Як дізнатися версію DirectX - все про комп'ютери

Рекламний блок

DirectX це технологія розроблена компанією Microsoft для спрощення програмування під операційну систему Windows. DirectX найчастіше використовується при створенні комп'ютерних ігор, а також інших програм, пов'язаних із тривимірною графікою.

Для запуску багатьох ігор потрібна установка DirectX не молодше певної версії. Наприклад, гра може вимагати DirectX 9 і вище. Зіткнувшись з подібною вимогою, користувачі задаються питанням, як дізнатися версію DirectX, яка встановлена на комп'ютері. Саме це питання і розглянемо в цій статті.


найпростіший спосіб дізнатися версію DirectX це виконати dxdiag. Це можна зробити за допомогою пошуку в меню Пуск або на стартовому екрані (екран з плитками). Для цього достатньо ввести dxdiag в пошук і відкрити знайдену програму.

Також ви можете скористатися меню «Виконати». Для цього натисніть комбінацію клавіш Windows-R і у вікні, введіть dxdiag.

Після виконання команди dxdiag перед вами відкриється вікно під назвою «Засіб діагностики DirectX». Тут в самому низу вікна буде вказана версія DirectX, яка встановлена на вашому комп'ютері.

Також ви можете скористатися спеціальними програмами для перегляду характеристик комп'ютера. Наприклад, можна використовувати безкоштовну програму PC Wizard.

У даній програмі потрібно відкрити розділ «Конфігурація – DirectX». Тут в самому верху вікна буде вказана встановлена версія DirectX.

Як оновити DirectX до останньої версії

Якщо ви визначили версію і хочете оновити DirectX, то вам потрібно завантажити веб-інсталятор з офіційного сайту. Для цього переходимо за посиланням, вибираємо потрібну мову і натискаємо на кнопку «Скачати».

Після цього сайт запропонує додатково завантажити пакети оновлень для інших продуктів Microsoft. Натискаємо «Відмовитися і продовжити». Після цього має початися завантаження веб-установника. Після завершення завантаження запустіть його і далі слідуйте інструкціям, які з'являтимуться на екрані.

Як правило, встановлення останньої версії DirectX займає всього кілька хвилин.

Рекламний блок