Що робити, якщо клавіатуру ноутбука залили рідиною - все про комп'ютери

загрузка...

Якщо вийшло так, що випадково на клавіатуру вашого ноутбука потрапила рідина, не впадайте в паніку. У ряді випадків, пристрій вдається врятувати, якщо діяти оперативно. Потрібно виконати ряд послідовних дій:


 • Вимкніть живлення ноутбука, не чекаючи вимикання всієї системи. Необхідно якомога швидше спробувати видалити рідину з комплектуючих, поки вона не потрапила на материнську плату. В іншому випадку, може статися замикання всередині неї і комплектуючі вийдуть з ладу.

 • Після вимикання пристрою вийміть батарею.

 • Протріть клавіатуру сухою ганчіркою або серветкою, щоб рідина максимально вбралася.

 • Потім необхідно розібрати ноутбук. Акуратно зніміть клавіатуру і перевірте, чи встигла рідина потрапити на системну плату. Якщо вона не була замочена, потрібно зайнятися клавіатурою. При попаданні на клавіатуру кави, чаю, соків та інших напоїв, що її треба добре промити у чистій воді. Клавіатуру слід добре почистити, просушити, бажано близько доби і тільки потім ставити назад. Якщо залипання клавіш немає, швидше за все, пристрій буде працювати. При залипання кнопок їх необхідно прочистити ганчіркою, змоченою у спирті. Якщо нічого не допомогло і клавіатура частково або повністю не працює, її доведеться замінити.

 • При попаданні рідини на системну плату доведеться повністю розібрати ноутбук. Потрібно буде дістати материнську плату, відключивши від неї комплектуючі, шлейфи. Добре промийте і залиште сушитися. Після повного висихання, акуратно протріть плату спиртом. Зачекайте, поки мікросхема повністю не висохне і після цього зберіть все назад.

 • Також потрібно промити і почистити всі деталі, на які потрапила рідина.

 • Якщо після складання ноутбук не включається, рідина встигла пошкодити мікросхеми і доведеться відносити пристрій у ремонт.

 • Для того, щоб не сталася така ситуація, необхідно не допускати потрапляння сторонніх рідин на ноутбук та інші пристрої. Випадки пошкодження ноутбука в результаті дії пролитих рідин досить часті і призводять до його поломок. Тому ніколи не приймайте їжу при роботі за комп'ютером і тим більше не вживайте пиво та інші напої, якщо ви знаходитесь перед ноутбуком. Збиток може бути дуже значним, тому набагато простіше попередити поломку, ніж потім проводити дорогий ремонт.


  Захист поштової скриньки від Спаму


  Покажемо, як захистити свою поштову скриньку від спаму.


  Що таке хмарне сховище


  Розповімо, якими бувають і для чого призначені хмарні сервіси.


  загрузка...
  загрузка...