Як розбити жорсткий диск на розділи Windows 8? - все про комп'ютери

загрузка...

Накопичувач на жорстких магнітних дисках (вінчестер) та логічні диски, які видно у вкладці «Мій комп'ютер», слід розрізняти. Це різні поняття. Щоб розібратися, що до чого, приведемо невелике пояснення. В персональний комп'ютер зазвичай встановлюється один накопичувач на жорстких магнітних дисках. Якщо заглянути в папку «Мій комп'ютер», то ми побачимо там кілька дисків, кожен з яких має своє літерне позначення. Це можливо з простої причини: фізичний накопичувач розділений на логічні диски. Правильніше їх називати розділами. А такий поділ – логічної розміткою.Зміст • 1 Навіщо розбивають диск на розділи?

 • 1.1 найпоширеніші причини: • 2 Як виконати розмітку?

 • 2.1 Покрокова інструкція: • 3 Відео: як розділити жорсткий диск на розділи в Windows 8

 • Навіщо розбивають диск на розділи?


  Перш ніж дізнатися, як розбити жорсткий диск на розділи в операційній системі (ОС) Windows 8, з'ясуємо навіщо потрібно виконувати розмітку жорсткого диска.


  Жорсткий диск, накопичувач на жорстких магнітних дисках або НЖМД, на комп'ютерному сленгу «вінчестер» — електронний пристрій для зберігання інформації з довільним доступом до даних. В основу роботи покладено принцип запису на магнітні диски. НЖМД – основний накопичувач для зберігання даних практично у всіх персональних комп'ютерах і ноутбуках.


  Жорсткий диск, накопичувач на жорстких магнітних дисках або НЖМД, «вінчестер» — електронний пристрій для зберігання інформації з довільним доступом до даних


  Найбільш поширені причини:


 • Експерти рекомендують користувачам зберігати окремо різні типи даних. Приміром, на першому логічному диску (зазвичай він позначається англійською літерою «С») розмістити завантажувальні файли операційної системи і програми. У другому розділі – документи. У третій помістити різного роду архіви, або фото, або відео. Створити можна скільки завгодно розділів різного розміру.

 • Буває, що користувач хотів би мати на своєму персональному комп'ютері кілька ОС. Це можливо, але необхідно виконати установку кожної операційної системи в свій окремий розділ. У цьому випадку також доведеться виконати логічну розмітку.

 • Деякі виробники ноутбуків ділять вінчестер на два розділи. В один зазвичай встановлена операційна система, другий приховано від користувача. Його невидно в папці «Мій комп'ютер» і він має невеликий розмір. В цей розділ записана копія ОС. Якщо стався збій і неможливо запустити систему, то при натисканні певної комбінації клавіш відбувається відновлення Windows. Які клавіші натискати, як правило, зазначено в технічній документації до ноутбука.

 • При установці Windows 8 на новий комп'ютер, операційна система самостійно створює додатковий розділ, куди поміщається завантажувач ОС. Цей розділ має розмір близько 100 мегабайт. Таким способом реалізується додатковий захист від пошкоджень Windows 8 шкідливими програмами, вірусами і користувачами.

 • Деякі операційні системи висувають певні вимоги до логічних дисків, наприклад, ОС Linux. В такому випадку також необхідна логічна розбиття жорсткого диска.

 • Як виконати розмітку?


  Зробити розбивку диска можна за допомогою спеціальних програм або стандартними засобами операційної системи Windows 8. Розглянемо другий спосіб, а можливості стороннього софту викладено в іншій статті на сайті, щоб знайти її скористайтеся пошуком вгорі сторінки.


  На замітку. Іноді система не дозволяє виконати логічну розмітку накопичувача на жорстких магнітних дисках. Для успішного розподілу фізичного накопичувача на розділи, необхідно зняти захист, яка, можливо, встановлена за замовчуванням. Для цього слід:


 • Зайти в «Панель управління»;

 • Виберіть пункт «Система і безпека»;

 • Потім клікнути по «Система»;

 • Зайти у вкладку «Захист системи»;

 • Перейти на «Налаштувати» і «Вимкнути захист».

 • Після успішної розмітки не забудьте включити захист.


  Покрокова інструкція:


 • Запустіть утиліту «Керування дисками».

 • Викликати утиліту управління дисками в Windows 8 можна кількома способами. Найпростіший з них: наводимо мишку на іконку «Мій комп'ютер» і натискаємо правою кнопкою миші, вибираємо «Управління». У лівій частині вікна тиснемо на «Керування дисками».  Другий спосіб: натисніть комбінацію клавіш «Win R» і у вікні наберіть команду diskmgmt.msc і натисніть кнопку «ОК».


  2.У правій частині вікна «Управління дисками» клацніть правою кнопкою мишки на диск, в якому хочете створити новий розділ і виберете «Стиснути». У новому вікні ви зможете дізнатися, скільки можна виділити місця на новий розділ.


  3.У полі «Розмір стисливого простору» введіть кількість мегабайт виділяються для нового розділу, якщо є бажання взяти все вільне місце, то натисніть на кнопку «Стиснути». Процес стиснення може зайняти кілька хвилин.  4.Потім в панелі з'явиться вільну місце на жорсткому диску. Натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть «Створити простий том». Запуститься спеціальний майстер-помічник.


  5.Запущений майстер допоможе завершити процес створення нового розділу. Спеціальні параметри розмітки підходять для більшості користувачів, тому дотримуйтесь інструкцій помічника і тисніть кнопку «Далі».


  6.Після останнього кроку у вас на вибраному диску буде 2 розділу. Останній можна розділити ще на два. У підсумку на логічному диску буде вже 3 розділу. Кожен з них буде мати свою літерне позначення і буде видно в папці «Мій комп'ютер».


  Відео: як розділити жорсткий диск на розділи Windows 8  Слідуючи покрокової інструкції, легко можна створити кілька розділів на жорсткому диску. Виконання логічної розмітки вінчестера дозволить створити персональну структуру даних, яка забезпечить швидкий пошук і збереження необхідної інформації.

  загрузка...
  загрузка...