Продуктивність ОС. - все про комп'ютери

загрузка...

Порівняння продуктивності Windows 7 RTM vs. Vista і XP:


В даний час Microsoft вже закінчила роботу над кодом Windows 7 і випустила версію RTM. На роль Windows 7 RTM був обраний білд 7600.1685, який протестували і порівняли продуктивність Windows 7, Vista і XP на різних платформах.Далеко не зіркова репутації і погане прийняття Windows Vista, здебільшого пов'язані з високими вимогами операційної системи до обладнання. Коли восени 2006 року Vista вийшла на ринок, комп'ютери і ноутбуки були менш потужними, ніж сучасні машини. Однак, навіть з сучасним обладнанням, всі, хто використовує системи з Vista, незабаром відзначають, що робота на цій операційній системі подібна їзди з включеним ручним гальмом.


Microsoft не могла допустити подібного розвитку подій з Windows 7, і тому компанії довелося оптимізувати всі основні компоненти своєї нової операційної системи.


В даний час Microsoft вже закінчила роботу над кодом Windows 7 і випустила версію RTM. На роль Windows 7 RTM був обраний білд 7600.1685, який протестували на ZDNet і порівняли продуктивність Windows 7, Vista і XP на різних платформах.


Завантаження операційної системи і завершення роботи


Час, який займає завантаження операційної системи, не особливо критично для її продуктивності – в кінці кінців, ви завантажуєте комп'ютер лише один раз за день. Тим не менше, воно є першим свідченням швидкості операційної системи. Те ж саме можна сказати і про час завершення роботи.


Треба сказати, що ще до того, як почати тестування, на всі тестовані операційні системи були встановлені останні доступні оновлення. А для максимізації продуктивності дискової в BIOS комп'ютерів були включений режим AHCI.


На самій продуктивній тестовій системі (Highend) з твердотілим SSD-накопичувач SamsungPM800, завантаження Windows 7 до появи робочого столу посідала лише 12 секунд. Аналогічні завантаження XP і Vista займали 14,1 і 14,5 секунд відповідно.


Тим не менш, досвідчені користувачі Windows знають, що час завантаження до появи робочого столу і до повного завантаження операційної системи не є однаковими. Тому ми провели другі вимірювання, зупиняючи годинник на завантаженні internet explorer 8 з появою домашньої сторінки пошуку Bing. Це дало нам уявлення про те, через скільки часу після включення комп'ютера можна було починати використовувати Інтернет-програми.


За результатами другого тесту можна сказати, що Windows 7 швидко стає готовою до роботи. Всього 2,5 додаткові секунди потрібна операційній системі після появи робочого столу, щоб відобразити домашню сторінку Bing. Таким чином, весь процес завантаження Windows 7 до появи Bing займає 14,5 секунд. У Vista це ж іде 18,5 секунд, а у XP – 23,7 секунди.


Також Windows 7 швидше, ніж попередники завершує роботу (вимикається), на що операційної системи йде лише 4,5 секунди, тоді як в Vista — 7 секунд, а у XP – 6,5 секунд.


В теж час завантаження операційних систем на малопотужному (low—end) комп'ютері займає набагато більше часу. Так, завантаження Windows 7 на системі з процесором IntelAtomN330 1.6 GHz і звичайним жорстким диском, займає 44 секунди. Ще 3 секунди потрібна операційній системі, щоб підключитися до Інтернету. Аналогічні завантаження Vista і XP займають 57 і 55 секунд відповідно.


З іншого боку вимикання малопотужного комп'ютера з Windows XP відбувається швидше, ніж з Windows 7 або Vista. У Windows XP на це йде 8,1 секунди, у Windows 7 – 9,1 секунди, а у Vista – 10,3 секунди.


У загальному і цілому, тести часу завантаження і вимикання операційних систем на різних комп'ютерах показали наявність переваг у Windows 7 і XP, Vista. Операційна система швидко завантажується і завершує свою роботу, в незалежності від того, на якому комп'ютері вона працює. Втім, подальша установка оновлень та додатків може все змінити.


Управління пам'яттю і використання Кешу


Vista Microsoft представила нову технологію кешування додатків і прискорення їх завантаження, названу SuperFetch. Ця можливість попередньо завантажує часто використовувані програми в пам'ять, щоб до них можна було швидше отримати доступ, коли вони знадобляться. SuperFetch має значення для звичайних жорстких магнітних дисків. Однак якщо використовується SSD, то краще SuperFetch відключити. Чудові часи доступу до даних на SSD дозволяють набагато швидше завантажувати з них додатки, ніж з магнітних жорстких дисків. Тому SuperFetch великої ролі на SSD не має.


Треба сказати, що ще в травні у своєму блозі Microsoft заявила, що Windows 7 буде відключати SuperFetch на системах з SSD. Компанія також зазначила, що на комп'ютерах з SSD під Windows 7 не будуть використовуватися такі можливості, як Defrag і ReadyBoost. Тим не менш, насправді RTM-версії Windows 7 (7600.16385) з SSD відключеній була тільки Defrag, а SuperFetch і ReadyBoost працювали так само, як і на системах з жорсткими дисками.


Варто відзначити, що робота і використання Кешу можливістю SuperFetch у Windows 7 значно відрізняються від того, що було у Vista. Так, під Vista кешування додатків починається відразу після завантаження операційної системи. Як видно з графіків нижче, вже через три хвилини після завантаження виділено вже близько 1GB пам'яті. У теж час у Windows 7 SuperFetch починає працювати через п'ять хвилин після завантаження і через 10 хвилин виділення пам'яті трохи більше перевищує 600MB. Тоді як в цій же точці Vista Super Fetch виділив вже понад 1,5 GB пам'яті.P. P. S. Якщо у Вас є питання, бажання прокоментувати або поділитися досвідом, напишіть, будь ласка, в коментарях нижче.
загрузка...
загрузка...