Як зробити схему у Word - все про комп'ютери

загрузка...

Якщо вам необхідно доповнити текст графічними елементами. Наприклад, таблицями, графіками, діаграмами або схемами. Це можна зробити прямо у текстовому редакторі Word. Не вдаючись до використання сторонніх програм.

Ми вже розповідали про те, як зробити діаграму у Word. На цей раз мова піде про схеми. Текстовий редактор Word оснащений безліччю інструментів для створення схем. З їх допомогою ви можете малювати різні геометричні фігури, а також лінії і стрілки. При цьому намальовану схему можна прикрасити за допомогою за допомогою тіней або інших графічних ефектів.


Як зробити схему в Word 2007, 2010, 2013 або 2016

Отже, якщо ви хочете зробити схему в Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то вам необхідно перейти на вкладку «Вставити». На цій вкладці є дві кнопки, які можна використовувати для створення схем у Ворді. Це кнопки «Фігури» і «SmartArt».

При натисканні на кнопку «Фігури» з'являється величезний список фігур, які ви можете вставити в документ.

Вибравши одну з цих фігур зі списку, ви можете відразу намалювати її в будь-якому зручному вам місці. Використавши кілька таких фігур ви без праці зможете зробити схему в Ворді. Приклад простої схеми на скріншоті внизу.

При необхідності зовнішній вигляд намальованих фігур можна змінювати. Для цього просто виберіть одну з фігур і перейдіть на вкладку «Формат». На даній вкладці можна змінити колір фігури, колір рамки, колір заливки, додати тіні і інші графічні ефекти. Використовуючи всі ці можливості можна створити досить красиву схему (приклад внизу).

Для того щоб додати схему текст просто натисніть на потрібну фігуру правою кнопкою мишки і виберіть пункт меню «Додати текст». Після чого ви зможете вписувати текст прямо всередину фігури.

В результаті ви можете отримати приблизно ось таку схему.

Крім цього ви можете зробити схему в Ворді за допомогою кнопки «SmartArt». Після натискання на цю кнопку відкриється каталог вже готових схем. В якому ви можете вибрати один з підходящих варіантів.

Після вибору відповідного варіанту схеми на сторінці з'явиться вже готова схема.

- Вам потрібно буде тільки добавити свій текст. Для цього достатньо просто клікнути мишкою в один із блоків і вписати потрібний текст.

Також ви можете змінити зовнішній вигляд зробленої вами схеми. Для цього виділіть схему мишкою і перейдіть на вкладку «Конструктор» або «Формат». Використовуючи інструменти, доступні на цих вкладках, можна отримати ось таку різнобарвну і об'ємну схему як на скріншоті нижче.


Як зробити схему в Word 2003

Якщо ви використовуєте Word 2003, то ви також можете зробити схему і додати її до документа. Щоб зробити це потрібно спочатку відкрити меню «Вигляд» увімкнути панель інструментів «Малювання».

,

Після цього у програмі Word 2003 з'явиться панель інструментів для малювання різних фігур. Тут буде доступні такі фігури як прямокутник, коло, лінія і стрілка.

Для того щоб намалювати більш складні фігури, можна скористатися меню «Автофігури».

загрузка...
загрузка...