Пошук по фото з телефону - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


В житті може виникнути ситуація, при якій вам знадобитися здійснити пошук по фото з телефону. Це може бути полотно відомого художника, фото близької людини, різні пейзажі і багато іншого, факт в тому, що під руками у вас немає комп'ютера, а є тільки смартфон. У цьому матеріалі я розповім, як виконати пошук з фото зі свого телефону і які пошукові сервіси нам в цьому допоможуть.


Виконання пошуку по фотографії


Зміст статті:

 • 1 Як працює пошук по фото
 • 2 Пошук по фото з телефону – варіанти рішень
 • 3 Шукаємо в Гугл Картинки по фотографії
 • 4 Користуємося Яндекс Картинками для пошуку по фото
 • 5 Висновок

 • Як працює пошук по фото

  Перш ніж пояснити, як виконати пошук по картинці з телефону, необхідно розібратися, як працює сам пошук по фото. Був час, коли пошукова система Яндекс або Гугл) шукала картинки по назвам, прописаних в атрибутах «alt» або «назва» цієї картинки, причому часто бували ситуації, що в атрибуті alt було написано одне, а на малюнку було зображено зовсім інше.


  Недосконалість даної системи инспирировало розробників на зміну алгоритму пошуку зображень. У нинішньому варіанті система ділить зображення на окремі фрагменти, які отримали назву «віртуальні слова», і вже за цим віртуальним словами здійснюється пошук потрібних картинок. Причому якість такого пошуку знаходиться на досить хорошому рівні, пошукові системи відшукують як ідентичні зображення, так і досить схожі на оригінал.


  Пошук схожих зображень


  Пошук по фото з телефону – варіанти рішень

  Нині ж пошук по фото з вашого мобільного здатні виконати кілька сервісів, як працювати з найбільш відомими з них – Google і Яндекс я розповім нижче.

  Шукаємо в Гугл Картинки по фотографії

  Першим сервісом, який допоможе нам виконати пошук з фото з мобільного телефону, є спеціальний сервіс Гугл під назвою «Google.Картинки» (розташований ось тут). Скористатися його функціоналом нам допоможе мобільний браузер Google Chrome, який за замовчуванням встановлюється на більшість смартфонів на базі Андроїд (користувачі інших мобільних ОС можуть легко завантажити його в мережі).


  Знаходимо з допомогою цього браузера потрібне нам зображення, здійснюємо тривале натискання на нього, і в меню вибираємо «Знайти це зображення Google».


  Шукаємо зображення по фото в Гугл


  Якщо ж нам потрібно пошукати картинку по посиланню, то в даному меню є також опція «Копіювати адресу посилання», яку необхідно вибрати (або просто тиснемо довгим тапом на адресу картинки вгорі, там же вибираємо значок «Копіювати»). Потім переходимо на основну сторінку Гугл.Картинки, тиснемо туди довгим натисканням, і вибираємо «Вставити». Система пошукає схожі картинки і видасть вам результат.

  Такий пошук можна здійснити не тільки у мобільному браузері Chrome, а і в інших мобільних браузерах (наприклад, Firefox). Механізм роботи схожий – відкриваємо картинку в повному розмірі, тиснемо на неї тривалим натисканням, вибираємо «Копіювати посилання на зображення» (або «копіювати URL-посилання»), а потім вставляємо цю посилання на пошуковий сервіс «Гугл.Картинки» і тиснемо на введення.

  Користуємося Яндекс Картинками для пошуку по фото

  Пошукова система Яндекс також дозволяє здійснювати пошук картинок з мобільного, але, за відгуками користувачів, працює не так добре, як Гугл. Розміщена вона ось тут.

  Перейдіть туди, виконайте довгий тап на полі введення, внизу з'явиться напис «Запитати картинкою». Натисніть на неї, і ви отримаєте можливість завантажити потрібний для пошуку фото з пам'яті вашого телефону, або зробити його «на ходу» за допомогою камери, а потім також пошукати в Яндексі.


  Запитати картинкою в Яндекс


  При цьому одразу зауважу, що напис «Запитати картинкою» з'являється далеко не на всіх мобільних пристроях, на одному з моїх мобільних пристроїв вона з'явилася, на іншому - ні.

  ж Пошук по посиланнях тут працює досить сумнівно, в цьому плані все таки краще користуватися сервісом від Гугл.

  Висновок

  Крім Гугл і Яндекс існують інші сервіси, які дозволяють здійснювати пошук по фото з телефону (Bing, TinEye і ряд інших). Механізм їх роботи схожий з вищеописаними, тому особливих якісних відмінностей ви не побачите. Наведені мною сервіси Гугл і Яндекс дозволяють швидко і ефективно знаходити потрібні вам зображення на ваших мобільних пристроях, тим самим повністю задовольняючи потребу користувача в такому роді пошуків в мережі.

  Рекламний блок