 • субменю "Схема розділу і тип системного інтерфейсу" вибираємо потрібне для нас значення. В даному випадку, це буде пункт "GPT для комп'ютерів з UEFI"
 • У наступні далі пункти меню "Розмір кластера" і "Файлова система" ніяких змін не вносимо, залишаючи всі значення за замовчуванням.
 • Відзначаємо функціональну опцію "Створити завантажувальний диск"
 • Вказуємо місце розташування заздалегідь завантаженого образу диска в форматі ISO на комп'ютері.
 • Натискаємо старт
 • Якщо у вас вийшло все зробити правильно, то через деякий час програма повідомить про успішне завершення операції і залишиться тільки перевірити створену флешку, почавши установку windows 10.

  Застосовуємо стандартні засоби windows

  Якщо ви є прихильником того, що створювати завантажувальні диски або флешки необхідно тільки використовуючи спеціалізований софт від виробника операційної системи, то ця інформація саме для вас.

  В наборі інструментів, створених Microsoft, є утиліта Windows 7 USB/DVD Download Tool. Незважаючи на маркування позаминулому версії, програма продовжує відмінно виконувати покладені на неї функції з будь windows, включаючи десяту.

  Програма інтуїтивно зрозуміла і проста та алгоритм роботи з нею не завдасть труднощів.

  Для того, щоб зробити успішним створення настановної флешки знадобиться:

 • Запустити програму, попередньо підключивши диск до комп'ютера.
 • Вибрати місце розташування ISO-образу диска нової операційної системи
 • Вибрати тип носія, який згодом стане завантажувальним, відповідно - DVD або USB device.
 • Натискаємо активну кнопку "Begin copying" і чекаємо успішного завершення процесу.
 • Щоб створення завантажувальної флешки було якісним рекомендується підключати її безпосередньо, без перехідника і не до фронтального USB-роз'єму, а ззаду корпусу ПК.

  Рекламний блок