Як видалити старий драйвер - все про комп'ютери

Рекламний блок

Необхідність видаляти драйвери з системи виникає досить рідко. Наприклад, така необхідність може виникнути у разі заміни комплектуючих або для встановлення нової версії драйверів з нуля. В даному матеріалі ми розглянемо кілька способів видалення старих драйверів.


Спосіб № 1. Видалення драйвера через Панель управління.

Деякі драйвери можна видалити через Панель управління. Для цього відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Видалення програм».

Після цього перед вами відкриється список встановлених програм. В цьому списку можуть відображатися деякі драйвери. Наприклад, тут можна знайти драйвери від відеокарти AMD. Для того щоб видалити знайдений драйвер, виділіть її у списку і натисніть на кнопку «Змінити» (в деяких випадках це кнопка може називатися «Видалити»).

Після цього запуститься інсталятор, за допомогою якого можна видалити старий драйвер із системи.

Зверніть увагу, що даний спосіб працює, далеко не для всіх драйверів. Тому якщо потрібного драйвера немає в списку встановлених програм, то вам слід скористатися іншим способом видалення.

Спосіб № 2. Видалення старих драйверів через Диспетчер пристроїв.

Другий спосіб видалення драйверів, це видалення через Диспетчер пристроїв. Для цього потрібно відкрити Диспетчер пристроїв, знайти там пристрій, драйвер якого ви хочете видалити, і відкрити його властивості.

Після цього перед вами відкриється вікно з властивостями даного пристрою.

Тут потрібно перейти на вкладку «Драйвери» і натиснути на кнопку «Видалити».

Спосіб № 3. Видалення старих драйверів з допомогою програми Driver Sweeper.

Якщо попередні способи видалення драйверів вам не підходять, то ви можете скористатися програмою Driver Sweeper. Дана програма дозволяє виконувати повне видалення драйверів з системи. При цьому видаляються не тільки самі драйвери, але і всі сліди їх роботи. Ключі в реєстрі, тимчасові файли і т. д.

Після запуску програму краще відразу включити російську мову. Для цього натискаємо на «Language», вибираємо «Russian» і натискаємо на кнопку «Apply».

Після цього переходимо в розділ «Аналіз та очищення». Тут буде відображатися список драйверів, які виявила програма Driver Sweeper. Для того щоб видалити драйвер, ви повинні встановити навпроти нього галочку і натиснути на кнопку «Очищення».

Також ви можете виділити драйвер і натиснути на кнопку «Аналіз». У цьому випадку, програма покаже список файлів, які мають відношення до обраного драйвера.

У цьому списку можна вибрати, які файли ви хочете видалити, а які ні. Після чого натиснути на кнопку «Очищення» для того щоб видалити обрані файли.

Але, режим аналізу вам навряд чи знадобиться. У більшості випадків достатньо виділити драйвер в списку і відразу натиснути на кнопку «Очищення» для того щоб видалити драйвер і всі його файли.

до Речі, на сайті є окремі статті про видалення драйверів відеокарти AMD Radeon і відеокарти NVIDIA GeForce GTX. Рекомендуємо ознайомитися.

Рекламний блок