змінити IP-адресу комп'ютера - все про комп'ютери

Рекламний блок

При підключенні до інтернету кожен комп'ютер отримує IP адресу. Далі цей IP-адреса може використовуватися серверами для ідентифікації користувача, що в деяких випадках може створювати деякі труднощі. Наприклад, IP-адреса може випадково потрапити в список заблокованих на сервері і ви не зможете отримати доступ до веб-сайту, ігрового сервера або іншого мережного ресурсу. У таких ситуаціях виникає питання, як змінити IP-адресу комп'ютера. У цьому матеріалі ми розглянемо кілька способів, які дозволять змінити IP адресу і вирішити цю проблему.

Зміна IP адреси комп'ютера за допомогою Анонімайзерів

Анонімайзери – це сервіси для швидкої зміни IP адреси комп'ютера при перегляді веб-сайтів. Дані сервіси працюють за дуже простим алгоритмом: ви повідомляєте анонімайзер адресу сторінки, яку хочете переглянути, а анонімайзер завантажує цю сторінку і передає вам. Таким чином, ви не контактуєте безпосередньо з популярним сайтом, а замість вашого IP адреси визначається сервером IP адреса анонімайзера.


Одним з найбільш популярних сервісів такого типу є http://anonymouse.org/anonwww.html.

На головній сторінці цього сервісу знаходиться рядок, в яку потрібно ввести адресу сайту і натиснути на кнопку «Surf Anonymously». Після цього перед вами відкриється сторінка запитуваної вами сайту.

Як змінити IP-адресу комп'ютера за допомогою Проксі

Проксі – досить простий і швидкий спосіб змінити IP-адресу комп'ютера це скористатися проксі-сервером. Проксі сервер, це невелика програма, запущена на віддаленому сервері. Така програма грає роль якоїсь прокладки між вашим комп'ютером і веб-сервером, до якого ви підключаєтеся. Таким чином, маскується ваш справжній IP-адресу. Нижче ми розглянемо процес використання проксі-сервера.

Крок № 1. Знайдіть проксі-сервер.

Проксі-сервери можуть бути безкоштовними або платними. Якщо вам необхідно змінити IP-адресу комп'ютера на короткий час, то безкоштовних проксі буде більш ніж достатньо. Якщо ж вам потрібно регулярно міняти IP адреси, то краще пошукати хороші платні проксі. Так ви заощадите час і нерви.

Для того, щоб знайти безкоштовні проксі скористайтеся пошуковими системами. Запити на кшталт «безкоштовні проксі» швидко виведуть вас на сайти, які поширюють інформацію про безкоштовних проксі-серверах. Прикладом такого сайту може служити http://proxy-besplatno.com/.

На головній сторінці цього сайту знаходиться великий список безкоштовних проксі. Для того щоб підключитися до проксі-сервера нам потрібен його IP-адресу і порт (див. скріншот вище).

Крок № 2. Налаштування браузера.

Після того як ми знайшли безкоштовні (або платні) проксі нам потрібно ввести їх в налаштування браузера. Якщо ви використовуєте Google Chrome, то вам потрібно ввести IP-адресу проксі-сервера в налаштування Internet Explorer, польку Google Chrome отримує інформацію про проксі-серверах саме від Internet Explorer.

Отже, відкрийте настройки браузера Internet Explorer і перейдіть на вкладку «Підключення». Тут потрібно натиснути на кнопку «Налаштування мережі».

Далі перед вами відкриється невелике вікно під назвою «настройки локальної мережі». Тут потрібно включити опцію «Використовувати проксі-сервер», а також ввести IP-адресу і порт проксі-сервера.

Після цього потрібно закрити всі вікна натисканням на кнопку «OK».

Крок № 3. Перевірка IP-адреси комп'ютера.

Далі потрібно зайти на будь-який сайт для перевірки IP адреси, для того щоб переконатися, що ваш IP адреса змінився успішно.

Якщо ви все правильно налаштували і проксі-сервер працює, то ви повинні побачити замість свого IP-адреси, IP-адресу проксі-сервера.

Якщо ж після налаштування проксі ви не можете зайти ні на один сайт, то, швидше за все цей проксі-сервер не працює. У такому випадку вам слід вибрати інший проксі (інший IP-адресу і порт) і повторити налаштування браузера. У деяких випадках доводиться перепробувати кілька різних проксі, поки не знайдеться робочий.

Як використовувати VPN для зміни IP адреси комп'ютера

Описані вище способи зміни IP адреси комп'ютера мають багато недоліків. Анонімайзери можна використовувати тільки для перегляду сайтів. При цьому багато популярні анонімайзери вже майже скрізь заблоковані. Проксі-сервери потрібно довго шукати або купувати. При цьому проксі швидко вмирають і не забезпечують великій швидкості підключення. Тому дані способи зміни IP адреси комп'ютера підходять далеко не завжди.

Альтернативою є використання VPN (Virtual Private Network). В інтернеті є безліч сайтів, які надають послуги підключення до Інтернету за допомогою технології VPN. Дана технологія дозволяє створити віртуальне підключення до Інтернету поверх вашого реально існуючого підключення. Простіше кажучи, це таке віртуальне підключення до Інтернету.

В результаті використання VPN ви отримуєте новий IP-адресу, і при цьому швидкість підключення залишається на нормальному рівні. Більш того при використанні VPN ви зможете користуватися будь-якими програмами. Тоді як з проксі можуть працювати тільки дуже обмежена кількість програм.

Не потрібно боятися, що VPN це занадто складно. На скріншоті ви можете бачити інтерфейс програми для роботи з VPN від сервісу https://www.vpnservice.ru/.

З цією програмою процес підключення до VPN зводиться до декількох кліків мишкою. Все що вам потрібно зробити, це увійти в програмі (ввести логін і пароль, і натиснути на кнопку підключення.

Єдиним недоліком даного способу зміни IP адреси комп'ютера є те, що дана послуга є безкоштовною. Так, на vpnservice.ru місяць роботи VPN коштує 8 доларів.

Рекламний блок