Pagefile.sys чи можна видалити? - все про комп'ютери

Рекламний блок

Якщо в налаштуваннях Windows включити відображення прихованих і системних файлів, то на системному диску можна знайти файл pagefile.sys. Зазвичай він займає багато гігабайт, тому користувачі цікавляться, що це за файл, навіщо він потрібен і чи можна його видалити. Якщо вас також цікавлять ці питання, то дана стаття повинна вам допомогти.


Що таке Pagefile.sys і навіщо він потрібен?

Для початку розповімо, що це за файл. Pagefile.sys – це файл підкачки операційної системи Windows. Цей файл використовується в якості продовження оперативної пам'яті комп'ютера.

Якщо запущені програми використовують усю доступну на комп'ютері оперативну пам'ять, то операційна система почне переміщати деякі дані з оперативної пам'яті у файл підкачки. Таким чином звільняється місце в оперативній пам'яті для запуску і роботи нових програм. Якщо ж для роботи знадобляться дані, які були переміщені в файл підкачки, то операційна система перемістить їх назад в оперативну пам'ять. Завдяки цьому механізму комп'ютер продовжує працювати і не зависає навіть після того як програми використовують всю наявну оперативну пам'ять.

Можна видалити Pagefile.sys?

Теоретично можна. Операційна система Windows може працювати і без файлу Pagefile.sys. Але робити цього не варто. Справа в тому, що без файлу підкачки комп'ютер стане більш вразливим до різних зависань і помилок. Якщо програми витратять всю оперативну пам'ять, а файл Pagefile.sys буде видалений, то комп'ютер може зависнути або програми почнуть вилітати і повідомляти про помилки.

Але, якщо рішуче налаштовані спробувати, як комп'ютер буде працювати після видалення Pagefile.sys, то ви можете це зробити. Для видалення файлу Pagefile.sys вам спочатку потрібно натиснути комбінацію клавіш Windows Pause/Break і у вікні, що відкрилося, перейти в розділ «Додаткові параметри системи».

Після цього потрібно перейти на вкладку «Додатково» і натиснути на кнопку «Параметри» в блоці налаштувань «Швидкодія».

Далі знову відкриваємо вкладку «Додатково» і натискаємо на кнопку «Змінити» в блоці налаштувань «Віртуальна пам'ять».

Таким чином ви відкриєте вікно з налаштуваннями файлу Pagefile.sys. Якщо ви хочете видалити файл Pagefile.sys, то тут потрібно відключити «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки», вибрати варіант «Без файлу підкачки» і натиснути на кнопку «Задати».

Далі потрібно закрити всі вікна натисканням на кнопку «Ок» і перезавантажити комп'ютер. В результаті цих дій файл Pagefile.sys буде видалений із системного диска.

Як звільнити місце, займане Pagefile.sys?

Якщо у вас труднощі з вільним місцем на жорсткому диску, то ви можете звільнити місце, яке займає файл Pagefile.sys, при це не видаляючи його. Робиться це за допомогою перенесення файла на інший диск.

Для цього потрібно відкрити вікно з налаштуваннями файлу Pagefile.sys, так як це описано вище. Після цього потрібно вимкнути функцію «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки», вибрати системний диск, вибрати «Без файлу підкачки» і натиснути на кнопку «Задати». Таким чином ви видалите файл Pagefile.sys з системного диска.

Після того, як файл Pagefile.sys видалений із системного диска, його потрібно створити на будь-якому іншому диску. Для цього потрібно вибрати інший диск, вказати розмір файлу підкачки або задати розмір по вибору системи і натиснути на кнопку «Задати».

Далі потрібно закрити всі вікна натисканням на кнопку «Ок» і перезавантажити комп'ютер. У результаті цих маніпуляцій файл підкачки буде перенесений з системного диска на той диск, який ви обрали.

Треба зазначити, що для максимальної швидкості роботи файл Pagefile.sys потрібно розміщувати на найшвидшому з ваших дисків. Тому якщо у вас система встановлена на SSD диск, то переносити файл підкачки на звичайний жорсткий диск не доцільно. У цьому випадку ви багато втратите в швидкості роботи.

Рекламний блок