Не працює Bluetooth на комп'ютері: що робити? - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Блютуз (Bluetooth) — найбільш поширений стандарт передачі даних на ринку мобільних пристроїв і аксесуарів, пов'язаних з комп'ютерами. Даний засіб зв'язку має у своєму активі не менше десяти років всесвітньої популярності, а кількість пристроїв з його підтримкою (з врахуванням периферійного обладнання для комп'ютерів) обчислюється десятками мільярдів.


Зміст статті:

 • 1 Чому саме Bluetooth?
 • 2 Як обзавестися підтримкою Bluetooth?
 • 3 Установка драйвера
 • 4 Причини неполадок

 • Чому саме Bluetooth?

  Головними причинами його популярності є прийнятні швидкості передачі даних при малих витратах енергії. Найбільш нові з представлених пристроїв, що працюють під версією протоколу 4.0 зможуть працювати від плоскої батарейки до півроку в безперервному режимі. Рішення успішно впроваджено як основне для бездротових клавіатур і мишок, також за допомогою Bluetooth можна керувати деякими моделями побутової техніки через смартфон або планшетний комп'ютер. Але основна сфера застосування розробки — передача файлів і/або синхронізація даних між пристроями.


  Переваги такого підходу очевидні: швидкість передачі через блютуз задовільна, його підтримкою володіють майже всі сучасні і скільки-небудь актуальні портативні пристрої, але далеко не кожен домашній комп'ютер. Також відпадає необхідність в проводах, носити які з собою незручно, непрактично — набагато простіше під'єднається до переносному пристрою через блютуз.

  Як обзавестися підтримкою Bluetooth?

  Практично всі представники ринку ноутбуків, нетбуків і планшетів обладнані підтримкою стандарту за замовчуванням — так вже встановлено пристрій передачі і прийому даних, так і драйвера. З системними блоками все більш складно — подібні пристрої рідше включаються до зібраний комп'ютер, так і відповідного пакета сумісності для нього може не бути через переустановки системи. Проблема вирішується покупкою недорогого блютуз-адаптеру, і тут варто згадати про двох найбільш поширених його типи: зовнішньому і внутрішньому. До першого комп'ютер під'єднується через вхід USB, другий — PCI-роз'єм на материнській платі.  Зовнішній адаптер виглядає краще: при аналогічному функціоналі його установка не вимагає додаткових маніпуляцій з системним блоком, який у деяких користувачів може все ще знаходиться на гарантії. Відмінним вкладенням часу буде його підключення ззаду системного блоку, в один з «рідних» роз'ємів. Це виключить поломки в роботі і дозволить залишити зручні передні USB-входи для флешок.

  Установка драйвера

  Актуальні операційні системи, такі як Windows 7, 8, 8.1, а також дистрибутиви на базі Linux, вміють працювати з більшістю блютуз-адаптерів без установки додаткового ПЗ. У багатьох випадках після підключення пристрій відображається як невпізнану — причина найчастіше криється в драйверах.

  Звичайно, драйвер встановлюється з диска, який входить в комплект поставки будь-якого адаптера при покупці. В іншому випадку, на коробці обов'язково вказується сайт виробника, де шляхом нехитрих маніпуляцій цей же софт можна завантажити через мережу. У разі якщо виробник і модель пристрою користувачеві невідомі, є сенс знайти драйвера через ІД обладнання. Для цього необхідно пройти в Панель керування, потім виберіть "Диспетчер пристроїв", знайти там пункт «Невідомий пристрій». Після того потрібно пройти властивості і в випадаючому списку знайти пункт «ІД обладнання».

  Один з двох-чотирьох значень (які є ідентичними) потрібно скопіювати в пошуковий рядок і завантажити інсталяційний файл драйвера на пристрій. До вибору сайту варто підходити уважно — багато з них під виглядом корисних ресурсів просувають свій софт. В найбільші популярність і визнання серед аналогів заслужив devid.info — є російськомовний інтерфейс і гранично велика база підтримуваних пристроїв.

  Свідченням успішної установки софта буде служити піктограму блютуза в системній рядку, а також у розділі Панелі керування під назвою «Пристрої та принтери». Ця ознака буде говорити про повну готовність пристрою до роботи. Якщо ж цього не сталося — рекомендується перезавантажити комп'ютер і перевірити ще раз — в більшості випадків потрібний софт вже буде працювати.

  Причини неполадок

  Нерідкі випадки, коли після встановлення всіх драйверів пристрій не визначається, або відмовляється працювати на якомусь з етапів. В такій ситуації можна говорити про проблеми з роботою в блютуз-адаптер. У рідкісних випадках причинами несправностей стають несправні роз'єми USB — варто переставити адаптер в інше гніздо (їх ззаду материнської плати мінімум 4 і більшість вільні). У разі виявлення такої проблеми, не варто безтурботно продовжувати користуватися комп'ютером — доцільно буде звернутися в сервісний центр для ремонту або заміни зламаного порту.

  Дуже сильно у випадках діагностики подібних проблем допомагає лампочка-індикатор на пристрої — вона блимає у випадку його роботи (іноді навіть різними кольорами, в залежності від режиму). По наявності або відсутності сигналу також можна судити про суть проблеми — якщо світлова індикація не активна, то справа також у порт і коштує діагностувати комп'ютер на предмет несправностей.

  В ідеальних умовах, якими є справний комп'ютер та актуальні драйвера, адаптер повинен виконувати покладені на нього завдання. Якщо цього не відбувається — є сенс звернутися з чеком і гарантійним талоном у магазин, де була зроблена покупка.

  Також багато хто помилково вважають, що версії блютуза на передавальному і приймальному пристрої повинні бути однаковими, а всі проблеми за незнання списують на це. Реальність така, що всі пристрої блютуз мають зворотної сумісності, тобто телефон зі старою версією протоколу 1.2 буде приймати сигнал від адаптера на новому 4.0. Так, буде використовуватися старий протокол і швидкість внаслідок цього буде дуже низькою, але здійснюватися передача повинна. Інакше варто поставити під сумнів працездатність виробу і зажадати заміни або повернення грошей у продавця.

  Рекламний блок