Збільшення оперативної пам'яті в Windows XP. - все про комп'ютери

загрузка...

Оперативної пам'яті ніколи не буває багато. Крім самої операційної системи, оперативну пам'ять активно використовують різні програми, і у випадку, якщо які-небудь дані не вміщаються в пам'яті, вони тимчасово зберігаються на жорсткому диску в так званому файлі підкачки.


Взаємодія з файлом підкачки відбувається значно повільніше, ніж з оперативною пам'яттю комп'ютера, тому оптимізація роботи з цим файлом часто дає можливість збільшити продуктивність системи в цілому.


Щоб збільшити оперативку за рахунок пам'яті жорсткого диска вам необхідно клацнути правою клавішею миші на значку Мій комп'ютер, розташованому на Робочому столі Windows XP і виберіть у контекстному меню пункт Властивості (Properties). У вікні Властивості системи (System properties) перейдіть на вкладку Додатково (Advanced) і клацніть мишею на кнопці Параметри (Settings) у розділі Продуктивність (Performance). На екрані відкриється діалогове вікно "" Параметри швидкодії . Відкрийте вкладку Додатково (Advanced).


Перемикач Оптимізація часу процесора (Processor sheduling) дозволяє вибрати тип додатків, що мають більш високий пріоритет при отриманні ресурсів процесора комп'ютера: він дозволяє оптимізувати роботу програми (programs), або служб, що працюють у фоновому режимі (background services). Перший із запропонованих варіантів дозволяє домогтися більшої швидкодії при роботі з користувацькими додатками.


Перемикач Використання пам'яті (Memory usage) дозволяє встановити пріоритет на використання ресурсів оперативної пам'яті для програм (programs) або для системного кеша (system cache). Перший варіант кращий для настільних комп'ютерів і робочих станцій, тобто в більшості випадків використання ПК, що працює під управлінням Windows XP. Другий параметр, якщо комп'ютер використовується в якості сервера (користувачі звертаються до ресурсів системи по мережі, і робота безпосередньо з цим комп'ютером «за клавіатурою» практично не ведеться) або якщо в системі запущені які-небудь специфічні програми, що вимагають безперервного кешування даних.


Нарешті, щоб змінити параметри файлу підкачки, натисніть мишею на кнопці Змінити (Change) у розділі Віртуальна пам'ять (Virtual memory). На екрані відкриється однойменне діалогове вікно.


Теоретично, найбільш оптимальним вважається обсяг файлу довантаження, що перевищує обсяг встановленої на комп'ютері оперативної пам'яті приблизно в два рази. Поточний розмір файлу підкачки демонструється в нижній частині вікна. За замовчуванням Windows XP зберігає файл підкачки на основному розділі системного диска, проте ви можете перемістити його на інший диск або в інший логічний розділ дозволити операційній системі створювати файли підкачки заданого розміру відразу в декількох дискових розділах: якщо на одному з них встановлена вами максимальна квота буде вичерпана, Windows XP автоматично почне працювати з файлом підкачки на іншому диску.


У верхній частині вікна демонструється список всіх жорстких дисків (або логічних дискових розділів), наявних на комп'ютері. Виберіть клацанням миші один з них. Нижче, в розділі Розмір файлу підкачки для вибраного розділу (Page file size for selected drive), ви зможете побачити поточний обсяг файлу підкачки для даного диска і доступний вільний обсяг дискового простору. Ви зможете змінити прийняті за замовчуванням налаштування файлу підкачки, встановивши розташований нижче перемикач в одне з трьох запропонованих положень:


1.Без файлу підкачки (No paging file) — файл підкачки в обраному дисковому розділі не створюється;


2.Розмір по вибору системи (System managed size)Windows XP сама визначає необхідний розмір файлу підкачки, створюваного в обраному розділі;


3.Особливий розмір (Custom size) — мінімальний і максимально допустимий обсяг файлу підкачки в даному розділі задається користувачем. Введіть мінімальний (початковий) розмір файлу підкачки в мегабайтах в поле Вихідний розмір (Initial size), а максимально допустима — в полі Максимальний розмір (Maximum size).


Змінивши параметри файлу підкачки для кожного з дискових розділів вашого комп'ютера, клацніть мишею на кнопці Набір (Set). Щоб зберегти настроювання, клацніть на кнопці OK. Змінені параметри вступлять в силу після наступного перезавантаження комп'ютера.P. P. S. Якщо у Вас є питання, бажання прокоментувати або поділитися досвідом, напишіть, будь ласка, в коментарях нижче.
загрузка...
загрузка...