Як вимкнути запит пароля в Windows 10 - все про комп'ютери

Рекламний блок

На завершальному етапі установки Windows 10 установник вимагає ввести логін і пароль від вашого облікового запису Microsoft або зареєструвати новий обліковий запис. Якщо погодитися на введення цих даних, то операційна система почне вимагати введення пароля при кожному включенні комп'ютера.

Звісно, це досить сильно дратує, тому багато користувачів цікавляться, як вимкнути запит пароля в Windows 10. І зараз ми спробуємо відповісти на цей досить популярне питання.


Крок № 1. Виконуємо команду «netplwiz».

Для того щоб вимкнути запит пароля в Windows 10 потрібно настроїти автоматичне введення. Щоб це зробити, нам потрібно відкрити вікно «Облікові записи користувачів». Для цього необхідно виконати команду «netplwiz». Тому відкриваємо меню «Виконати» (комбінація клавіш Windows-R) і вводимо цю команду.

Також ви можете виконати команду «netplwiz» через пошуковий рядок Windows 10. У цьому випадку вам потрібно ввести «netplwiz» в пошук і відкрити програму, яку вам запропонує операційна система.


Крок № 2. Відключаємо запит пароля в Windows 10.

Після виконання команди «netplwiz» перед вами з'явиться вікно «Облікові записи користувачів». Для того щоб вимкнути запит пароля тут потрібно зняти галочку навпроти опції «Вимагати введення імені користувача і пароля». Після цього просто натискаємо на кнопку «Ok».


Крок № 3. Підтверджуємо відключення запиту пароля.

Після того як ви зняли галочку і натиснули на кнопку «Ok» перед вами з'явиться вікно для підтвердження змін. В цьому вікні потрібно двічі ввести поточний пароль, який ви зараз використовуєте для входу в Windows 10.

Після введення пароля і натискання на кнопку «Ок» запит пароля буде відключений. І при наступному запуску Windows 10 вам вже не доведеться його вводити.

Треба зазначити, що даний спосіб відключення запиту пароля варто використовувати тільки в тих випадках, коли немає небезпеки, що ваш комп'ютер буде використаний сторонніми.


Додаток. Описаний вище спосіб працює тільки для включення комп'ютера. Після виходу із сплячого режиму пароль все одно буде запитуватися. Для того щоб вимкнути запит пароля при виході зі сплячого режиму потрібно зробити деякі додаткові параметри.

Якщо у вас Windows 10 без останніх оновлень, то вам потрібно відкрити «Управління електроживленням» і відключити там запит пароля для активної схеми управління живленням. Робиться це досить просто. Клікаєм правою кнопкою по меню «Пуск» і вибираємо пункт «Управління електроживленням».

Далі натискаємо на посилання «Запит пароля при пробудженні». Якщо посилання «Запит пароля при пробудженні» відсутній, то спробуйте «Дія кнопки живлення», там повинні бути ті ж налаштування.

Потім натискаємо на посилання «Зміна параметрів, які зараз не доступні».

Тут потрібно активувати функцію «Не запитувати пароль» і зберегти налаштування.

У результаті ми повністю відключаємо запит пароля.

Якщо ж у вас інстальовано останні оновлення для Windows 10, то у вас в розділі «Електроживлення» не буде описаних вище параметрів. У вашому випадку потрібно користуватися новим меню «Параметри». Для цього натисніть кнопку «ПУСК», перейдіть в «Параметри» і перейдіть там розділ «Облікові записи - Параметри входу». В даному розділі функція під назвою «Потрібно вхід» вам потрібно переключити її в стан «Ніколи». Після цього система не буде вимагати пароль при вмиканні комп'ютера, ні при виході зі сплячого режиму.

Якщо у вас «Windows 10 Professional» або «Windows 10 Корпоративна», то ви також можете відключити пароль при виході зі сплячого режиму за допомогою редактора групових політик. Для цього виконайте команду «gpedit.msc» і у вікні, перейдіть в розділ «Computer Configuration - Administrative Templates - System - Power Management - Sleep Settings». В даному розділі потрібно відключити дві опції, що відносяться до запиту пароля при пробудженні комп'ютера (відзначено на скріншоті внизу).

Ще раз зазначу, що Редактор групових політик (gpedit.msc) доступний лише для «Windows 10 Professional» або «Windows 10 Корпоративна». Якщо у вас «Windows 10 Домашня», то ви можете вимкнути запит пароля при виході зі сплячого режиму тільки через меню «Параметри».

Рекламний блок