Як почистити диск - все про комп'ютери

Рекламний блок

В процесі експлуатації комп'ютера з операційною системою Windows на диску З незмінно накопичуються різні дані. До цих даних відносяться встановлені програми, файли на робочому столі, збережені документи і тимчасові файли. В результаті може трапитися ситуація, коли на диску «С» не залишається вільного місця. Це призводить до того, що операційна система і встановлені програми не можуть нормально зберегти свої налаштування, тимчасові файли і результати роботи. Це в свою чергу призводить до того, що комп'ютер починає сильно гальмувати і працювати за ним стає практично неможливо. У даній статті ми розповімо про те, як почистити диск від непотрібних файлів і звільнити місце на диску.


Крок № 1. Очистіть робочий стіл.

Якщо ви хочете почистити диск С, то перше, що потрібно зробити, це очистити робочий стіл. Всі файли, які лежать на вашому робочому столі фізично розташовуються на диску «С». Тому, перенесення файлів з робочого столу на інший диск (наприклад, на диск D) відразу звільнить багато зайнятого простору на системному диску.

Крок № 2. Перевірте диск C.

Іноді, для того щоб почистити диск З досить подивитися, що на ньому збережено і перенести користувальницькі файли на інший диск. Уважно огляньте папки на диску С. Якщо ви виявите папки або файли, які не є частиною операційної системи або встановлених програм, то ви можете їх перенести. Наприклад, не рідко диску З лежить папка Downloads, яку використовують різні менеджери закачувань.

Також потрібно подивитися в яку папку викачує файли ваш браузер. Наприклад, Google Chrome завантажує файли в папку C:\Users\User\Downloads. Перевірте цю папку і перенесіть її вміст на інший диск.

Крок № 3. Скористайтеся функцією очищення диска.

Розробники операційної системи Windows передбачали необхідність очищення диска і створили відповідну функцію. Відкрийте «Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою мишки по диску С і у вікні, виберіть пункт «Властивості».

Після цього перед вами відкриється вікно «Властивості». Тут потрібно натиснути на кнопку «Очищення диска».

Після натискання на кнопку «Очищення диска» операційна система проаналізує файли на диску «С» і запропонує список файлів, які можна видалити без шкоди для роботи комп'ютера.

Ви повинні встановити позначки навпроти файлів, які ви хочете видалити, і натиснути на кнопку «ОК». Після цього система попередить вас про видалення файлів і виконає очищення диска С.

Крок № 4. Видаліть непотрібні програми.

Якщо попередніх кроків вам недостатньо і ви все ще не знаєте, як почистити диск С, то можете видалити програми, які рідко використовуєте. Для цього відкрийте меню Пуск (або стартовий екран з плитками, якщо ви використовуєте Windows 8) і введіть в пошук «Установка і видалення». Після цього запустіть програму «Установка і видалення програм». Також ви можете запустити цей інструмент через Панель управління (Панель управління – Програми – Програми та компоненти).

Після цього перед вами відкриється список встановлених програм. Для того щоб видалити непотрібну програму з нею потрібно клікнути правою кнопкою мишки і вибрати пункт меню «Видалити».

Крок № 5. Інші способи очищення диска С.

Існують і більш радикальні способи почистити диск С. Їх рекомендується використовувати тільки в крайньому випадку:

  • Відключення режиму сну. Режим гібернації використовує місце на диску С. Відключивши цю функцію ви зможете заощадити кілька гігабайт місця. Для цього відкриєте командний рядок з правами адміністратора і виконайте команду powercfg.exe -h off.
  • Вимкнути відновлення системи. Функція відновлення системи також витрачає місце на системному диску. Для того щоб почистити диск ви можете відключити цю функцію. Для цього перейдіть по дорозі: Пуск – Панель управління – Система і безпека – Система – Додаткові параметри системи – вкладка Захист системи.
  • Рекламний блок