Налаштування Інтернет на два комп'ютери. - все про комп'ютери

загрузка...

Для початку, перш ніж перейти до суті питання, давайте розберемося, що ж таке локальна мережа і навіщо вона потрібна.Припустимо, що ви володієте 2-ма комп'ютерами, і Вам необхідно швидко обмінюватися інформацією між ними, використовувати спільні ресурси, такі як принтер, сканер і т. п. і, звичайно ж, мати доступ в Інтернет. Вирішити всі ці і багато інші проблеми здатна локальна мережа.


Структура локальної мережі


У даній статті Donlcc не буде розглядати прокладання локальної мережі та монтаж обладнання. Цього ми торкнемося лише в загальних рисах, для того щоб був зрозумілий алгоритм побудови мережі та обмін даними всередині неї.
Найчастіше локальна мережа має наступну структуру:
Дана структура (топологія) називається "пасивна зірка". У центрі мережі з даною топологією міститься концентратор або хаб (hub), він відновлює приходять сигнали і пересилає їх в інші лінії зв'язку.Велике достоїнство зірки (як активної, так і пасивної) полягає в тому, що всі точки підключення зібрані в одному місці. Це дозволяє легко контролювати роботу мережі, локалізувати несправності мережі шляхом простого відключення від центру тих чи інших абонентів (що неможливо, наприклад, у випадку шини).


Налаштування Інтернету на два комп'ютера, спосіб 1


Стосовно до нашої ситуації (мережа з двох комп'ютерів, топологія "пасивна зірка", підключення до Інтернету) розглянемо наступну схему, яка наочно продемонструє нам алгоритм роботи мережі:В даному випадку, у нас є локальна мережа (2-а комп'ютера, з'єднані через hub), незалежний вихід в Інтернет кожного комп'ютера.
Коли всі необхідні технічні роботи були проведені і кабелі підключені до мережевих карток комп'ютерів, постає нове питання, як наші комп'ютери можуть дізнатися про існування один одного.Відповідно ми переходимо безпосередньо до налаштування мережі.
Все наведене нижче опис буде ґрунтуватися на операційну систему MS Windows XP (ніяких відмінностей налаштування в інших операційних системах від MS немає).
Перше, що нам необхідно зробити – це дати ім'я кожного комп'ютера і призначити одну робочу групу. Для цього ми переходимо в панель керування нашим комп'ютером, надалі "Система"."Властивості системи" переходимо у вкладку "Ім'я комп'ютера"Натискаємо на кнопку "Змінити"На цьому етапі нам потрібно прописати ім'я комп'ютера і назву робочої групи, єдине зауваження, назви можуть бути на Ваш розсуд, АЛЕ відмінними один від одного. Після затвердження введених даних нас попросять перезавантажити комп'ютер для вступу змін в силу, перезавантажуємо...
У позначеній раніше "Панелі управління", нас тепер цікавить пункт "Мережеві підключення", заходимо, далі відкриваємо властивості "Локальної мережі".Для забезпечення працездатності функціональності мережі необхідні компоненти виділені галочками, інші компоненти можна просто видалити, АЛЕ ні в якому разі не включати, якщо в них немає необхідності.
Налаштувати нам доведеться тільки один компонент "Протокол Інтернету (TCP/IP)".Тут існує 2 варіанти:
1. Ви підключені до Інтернету по виділеній лінії. При цьому варіанті вся настройка проводиться автоматично постачальниками послуги.
2. Підключається до хабу роутер (модем, на сьогоднішній день adsl, раніше були Dial up, користувачів яких майже не залишилося у зв'язку з низькою швидкістю передачі даних) і необхідно вручну прописати IP-адресу, Маску підмережі, шлюз за промовчанням.
Для зручності орієнтації на основний шлюз (adsl-модем) прописуємо перший адресу 192.168.0.1, IP-адресу вибираємо будь-який з діапазону 192.168.0.2 — 192.168.0.255. Маска підмережі 255.255.255.0, прописується одна і та ж на кожному комп'ютері в локальній мережі. Зауважу тільки одне, в жодному разі IP-адреси комп'ютерів в локальній мережі НЕ повинні збігатися, збіг призводить до конфлікту і неможливості роботи в мережі.


Налаштування Інтернету на два комп'ютера, спосіб 2


Вважалося б неправильним залишити без уваги ще одну можливість, менш вибагливу до Ваших фінансів, але і менш функціональну. Тобто маємо ситуацію, коли необхідно налаштувати Інтернет на двох комп'ютерах організації в локальній мережі за принципом "активна зірка". Для цього Вам необхідна додаткова мережева карта.В даному випадку існує повністю працездатна мережу між двома комп'ютерами, налаштування ідентична першому способу за винятком виходу в Інтернет. Відмінність в тому, що Комп'ютер-зразок №2 має вихід в Інтернет тільки через Комп'ютер №1, відповідно IP-адресу Комп'ютера №1 є шлюзом для Комп'ютера №2 (настройка за схемою варіанта 2).
Звичайно ж, при такому варіанті підключення двох комп'ютерів до Інтернету з'являється залежність 2-ого комп'ютера від 1-ого, що і є головним мінусом даної схеми.


Єдина проблема, яка може виникнути перед нами це налаштування мережевого екрану (фаєрвола, firewall), т. к. він за визначенням не буде давати можливість передавати будь-які дані по мережі. Для запобігання блокування, необхідно вручну прописати адреси траст зони (зони довіри, trust). Якщо Ви не володієте достатніми знаннями для налаштування програм безпеки комп'ютера,краще не вносити які-небудь зміни в них. Це може нашкодити всій системі в цілому, при необхідності, для невеликої локальної мережі (домашній варіант) роботу брандмауера на деякий час можна відключити (обов'язково перевіряйте активність програм при виході в Інтернет).На цьому все, налаштування виходу в Інтернет на двох комп'ютерах вважається завершеною.

загрузка...
загрузка...